Aktualizacja BIOS

Przedstawiłem sytuację wzorcową. Jak dzisiaj wygląda proces aktualizacji oprogramowania każdy wie.

To mogę spróbować zainstalować jeszcze starszy BIOS?

Teoretycznie tak, praktycznie nie każdy mechanizm aktualizacyjny pozwoli na zainstalowanie starszej wersji. Czy na tym coś zyskasz? Wątpię.

1 polubienie

“bo w owej wersji miał się zmienić wygląd BIOS’u a nic się nie stało,” to jest to czego potrzebuje :smiley: dla takich rzeczy warto ryzykować :wink:

1 polubienie

Tutaj jest screen wygląda uruchamianie się komputera u innego użytkownika, u mnie natomiast jest to wielki napis Fujitsu na cały ekran, a miałem ten sam BIOS, czemu to inaczej wygląda? To jest ta sama płyta główna.

W ustawieniach BIOS zapewne znajduje się opcja odpowiedzialna za wyświetlanie logo Fujitsu zamiast ekranu, który pokazałeś. Może mieć w nazwie “boot logo” lub coś podobnego.

1 polubienie

Mógłbyś opisać każdą zokazję opcji? Co zmieni i w ogóle. I która to opcja, która pozwoli mi zmienić wygląd loga.

ty nie za dużo wymagasz? jest taka strona google.pl wpisz odpowiednie frazy i poczytaj, zobacz opcje ‘quiet boot’ jeśli włączona, to wyłącz

Polecam lekturę… Daje sporo do myślenia.

Za wyświetlanie logo odpowiadać może opcja “Quiet Boot”. Nie wiem jakie parametry kryją się pod nią, a “bogactwo” dokumentów na temat tej płyty na stronie producenta wręcz “onieśmiela” https://support.ts.fujitsu.com/IndexDownload.asp?SoftwareGuid=16FB39EF-DC01-47EF-AE4B-B8E35EF3A4D1

Dobra, mam. Jeszcze jedno, jak było tamto logo jak i również to, pojawia się na ułamek sekundy, znika, znowu się pojawia na trochę dłużej i potem uruchamia się system, da się to zmienić? Irytujące to trochę.

Raczej nie da się tego zmienić. To typowa dla tego modelu procedura startowa. W moim Asusie pojawia się logo, później info o urządzeniach pod eSATA, logo, info o RAID, znów logo i startuje system. Ale muszę przyznać, że masz skłonność do skupiania się na sprawach o dość wątpliwej wadze :wink:

Ale mnie jedno zastawia, bo czasem jest tak jak napisałem, czasem wyświetla się tylko raz owe logo, lub wyświetla się nawet 3 sekundy, raz zatrzało się na logu i się nie uruchamiało, dopiero po wyłączeniu zasilania i ponownym włączeniu, to normalne?

Tak może się objawiać cały wachlarz dobrodziejstw … od usterki taśmy sygnałowej i/lub dysku twardego, poprzez stan zasilacza, sekcji zasilania płyty głównej, stan kondensatorów na płycie głównej po mogącą być na wykończeniu baterię podtrzmującą CMOS.

To jest to cudo?

Tak. W jaki sposób mogę sprawdzić sprawność tych komponentów co wymieniłeś?

Pomożesz mi jeszcze? Proszę.

trochę myśl :stuck_out_tongue: taśme wymień na inną, dysk twardy-wrzuć screena z crystal disk info, stan zasilacza-sprawdź jakie napięcia utrzymuje, najlepiej jakimś miernikiem, ale aida64 też chyba podaje, stan kondesatorów- zobacz czy któryś nie spuchł, bateria-kup nową

A owa taśma, gdzie się dokładnie znajduje? Bo nie znam się na tym.

Najpierw pokaż zrzut ekranu z programu CrystalDiskInfo: