Alternatywa dla TeamViewer

Witam, już jakiś czas temu pisałem że szukam darmowej alternatywy dla TeamViewera, z ciekawych propozycji które nie wymagają publicznego adresu IP klienta, nie ma potrzeby przekierowywania portów i itd znalazłem taki program AeroAdmin, niestety w wersji darmowej nie można zapisać wszystkich komputerów na koncie. :frowning: co utrudnia bardzo pracę.

Wczoraj znalazłem i przetestowałem DWService
https://www.dwservice.net/

działa z poziomu przeglądarki, łatwa instalacja po stronie klienta, intuicyjna obsługa.
Tylko na ile jest bezpieczne? czy ktoś korzystał ? mam kilka komputerów firmowych i boję się w takim nieznanym podpinać komputery z możliwością dostępu 24h.
Macie jakieś info? słyszeliście o projekcie?

Jeśli potrzebujesz zaufany i sprawdzony program, i zarabiasz na tym to kup TeamViewera,
jeśli na tym nie zarabiasz i tylko używasz na własnych komputerach to nie musisz płacić.
Nie znalazłem lepszego programu, a support wielu form również go używa…

1 polubienie

Ale jakbyś przeczytał poprzedni wątek, TV się rozłącza i blokuje przy długo podpiętych sesjach w wersjach darmowych. I stąd nie nadaje się do wykorzystania dla autora. Pytanie jest teraz o DWService. Ja nie korzystałem więc nic na temat tego programu nie powiem.

A ultravnc/tightvnc wchodzi w grę?

Ja osobiście używam AnyDesk, jest darmowy.

Ultraviewer

Wg ich strony jest płatny

:confused:

Może ktoś się wypowie na temat bezpieczeństwa? Zmienne IP i zdalny pulpit….

Na dobrą sprawę żaden nie jest bezpieczny, jak jest usługa pośrednicząca. Jak ma być bezpiecznie, to własny ‘appliance’ w naszej serwerowni :slight_smile:

Dla komputerów za NAT jest takie coś VNC działające przez p2p https://github.com/InstantWebP2P/peer-vnc .Ten program dwservice testuje i nie ma żadnych problemów ,nie rozłącza sesji nic sie nie dzieje.Czy zbiera jakieś informacje podejrzane to nie sprawdzałem ale u nich na stronie można wyczytać że jakieś zbierają ale podstawowe.
Co do teamviewera to ma szpiega w wersji free bo mi selinux zgłasza że chce uruchomić jakiś proces w tle.

Mając na myśli bezpieczeństwo DWSERVICE chodziło mi o ryzyko że np ktoś z twórców będzie wieczorami “chodził” po komputerach klientów… systemach bazodanowych… a od kiedy weszło RODO dużo większy nacisk kłade na bezpieczeństwo, no i strach przed tym żeby nie było wycieków… a jakby nie było podpinając komputer do konta (ze stałym loginem i hasłem) daje teoretyczne wejście twórcom w każdej chwili. TV to globalna firma i wiadomo że oni takich rzeczy nie zrobią. Natomiast DW SERVICE prezentuje się bardzo ciekawie… tylko tak naprawdę nic o nim nie wiadomo ;(

O TeamViewer co wiedziałeś? Przecież to też dobrowolnie instalowany koń trojański.

nie wiem czy to by zadziałało ale najbezpieczneij chyba by było kombinacja TightVNC + Hamachi.Tylko trzeba by było te vnc uruchomić na karcie hamachi.Ale to jakoś dałoby sie zrobić.Wtedy przez hamachi sie łączysz po VNC i tym samym wchodzisz za NAT do VNC.

Właśnie sprawdziłem ten sposób bardzo ładnie to działa.Wystarczy zainstalowac hamachi i wejśc do sieci na tym komputerze.Póżniej już tylko wpisuje sie adres ip hamachi i VNC działa.Bardzo proste.

Wiedziałem tyle że to duża niemiecka firma kilkanaście lat na rynku, i korzystają z ich usług duże instytucje, i praktycznie korzystają z niego wielu producentów oprogramowania (sprzedażowego, księgowego, crm) jako system do pomocy zdalnej :smiley:

Czyli jednak do firmy :wink: Jeśli mają na dyskach jakiekolwiek dane klientów, zaryzykujesz spore kary dla przyoszczędzenia na TeamViewerze?

TeamViewer już miał wypadki z bezpieczeństwem i przejmowaniem sesji. Poważne firmy korzystają z rozwiązań np. Bomgar: https://www.bomgar.com/remote-support/deployment/appliance