Aktualizacja forum, nowszy czat, itd

Jak pewnie zauważyliście, autor wtyczki obsługującej czat na forum wziął się ostatnio do roboty i mamy nową wersję czata w wersji pełnoekranowej po lewej stronie :slight_smile:

Czy dlatego nie można było wejść na forum ?

Tak :slight_smile:

Nadal jest ograniczenie 10.000 postów w czacie, czy to już było naprawione? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie wiem :slight_smile: Jest?

Czy mi się wydaje, czy wreszcie czat respektuje ustawienia powiadomień? :slight_smile: Sama idea ustawienia go jako panelu bocznego bardzo dobra moim skromnym zdaniem. Wreszcie można wykorzystać wolną boczną przestrzeń.

1 polubienie

To trzeba sprawdzić czy jest czy limit zniesiony :stuck_out_tongue:

Tylko ja nie dostaję żadnych powiadomień z czatu? Nawet licznika nieprzeczytanych na ikonie czatu nie mam.

Nie, nie tylko Ty. Jeden bug naprawiony, pojawia się kolejny i jakoś to się cały czas kręci.

Przez to z czatu już praktycznie nikt nie korzysta.

Jak dla mnie przy powiększeniu by na 24 calowym monitorze nie czytać z lupą, to się robi suwak poziomy…


chyba wyłapie jak to poprawić i znów wrzucę do Issues na githubie babble bubel chat.


Na otwartym wątku jak wybiorę powiększenie to też prześwituje nawigacyjny pasek z numerem czytanego posta.

Ikona zarządzania uprawnieniami powiadomień chatu w tamtym trybie też w dziwnym miejscu chce się wyświetlać… To uprawnienia czytanego wątku są i tak dziwne się wyświetlają, podobnie jak ta nawigacja…

Dawno dawno temu się nie zamknęło @system to widać wyłączyli pewnie w każdym wątku jakoś odgórnie.
Chyba że pogrzebali tylko przy tamtym i czatowym.

Komu czatownia niepotrzebna, ten powinien móc ją wyłączyć.
Na tyle tysięcy użytkowników, są setki aktualnie aktywnych, - a kilku zaledwie ma potrzebę “lecenia do magla”.
Bez tych koślawych wynalazków (czaty prostaty) - forumowi będzie lżej.

Dać opcję wyłączenia!

3 polubienia

Dodajmy do tego nieintuicyjne otwieranie. Ikonka po prawej stronie ekranu, czat wyświetla się po lewej. To się nie dodaje. W dodatku teraz pisząc komentarz na forum okienko czatu jest zasłonięte…

Na podwyższonym DPI by wygodnie czytać to ten czat nie ma się już gdzie zemścić:

Czat wyświetla się już po prawej :slight_smile:

1 polubienie

Jak coś widoczną nawigacje wątków już zgłosiłem, wystarczyło dla komputerowej wersji podbić z-index: 10 na 1000.

Zasłania niestety podgląd odpowiedzi, ale chyba mało kto pisze w dwóch miejscach.

Teraz jest gicior.

@krystian3w @tomekb jest możliwość by odwrócić czat? Pole wpisywania u góry, a komentarze w odwrotnej kolejności tj. najnowsze na samej górze, a najstarsze na dole? Wtedy mamy sprawę załatwioną.

Nie sprawdzałem w opisie pluginu ale na pewno samym css-em się nie da, zbyt rozbudowane.

I chyba jeszcze nie ma:

https://github.com/gdpelican/babble/blob/master/config/settings.yml

Jeśli ktoś chce śledzić czat, to obecnie musi go cały czas mieć otwarty, bo nie ma żadnych powiadomień, ani licznika nieprzeczytanych. Zasłanianie edytora w takiej sytuacji to jest problem.

W tytule forum powinien być dopisek, że to wczesna wersja beta dla jasności :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie