Aktywacja systemu na innym sprzęcie po wcześniejszym usunięciu z obecnego?

Na swoim PC jak obsłuży bluetooth mam w planie postawić Ubuntu. Kupiłem rodzicom ?Laptop Lenovo rok temu bez systemu. Jak zdecyduje u siebie zostać na Ubuntu to co zrobić, żeby aktywować na laptopie Windowsa 10 kluczem z aktualizacji od Win8.1?

(Bogdan_G) #2

Tu nie chodzi o windows 10, tylko o przeniesienie licencji windows 8. Jeśli to przypisany windows 8 do sprzętu, to być może dałaby coś telefoniczna aktywacja z podaniem szczegółów przedstawicieli MS Polska.
Można kłamać zmianą podzespołów, czyli np płyty główniej, w biosie której nie ma klucza produktu.
Nawet nie wiadomo, czy kłamanie wystarczy.

Szykuj się na zakup W10.

Tak 8.1 był przypisany do sprzętu AMD APU, a teraz na i3 by było. W Windowsie 10 pisze, ze przypisana licencja do konta MS, to jak usunę z konta MS przypisaną licencję to ona dalej gdzieś jest zapisana??

System Win 10 instalowany na sprzęcie z Intelem czyli Dual Core w 1151 i laptopz Intelem tu by przeszła aktywacja telefoniczna na zasadzie zmiany płyty głównej czy nawet przez internet?

(Seba228215) #5

Czy w informacjach masz, że aktywacja za pomocą licencji cyfrowej przypisanej do konta Microsoft?

Tak

(Seba228215) #7

Zrób tak. Zczytaj klucz tym: https://www.dobreprogramy.pl/ProduKey,Program,Windows,77190.html
Zapisz go sobie gdzieś (będzie to generic key). Następnie usuwasz wszystko ze starego sprzętu (z partycjami na czele). Z np. mobilenego urządzenia logujesz się na MS, usuwasz zsynchronizowane dane w chmurze, urządzenie ze sklepu i z głównej listy urządzeń na MSA. I na koniec instalacja W10 na czysto na nowym sprzęcie na kluczu odczytanego produkey i zalogowanie do MS. Jak system się nie aktywuje na licencji cyfrowej, to w opcjach aktywacji zmień klucz i wpisz ze swojego 7/8/8.1 i aktywuj. Powinno zadziałać.

(Seba228215) #8

Choć w kompilacji RS3 można pominąć instalację na kluczu i wtedy wybierasz odpowiednią wersję W10 (pro/home/s bodajże).

Dzięki. Oby się udało. Dam znać jak zrobię to

(Seba228215) #10

Ty masz home. Zainstaluj na YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7 (generic do home ogólnodostępny). Porównaj, czy produkey daje ten sam.

Tak odczytał ten program

Windows 10 Home Insider Preview 00326-10000-00000-AA790 YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7 C:\Windows 17604 GJ-PC 26.02.2018 10:55:32

(Seba228215) #12

No i gitara. :blush:

Czaje :slight_smile: Instalować tym kluczem, a nie od W8.1?

(Seba228215) #14

Tak. Bo podczas instalacji może nie przyjąć klucza z W8.1

Czyli jak już się uporam u siebie z Ubuntu :wink: Zalogowac się na konto to co mam swoje w MS skasować wszędzie gdzie cokolwiek wspomniane o moim PC, programów i gier nie kupowałem tylko darmówki ze sklepu windows i zainstalować na laptopie?? A jeśli na laptopie jest wersja, nie istotne jaka w sensie oryginał czy nie na tą chwilę, to samo podanie nowego klucza go nie aktywuje?

(Seba228215) #16

Masz na stronie MSA z urządzeniami swoje urządzenie. Prawda? Tam masz więcej akcji, następuje prośba o potwierdzenie hasła i w akcjach masz usuń dane zsynchronizowane w chmurze, usuwasz je na stronie, gdzie przekieruje. Następnie usuń urządzenie. Ono zniknie, ale po odświeżeniu msa devices pojawi się znowu i jeszcze raz usuń i wyświetli monit o usunięciu urządzenia z ms store. I potem powinno być ok po odświeżaniu MSA devices. I to tyle.

(Seba228215) #17

Żeby się aktywowało, musi być spełnione albo klucz oryginalny albo przypisany upgrade do konta MSA. Wyjątkowe sytuacje, to np. mi przechodzi instalacja na kluczu z Windows 7. Natomiast z kluczami z Windows 8.x jest raz zainstalujesz, a raz dopiero przy zmianie klucza ci go przyjmie dopiero.

Usunąłem komputer se sklepu Microsoft i z konta Microsoft, dane zsynchronizowane w chmurze tez.

Jeszcze raz spytam czy na laptopie mając już wgranego Win 10 muszę go przeinstalowywać czy wystarczy wybrać “Zmień klucz produktu” ??

(Seba228215) #19

Zainstaluj najpierw na generic kluczu, co była mowa. Zaloguj się na konto MS i sprawdź czy ci się aktywuje. Jeżeli nie, to w aktywacja bierzesz zmień klucz i wpisujesz ten, z którego upgradowałeś (z w7/8/8.1)

Ale muszę stawiać system od nowa??

Nie czytasz co piszę.