Aktualizacja vista home do business

Jakiś czas temu zepsuł mi się laptop. Od razu po odpaleniu pojawia się komunikat:

"A problem has beendetected and windows has been shut down to prevent damage to your compute rif this is the first time you’re seen this stop error screen restart computer. if this screen appears again follow these steps:

check to make suer any new hardwareor software is properly installed."

znajomy informatyk powiedział że musze od nowa zainstalować windowsa. Pytanie tylko czy jeśli zainstaluje viste business zamiast home to czy pliki z twardego dysku się nie usuną?

Według tego komunikatu przyczyną może być wada sprzętu albo np. zły sterownik więc zmiana systemu nic nie da a tylko narazi Cię na koszty.

Sprawdź czy Bios widzi wszystkie podstawowe komponenty:

RAM,HDD,Procesor,DVD,Grafika.

Jeżeli pliki są na innej partycji niż systemowa to nic im się nie stanie.

Nie wiem jak Windows przeżyje nakładę z edycji Home na Business, ale dane i dokumenty powinny zostać.

Reperacja nakładowa bez utraty danych: http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/

Moja propozycja:

Kopia danych odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Instalacja systemu Windows, trakcie instalacji na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system Windows” format dotychczasowej partycji systemowej i instalacja Windows na czysto.

Co do Twoich problemów, jeżeli to problem sprzętowy, to przeinstalowanie systemu raczej niewiele pomoże. Zobacz:

Analiza bluescreenów: blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 (nie ma znaczenia czy problem dotyczy Windows w wersji 32 czy 64-bitowej)

komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

W drugim temacie są informacje na temat testowania sprzętu.

Daj znać o rezultatach.

Pozdrawiam.