Aktualizacja Win10 do wersji 1803 dostępna do pobrania

Poprawka dla Chrome jutro dopiero w WU.

Opłaca się wyłączać WU? Ponieważ, niektóre aktualizacje są irytujące i niechciane.Czy i tak nieważne co bym ustawił to zaktualizuje mi jakieś poprawki etc?

Nie opłaca się.

1 polubienie

Ja mam wyłączone WU a to dlatego, że widzę jak u innych są problemy od rejestrów po sterowniki i inne aplikacje. Zresztą już pisałem o tym.

Ten dysk to stara partycja “recovery” - potrzebna tylko podczas odświeżania Windows i w sytuacjach, w których musisz coś naprawić. Wejdź do diskpart w konsoli i zobacz, ile takich partycji masz. Program aktualizacyjny jest trochę skopany i zamiast wykorzystać starą partycję tworzy nową, a starą nie usuwa. Ogólnie nie spotkałem się by te partycje były widoczne dla użytkownika, więc u Ciebie doszedł jeszcze inny chochlik :slight_smile:

Mam problem po aktualizacji windowsa na moim latpopie HP 8460p EliteBook. Przestał mi działać touchpad oraz ponownie pojawiły się problemy z migającym ekranem, który opisywałem tutaj:

Ponowna instalacja sterownikow nie pomaga. Podczas ładowania systemu touchpad działa, ale jak załącza się system przestaje działać.

Hej,

A instalowałeś tę samą wersję sterowników, co poprzednio, czy najnowszą ich wersję?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jeśli chodzi o touchpad. Początkowo instalacja sterowników nic nie dała, pomarańczowa dioda w lewym górnym rogu nie chciała zniknąć. Dwukrotne kliknięcie nic nie zmieniało. Po którymś restarcie touchpad zaczął działać, zainstalowałem jeszcze raz sterowniki i działa.

Gorzej ze sterownikami z grafiki. Windows sam sobie instaluje jakieś niby najnowsze. Usunąłem je, zainstalowałem starsze, które miałem na dysku i dalej to samo.
Dzieje się tak tylko jeśli działam na baterii, po podpięciu ładowarki problemu nie ma. Wtedy pomogła zmiana w ustawieniach grafiki (Intel HD3000). Obecnie zmiana w ustawieniach sterownika karty graficznej wyłączenia opcji oszczędzania energii przy zasilaniu z baterii nie działa :frowning:

Windows sam sobie instaluje jakieś niby najnowsze.

1 polubienie

Hej,

A jaki profil zasilania masz ustawiony będą zasilaniu bateryjnym?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zaznaczyłem, usunąłem sterowniki, zainstalowałem na nowo i niestety bez zmian. Po uruchomienia systemu mija może 30 sekund i windows dalej jakby sam sobie wszystko instalował.

Plan zasilania na bateryjnym jest zrównoważony. Ostatnio opcję zmieniałem w ustawieniach sterownika karty graficznej. Obecnie po instalacji sterowników w trayu nie pojawia się panel sterowania intel hd.

Edit: znalazłem ustawienia, ale migający ekran nadal bez zmian :frowning:

Obecnie w Windows 10 nie ma możliwości zablokowania instalacji sterowników z Windows Update. Taka możliwość była na początku. Ale można w Menedżerze urządzeń przywrócić sterownik do wersji sprzed aktualizacji i system już nie wgra tej nowej z powrotem.

Przedwczoraj zainstalowałem grę. Działała cały dzień. Na drugi dzień, nie mogłem jej uruchomić, więc dałem sobie z nią spokój. Wczoraj zainstalowałem kolejną grę, działała. Dziś nie mogę jej uruchomić. Czy Microsoft kpi sobie z użytkowników? Na wersji 1709 gry działały.

Wiesz ja wszystkich gier nie sprawdzałem ale trzy ulubione działają, ale nie mówię że
nie masz racji.:wink:

Teraz to macham się z instalacją gier. W ostateczności zainstaluje Win8.1 do gier, obok Win10.

Może w dzienniku zdarzeń będzie coś ciekawego się tworzyło po otwarciu “popsutej gry”.

Może zepsuła się w systemie opcja hybrydowego zamknięcia (Windows FastBoot) - po opcji uruchom ponownie gry też nie działają jak ich nie odinstalowałeś lub już nie zmieniłeś systemu?

Gry usunąłem z dysku. Mam jedną grę, ETS 2 i ona zawsze działa. Co do popsutej gry, to wyglądało to tak, że po odpaleniu gry, wychodziła informacja z lokalizacją plików, których rzekomo brakuje.

Może to coś ma wspólnego, z niedziałającymi grami? Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Hej,

To by oznaczało, że karta pracuje na sterownikach Microsoftu, który dostarcza tylko sterownik do karty, ale już bez żadnych dodatkowych aplikacji do zarządzania sprzętem i jego ustawieniami. Trzeba spróbować tego rozwiązania.

No ja mam problem z SuperFrog HD w wersji ze Steam’a - nie ma w ogóle dźwięku. Faktycznie coś się zepsuło po tej aktualizacji…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Powrót do poprzednich sterowników pomógł :slight_smile: już nic nie miga. Dziękuję wszystkim za pomoc. Na Was zawsze można liczyć :slight_smile:

3 polubienia

A jednak chyba za wcześnie pochwaliłem :frowning: po paru godzinach spokoju powróciło eh…