Aktywacja XP po wymianie płyty głównej

Wymieniłem płytę główną. Parę dni temu system dał mi trzy dni na aktywację bo uznał, że znacznie hardware się zmienił. Z braku czasu nie dokonałem jej od razu a kiedy teraz chcę aktywować napotykam na problem braku połączenie z internetem (choć powinno być). Podczas logowania (trzeba podać hasło) pojawia się komunikat abym przed zalogowaniem do systemu aktywował Windowsa XP HE a potem szuka połączenia internetowego i go nie znajduje, przez co aktywacja nie może być dokonana. Błędne koło; nie zaloguję się bo system nie jest aktywowany a nie mogę go aktywować bo nie mam połączenia z internetem (mógłbym je sprawdzić gdybym się zalogował). W trybie awaryjnym to samo. Nie uśmiecha mi się reinstalka, ponadto płyta jest kilkaset kilometrów ode mnie.

Macie jakiś sposób czy pozostaje telefon do Microsoftu?

Pozostaje tobie tylko aktywacja przez telefon . Daj znac jak ci pojdzie .

Po wymianie płyty głównej straciłeś swój system. Zapewne miałeś OEMa, a OEMy są powiązane z płytą główną, którą posiada się podczas pierwszej aktywacji. Na innej nie da rady aktywować.

Dlatego OEMy zwykle kosztują koło 300-400 zł, a boxy, które nie mają tej restrykcji sa po 700-800.

Zadzwoniłem na płatny numer 22 5941999 (na bezpłatnych czekać kazali), podałem automatowi 54-ro cyfrowy numer identyfikatora instalacji wygenerowany w komputerze gdy kliknąłem aktywację poprzez telefon, otrzymałem sms-em kod weryfikacyjny (42 cyfry).

Cała operacja trwała 4 min 32 s. System oczywiście odpalił. Bajka.

OEM czy BOX?

:smiley: A teraz pozostaje pytanie czy system jest legalny , bo to ze aktywowales nie oznacza ze jestes legalny . Dyskusja na ten temat byla szeroko poruszana i prawde mowiac niema na to jednoznacznej odpowiedzi czy taki sposob po wymianie plyty jest legalny czy nie . poczytaj sobie to zmiana-plyty-glownej-licencja-oem-t398313.html

A gdzie w umowie OEM masz napisane, że system jest przywiązany do płyty głównej?? #-o

Skoro aktywowali mu system przez telefon, to znaczy, ze niema żadnego problemu.

A najlepiej zadzwonić do M$ i się zapytać co i jak.

Pomagam tylko, występuje gościnnie przy wymianie płyty i dowiedziałem się od właściciela, że kupił Windowsa w sklepie, kupił płytę z systemem operacyjnym. Komputer miał wcześniej. W takim razie wychodzi, że to BOX.

A czy po wymianie płyty głównej i aktywacji u Bila jest on teraz legalny, czy pseudo legalny, czy też nielegalny to już broszka Microsoftu. Użytkownika guzik to obchodzi, ma przecież fakturę i nalepkę na kompie.

Racja , wiec nie bede mial problemu z aktywacja systemu po wmianie plyty i procka . Wszystko jasne . =D>

A zaznacze ze mam windowsa OEM

Dodane 07.09.2010 (Wt) 20:29

A poza tym to jezeli kupil w sklepie z plyta wcale nie znaczy ze ma BOX-a

A Windows OEM nie moze byc jednoczesnie na dwoch komputerach a BOX owszem i to jest zasadnicza roznica .

Po pierwsze: “kupił Windowsa w sklepie, kupił płytę z systemem operacyjnym. Komputer miał wcześniej. W takim razie wychodzi, że to BOX.” - Błędne rozumowanie - nikt nie powiedział, że NIE MOŻE kupić edycji OEM :!: Takie działanie jest jednak nielegalne w rozumieniu prawnym licencji. Co więcej mam wrażenie, że kupił właśnie OEM. Dopytaj i napisz - jeśli osoba ta nie będzie wiedziała, to zapytaj czy ma pudełko na płytę czy płyta była w kopercie - OEM koperta, BOX - jak nazwa mówi - pudełko.

Po drugie: “A czy po wymianie płyty głównej i aktywacji u Bila jest on teraz legalny, czy pseudo legalny, czy też nielegalny to już broszka Microsoftu.” Odpowiadam: System jest nielegalny. I nie jest to “broszka Microsoftu”. Dlaczego? Bo to nie Microsoft odpowiada za to przed sądem, a użytkownik, który w rozumieniu prawa dopuścił się przestępstwa.

Po trzecie: “Użytkownika guzik to obchodzi” - BŁĄD :!: :!: :!: To użytkownik odpowiada za sprzęt, oprogramowanie i pliki zawarte w komputerze. A co do “nalepki”, to po złamaniu umowy licencyjnej (o której pisałem wcześniej) ona także traci ważność - faktury tutaj też nie pomogą.

Mam nadzieję, że pomogłem w zrozumieniu problemu.

Dodane 07.09.2010 (Wt) 21:03

Windows BOX także nie może być na kilku komputerach (z tym samym numerem seryjnym - kodem z naklejki). Użytkownik może natomiast PRZENIEŚĆ licencję z jednego komputera na drugi.

Ale weźcie pod uwagę, że koledze mogła się płyta spalić czy coś. M$ dopuszcza takie rozwiązanie. Z tego co słyszałem to jest ograniczona ilość aktywacji wersji OEM.

Czyli podsumowujac jezeli padnie plyta po okresie gwarancji to lepiej isc i kupic drugi komp z drugim systemem .

Dodane wtorek, 7 września 2010, 21:34

A co z prockiem gdy padnie tez jest tak samo z licencja ?

Dodane wtorek, 7 września 2010, 21:39

Czyli jezeli robisz formata np. 100 razy to juz nie masz szans na to ze aktywujesz po spalonej plycie

Ja miałem kiedyś podobny problem ale po rozmowie z konsultantem firmy Microsoft powiedzieli że nie ma problemu. W tym przypadku mieliśmy w firmie większy problem troszkę bo oprócz windowsa był też office 2003 oba w wersji oem. Również była wymiana płyty głównej chipset był ten sam ale inny producent. Trzeba w taki wypadku zawsze dzwonić na aktywację. I spokojne można na nr 0801… nic nie trzeba czekać.

Wiec mozna smialo stwierdzic ze wymiana plyty czy procka nie wplynie w zaden sposob na nieudana aktywacje systemu .

Pod numerem 801308 801 gadają, że jest on nieaktualny i proszą by dzwonić w sprawie aktywacji na numer 0081211654 a tam niestety kaszana, nr niedostępny.

Pozostaje jeszcze ten ten. 22 5941999

To jest poprawny numer

00 800 12 11 654

Dzwonić dokładnie tak jak podałem, wraz z dwoma zerami na początku.