Aktywacja systemu na innym sprzęcie po wcześniejszym usunięciu z obecnego?

Na swoim PC jak obsłuży bluetooth mam w planie postawić Ubuntu. Kupiłem rodzicom ?Laptop Lenovo rok temu bez systemu. Jak zdecyduje u siebie zostać na Ubuntu to co zrobić, żeby aktywować na laptopie Windowsa 10 kluczem z aktualizacji od Win8.1?

Tu nie chodzi o windows 10, tylko o przeniesienie licencji windows 8. Jeśli to przypisany windows 8 do sprzętu, to być może dałaby coś telefoniczna aktywacja z podaniem szczegółów przedstawicieli MS Polska.
Można kłamać zmianą podzespołów, czyli np płyty główniej, w biosie której nie ma klucza produktu.
Nawet nie wiadomo, czy kłamanie wystarczy.

Szykuj się na zakup W10.

Tak 8.1 był przypisany do sprzętu AMD APU, a teraz na i3 by było. W Windowsie 10 pisze, ze przypisana licencja do konta MS, to jak usunę z konta MS przypisaną licencję to ona dalej gdzieś jest zapisana??

System Win 10 instalowany na sprzęcie z Intelem czyli Dual Core w 1151 i laptopz Intelem tu by przeszła aktywacja telefoniczna na zasadzie zmiany płyty głównej czy nawet przez internet?

Czy w informacjach masz, że aktywacja za pomocą licencji cyfrowej przypisanej do konta Microsoft?

Tak

Zrób tak. Zczytaj klucz tym: https://www.dobreprogramy.pl/ProduKey,Program,Windows,77190.html
Zapisz go sobie gdzieś (będzie to generic key). Następnie usuwasz wszystko ze starego sprzętu (z partycjami na czele). Z np. mobilenego urządzenia logujesz się na MS, usuwasz zsynchronizowane dane w chmurze, urządzenie ze sklepu i z głównej listy urządzeń na MSA. I na koniec instalacja W10 na czysto na nowym sprzęcie na kluczu odczytanego produkey i zalogowanie do MS. Jak system się nie aktywuje na licencji cyfrowej, to w opcjach aktywacji zmień klucz i wpisz ze swojego 7/8/8.1 i aktywuj. Powinno zadziałać.

Choć w kompilacji RS3 można pominąć instalację na kluczu i wtedy wybierasz odpowiednią wersję W10 (pro/home/s bodajże).

Dzięki. Oby się udało. Dam znać jak zrobię to

Ty masz home. Zainstaluj na YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7 (generic do home ogólnodostępny). Porównaj, czy produkey daje ten sam.

Tak odczytał ten program

Windows 10 Home Insider Preview 00326-10000-00000-AA790 YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7 C:\Windows 17604 GJ-PC 26.02.2018 10:55:32

No i gitara. :blush:

Czaje :slight_smile: Instalować tym kluczem, a nie od W8.1?

Tak. Bo podczas instalacji może nie przyjąć klucza z W8.1

Czyli jak już się uporam u siebie z Ubuntu :wink: Zalogowac się na konto to co mam swoje w MS skasować wszędzie gdzie cokolwiek wspomniane o moim PC, programów i gier nie kupowałem tylko darmówki ze sklepu windows i zainstalować na laptopie?? A jeśli na laptopie jest wersja, nie istotne jaka w sensie oryginał czy nie na tą chwilę, to samo podanie nowego klucza go nie aktywuje?

Masz na stronie MSA z urządzeniami swoje urządzenie. Prawda? Tam masz więcej akcji, następuje prośba o potwierdzenie hasła i w akcjach masz usuń dane zsynchronizowane w chmurze, usuwasz je na stronie, gdzie przekieruje. Następnie usuń urządzenie. Ono zniknie, ale po odświeżeniu msa devices pojawi się znowu i jeszcze raz usuń i wyświetli monit o usunięciu urządzenia z ms store. I potem powinno być ok po odświeżaniu MSA devices. I to tyle.

Żeby się aktywowało, musi być spełnione albo klucz oryginalny albo przypisany upgrade do konta MSA. Wyjątkowe sytuacje, to np. mi przechodzi instalacja na kluczu z Windows 7. Natomiast z kluczami z Windows 8.x jest raz zainstalujesz, a raz dopiero przy zmianie klucza ci go przyjmie dopiero.

Usunąłem komputer se sklepu Microsoft i z konta Microsoft, dane zsynchronizowane w chmurze tez.

Jeszcze raz spytam czy na laptopie mając już wgranego Win 10 muszę go przeinstalowywać czy wystarczy wybrać “Zmień klucz produktu” ??

Zainstaluj najpierw na generic kluczu, co była mowa. Zaloguj się na konto MS i sprawdź czy ci się aktywuje. Jeżeli nie, to w aktywacja bierzesz zmień klucz i wpisujesz ten, z którego upgradowałeś (z w7/8/8.1)

Ale muszę stawiać system od nowa??

Nie czytasz co piszę.