Aktywacja windowsa 7 na laptopie na którym był windows 8

Witam padł system windows 8  i chciałem zainstalować windows 7   i pytanie ponieważ jest to laptop Dell  i nie ma na nim podanego kodu seryjnego windowsa pewnie jest w BIOSIE , i czy przy instalacji win7  pobierze sobie sam kod z BIOSU  i bedzie pasował z windowsa 8 ? Czy zostaje jedynie  win8 lub 10?

Jaki był zainstalowany system na tym laptopie przez producenta?

Windows 8 

windows 7 pobierze kod z windows 8 ktory jest w BIOS ? albo jak np win7 zaaktualizuje do win 10 to kod pobierze z BIOS a jak nie to jak to zrobić najlepiej ?

Nie. Kod licencyjny jest do Win 8 i nie pasuje do Win 7

Przeczytaj pierwszą wiadomość tylko ze zrozumieniem.

Nie mieszaj. Legalnie możesz mieć na tym laptopie Win 8 lub po jego aktualizacji, Win 10.

Jeśli fabrycznie to był Windows 8 a nie 8.1, to musisz go najpierw zaktualizować do 8.1 i dopiero wtedy możesz do Win 10.

Windows 7 nie wchodzi w rachubę jeśli nie masz na niego licencji.

 

PS. zdanie zaczyna się z wielkiej litery.

Czyli ze strony MS musze pobrać czysty obraz windows 8 i będzie dobrze ?

Możesz tak zrobić.

Nie masz w laptopie partycji recovery?

mam i mam obraz recovery na pendrive lecz jak proboje zrobić recovery wyskakuje przy instalacji’’  w punkcie tworzenie dysku przy 99% błąd 0x40… coś tam i pisze ze jak sie powtorzy prosze sie skontaktowac z Dell.  Więc to chyba jakiś błąd recovery lub pendriva więc nowa czysta wersja załatwi problem ? i pobierze klucz właściwy czy ten błąd jest z czymś innym związny bo teraz nawet lapka nie odpale bo to jakby w trakcie instalacji i teraz windowsa nie ma a recovery nie idzie czemu tak ?

Jaki laptop, kiedy kupiony? Sporo laptopów jest/było dostarczanych z możliwością instalacji WIndows 7 zamaist W8.

Inspiron 15 3537 Dell z rok temu ,  da się wogole pobrać win 8 ze strony producenta bez podawania klucza jak klucz mam w BIOS ?..

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media

 

tu jest tylko windows 8.1    więc nie będzie pasował klucz  no nie ?

tam nie ma win 8

Nie powinno być problemu.

a to nie jest tak zeby wgrać 8.1 trzeba mieć 8 wgrane ?

Nie, bo to jest pełna wersja instalacyjna systemu Win 8.1 a nie uaktualnienie 8 -> 8.1

i ten windows w iso zmiesci sie na płyte dvd?

Poza kliknięciem w link przeczytałeś co jest napisane i jaki nośnik jest potrzebny? :wink:

Pendrive 8 gb albo DVD 4 GB , a nie wiecie czemu recovery w 99% wywala błąd czego to moze być przyczyna ? ;/ bo mam nadzijee ze przy nowym win mi nie wywali błędu , windowsa zgrali mi na pendriva w sklepie wiec powinno byc ok ;/

A po co czytać? O samodzielnym poszukaniu informacji, które są tu podane, to już lepiej nie mówić. Brak podstawowej samodzielności.

 

Nie wiemy, bo nie mamy szklanej kuli i nie mamy pojęcia co się stało z Twoja partycją i kopią recovery

Jeśli sprzęt jest sprawny, to nie powinno być problemu bo będziesz miał nowy nośnik instalacyjny z nieuszkodzonymi danymi.

no laptop chodził bez problemu tylko mulił wiec chcialem go sformatować , raczej przy formatowaniu nie da się uszodzić komputera tak aby się nie dało wgrać nowego windowsa ?