Aktualizacja Windows 2004 a brak automatycznego usypiania

Dziś czatowałem z pomocą techniczną Microsoft. Pani kazała mi zaktualizować sterowniki karty graficznej. Ale rada nie pomogła. Jutro będę znów tam uderzał.

Na brak automatyzacji usypiania? Przeczytaj link który ci podałem.
I w pierwszej kolejności wyłącz usypianie hybrydowe i sprawdż.

Tak właśnie było. Pani twierdziła że problem w nieaktualnych sterownikach.
Nie wiem czy link zadziała
https://widget.rave.office.net/chat?partner=smc&requestid=26ef1a5d-2183-4145-9de1-43df7dc74a79

Mam desktopa. Nie ma zasilanie bateryjnego.
Wyłączyłem opcję “zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego”, ale nie pomogło. Nie restartowałem komputera.

Nie. Nie mam uprawnień.

A to z myszą?.
P.S. Wiem ze desktop.

Tzn. rada numer ?
Odłączyłem wszystko [usb- pendrive, gamepada] poza myszą i klawiaturą ale nie pomogło.
Mysz i klawiaturę mam na kabel usb.

Odhacz “Zezwalaj…” i sprawdż

To tez już dawniej próbowałem i nie pomogło. z Tym że restartu nie robiłem.

A w ogóle to mnie to wku…wia. Windowsa 7 miałem 7 lat postawionego jednego i nie miałem problemów. A tu już któryś problem. Wcześniej, przed miesiącami, parę razy miałem niebieskie ekrany

Na razie w ramach protezy używam

Restart to się zawsze robi.
Mozesz jeszcze ewentualnie spróbować naprawić plan zasilania. Ale czy to pomoze?

Ostatnia pozycja.

Dziwne to narzedzie.
Znalazło problem: "Czas, po którym ekran przechodzi w stan uśpienia jest zbyt długi " :thinking:
A wyłącznie ekranu miałem na nigdy, a uśpienie na 2 minuty.

Znalazło i co?

Przestawiło na 20 minut (czyli zapewne wartość domyślną) . I jak nie usypiało tak nie usypia.

Twój wybór. Czas leci.

Teraz pan na czacie Microsoft proponuje mi inplace upgrade i jakieś zdalne połaczenie ? czy lepiej wrócić do 1909?

Jak z pomocą nowego mechanizmu “szybka pomoc” to można zaryzykować, że chce dobrze. Dodatkowo czy masz pewność, że to nie podróbka bezpłatnej pomocy Microsoft?

Gorzej jak ten mechanizm wymaga przełączenia czatu na telefon a na komputerze będzie się przez 30 minut świeciło “zaloguj” i jego czyny będą niewidoczne.


A te “in-place” to nic innego jak wymuszenie aktualizacji z pomocą MCT lub obrazu ISO:

https://www.microsoft.com/en-us/videoplayer/embed/RE201WL

Niby da się dalej wyciągać obraz dla 2004 czy nawet starą wersje MCT z serwerów MS jak czujesz, że w 20H2 usypianie będzie uszkodzone.

Więc upgradowąłem do wersji 20H. Długo trwało ale się udało chyba. Z tym że jak nie było automatycznego usypiania tak nie ma. Nie pomogło.

Jest nadal opcja do powrotu do wcześniejszej wersji, z tym że jak się domyślam teraz wróci to do wersji 2004 ??

In place to jest tzw. naprawa w miejscu. Coś na kształt bardziej rozbudowanej akcji typu File Checker.
Po prostu wymieni pliki systemowe. To sie stosuje gdy polecenia dism i sfc nie działaja poprawnie.
Robi sie to z poziomu pliku iso załadowanego na komputer ale by zadziałało plik iso musi być identycznej wersji co oryginalny system.

Polegało to na tym że pan zdalnie ściągnął mi MediaCreationTool20H2, potem obraz Windowsa i zainstalował najnowsza wersję z zachowaniem ustawień i plików. Tyle że to nie pomogło.

@anon15547131 się upiera, że pobrałeś złą wersje MCT, starszą pewnie by podrzucił pracownik MS lub na githubie w gistach jest skrypt do pobierania MCT dla nawet Windows 10 z 2015.

I tak cofnie cię do 2004 i 1909 raczej ona nie będzie widziała. I czy na pewno skok do 2004 robiła żona najpóźniej 30 stycznia 2021 (niby zrobiła 1 marca) [jakby trzymać się 30 dni na cofnięcie mimo że niby okres skrócono do 10 lub 14 dni dość dawno]?