Aktualizacja do 20H2 nie chce się wykonać

O co kur** chodzi? Jak to można obejść? Tu chodzi pewnie o migrację / przeniesienie danych - tylko jakich i gdzie?
Miał ktoś tak?
Mój komp to:

  • Asus Tuf Gaming X570 Plus;
  • Gigabyte RTX 2080
  • 16 GB RAM DDR4 3600MHZ od HyperX
  • Ryzen 7 3700X

Nie wiem, ale ile masz miejsca na dysku?

Oj, z 350 GB na partycji systemowej

Spróbuj aktualizacji z konta administratora. Jeśli nie masz go odblokowanego, tylko użytkownika z prawami administracyjnymi, to zrób to w trybie awaryjnym, lub przygotuj sobie pendrive instalacyjny i z niego wykonaj upgrade.

Robiłem to z konta administracyjnego. Jak przygotować pena? Wypalić ISO i zbootować kompa? Wtedy przecież zainstaluję na czysto.

Wszystkie sterowniki aktualne? BIOS/UEFI?

Oczywiście nie masz zainstalowanych żadnych antywirusów poza defenderem windowsa?

Instalator odmówi współpracy w Trybie awaryjnym.

Mam Avast’a

Usuń to badziewie przed aktualizacją https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility , a później już nawet nie instaluj.

1 polubienie

Przeczytaj . Moze coś to da. Jest parę rozwiązań które nieraz ponoć sie sprawdzają

Pendrajwa przygotuj, kierując się kreatorem Media Creation Tool. Nie stosuj innych narzędzi.
Nie bootuj komputera, lecz otwórz zawartość tak wykonanego pendrajwa - normalnie w systemie - i uruchom zawartość z ikonki “setup.exe”. Dalej kieruj się kreatorem instalatora.

No ok, ale czy Defender synchronizuje ustawienia z kontem Microsoft? Byłoby nawet fajnie, bo chodzi mi o listę wyjątków itd.

Uzależniłeś potężnie działanie Windowsa od pierońskiego Avasta, to teraz nie dziw się, że aktualizacja do 20H2 nie chce się wykonać. Ewentualnie spróbuj zrobić jak wyżej opisałem.

No dobra, dobra. Wywaliłem Avast’a, jak mi wywali jakiś Emulator, czy starszą grę (legalną), którą Avast wrzucał do kwarantanny, to dodam ręcznie do wyjątków i będzie git. Tyle, że Avast miał fajną funkcję wykonywania kopii zapasowej do pliku i można było se te wszystkie wyjątki i wykluczenia w mig dodać z powrotem po ew. reinstalacji.

Na telefonie LG V30 (zrootowanym) też mam Avast’a.

Miałem to samo, któregoś dnia poszło. Tylko, że zainstalowałem najpierw starsza wersję. jakieś 19coś tam, Bo ten windows ze strony MS nie działał.

No obecnie mam 20H1
Zobaczymy bez tego czeskiego antywirusa, bo go wywaliłem.

Antywirus nie ma nic do rzeczy, jest ujowy ale to nie przyczyna. Polatałem po forach i masa ludzi z ryzenami ma ten problem. Zrób tak jak ja , elektro-torrent, starsza wersja i normalnie wchodzi. Swój kluczyk wpisujesz i działa aktualizacja. Walczyłem z miesiąc.

Usunąłem Avast’a i… Jak myślisz? No?? Poszło!

Tylko teraz mi go trochę brakuje. używałem go bodaj 7-8 lat.

Pomogło! Teraz trzeba napisać do Avast Software o tym. Niech to zfixują.