AMD czy Intel?

Witam! Naczytałem się na każdym forum po trochę i nadal nie wiem która firma ma lepsze procesory. Na jednym piszą że AMD, a na drugim że Intel. Proszę o pomoc :stuck_out_tongue: Pozdrawiam

Przeważnie Intel robi wydajniejsze jednostki. Jednak najczęściej najbardziej opłacalnym jest zakup procesora i płyty pod AMD. Tak to mniej więcej wygląda. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem komputera, to z AMD dość przyzwoite są procesory Phenom II.

Omg… kolejny temat “rzeka”.

Nikt kto posiada AMD nie powie “kup intela” i na odwrót.

Nie ma co tworzyć takich tematów.

Przeważnie… teraz AMD wygrywa, pomijając i7.

Najlepszym wyborem i na pewno do końca roku będzie AMD, bo niby “nowe” procesory od Intela i3 , będą to odgrzane kotlety.

Wg mnie najbardziej atrakcyjne w tej chwili są Phenomy II i te warto kupić. :wink:

Czyli dosłownie, w tej chwili AMD “wygrywa”. I jeszcze raz to powtórzę: Nikt kto posiada AMD nie powie “kup intela” i na odwrót..

Obecnie AMD robi procki = Najlepsza cena / wydajność ( Phentom II x2 do x4 )

A intel Najlepsza wydajność ( chodzi o Core I7)

Trzeba dodać, że w grach góruje AMD, nawet 955 wycina czasem i7.

Ja posiadam procesor Intela i powiem Ci jedno chłopie!Składaj coś pod AMD! !!

Ja posiadam Phenoma II 940 i powiem, że nie jest to zły procesor ale na pewno nie tak dobry jak go opisują. Nie jest tak chłodny. Wcześniej miałem Phenoma 9950 i różnica w temperaturze między nimi jest nieduża.

Można o jakieś linki prosić? Całościowo komputer ma służyć do gier, obróbki wideo, www, modelowania 3D.

Znalazłem takie cuś:

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/AMD_Phenom_II_Triple_Core_720_BOX_Black_Edition/pelny,id,67932/

I takie małe jeszcze pytanko. Jeżeli płyta główna będzie DDR3 to pójdzie na niej DDR2?

PS.: Mam płytę główną Gigabyte GA-M56S-S3 i będzie chyba ją trzeba wymienić :confused:

oczywiście, że nie.

PII x3 720 bardzo dobry procesor.

ja ci polecam amd

myślałem nad zmianą na intela np. e8400 ale jak zobaczyłem cenę

i że do 600 zł znajdę wydajniejszy phenom bez zmiany płyty głownej mam złącze am2 to wolę amd

Dodane 04.07.2009 (So) 20:09

nie musisz tej płyty wymieniać możesz pozostać przy obecnej i kupić phenoma

http://gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m56s-s3_1x.html

spójrz!!

Ja aktualnie mam Gigabyte GA-M56S-S3 i AMD Athlon 64 X2 4600+ (2x2,41Ghz)

No możesz pozostać przy tej płycie. A tylko dodam, pomimo tego, że Intel jest droższy to i tak Phenom II jest wydajniejszy i wygrywa w grach. :slight_smile:

Misiek [PL], takie pytanie małe po jakiego “grzyba” tworzysz do każdego podzespołu osobne tematy?!

Intel obecnie produkuje wydajniejsze CPU (pewnie ktoś powie, że teoretycznie). Jednakże ta wydajność w wykonaniu Intela kosztuje krocie (a co dopiero biorąc pod uwagę i7 i pł. główną z LGA1366). Bardzo natomiast cenię AMD za nawiązanie równej rywalizacji z oponentem i liczenie się z konsumentem (wypuszczanie porównywalnych wydajnościowo procków w niższej cenie). Jeżeli ktoś szuka wydajnego procesora na niezbyt zasobną kieszeń, a także poszukuje produktu z przyszłością - polecam gorąco AMD (Phenom II X4 955 BE na AM3). A jeżeli jesteś bogaczem i stać Cię, nie zastanawiaj się, inwestuj w LGA 1366.

No oczywiście, że teoretycznie. Tylko Core i7 jest praktycznie wydajniejsze.

@UP - Zgadza się. Phenom II X4 955 nawiązuje równą walkę z high-end Quadem oraz i7 920 (a po OC można go postawić na równi z i7). A jest o wiele taniej.

EDIT: Intel nie popisał się przykładowo łącząc dwa dwurdzeniowce na jednej płytce i wypuszczając jako quad (mimo, że taki układ sprawuje się nadzwyczaj dobrze). Ale AMD ma bardziej wyszukane techniki produkcji (jeżeli chodzi o 4 jaja).

Wiesz w testach rzeczywistych, w grach nie tylko 955 wygrywa z C2Q. Bo przy C2Q nie maa co mówić o równej walce - Quady od Intela zostają w tyle.

Dlatego ja stawiam na Phenoma II i AM3. :slight_smile:

A tematu nie ma sensu moim zdaniem wałkować. To tak jak z grafikami - jedni polerują GeForce, inni Radka.

Chłopaki nie przesadzajcie. Phenomy II są dość wydajne, ale do i7 brakuje. Zresztą nie ma co porównywać tych dwóch platform. Zupełnie inny pułap cenowy. Ja lubię AMD za stabilność. Wcześniej królował wiele lat socket A, a teraz AM2-3. Tak właśnie powinno być. Za kilka lat będzie można kupić ośmio-rdzeniowego Phenoma pod starą płytę.

Coś ci się chyba pomyliło . W 3 kwartale będzie 6 rdzeni, a 2010 roku 12. :slight_smile:

I jest co porównywać PII 955 do i7 920. Bo po podkręceniu 955BE jest on na równi z i7. (W grach)

ma pojawić się 6 rdzeni i gdzie tu sens ?? Obecnie nie ma zbyt dużo aplikacji czy gier które by korzystały z 4 rdzeni.