Amilo Pi 2550 jak wejść w recovery gdy nie działa F8 przez Windows 8

Cześć. Mam zagwozdkę. W laptopie Amilo Pi 2550 chciałbym wejść w opcję recovery i partycja jest bo to sprawdzałem diskapartem jest ukryta. Jednakże nie mogę wejść przez F8 w tryb recovery ponieważ zawsze ładuje się Windows 8 nie ważne jak szybko jak często klikam F8 to Windows 8 i tak się wczytuje zamiast Trybu Awaryjnego i przy okazji partycji recovery. Więc jak wejść w tryb recovery żeby skasować Win 8 a zainstalować Vistę z partycji recovery? Dzięki. :slight_smile:

A po odłączeniu od sieci i wyjęciu baterii na jakiś czas, włożeniu po paru minutach, to nie włączy się wpierw panel z trybami uruchamiania? Ja tak mam na acer.

Niestety nie pomogło.

 

Edit:

to przez fast boot nawet tryb awaryjny nie działa. Nie mogę wejść przez F8 tylko w msconfig więc myślę ,żę to to tylko jak to obejść partycja jest zdrowa sprawdzałem.

http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Tryb-awaryjny-w-Windows-8-przywracamy-standardowe-menu-startowe,42356.html

Opcję uruchomienia recovery miałeś tylko w Viście, W8 prawdopodobnie to wykasował.

 

Sprawdź Super Grub2 Disk (nagraj na płytę lub wgraj na pendrive (do utworzenia boot usb możesz użyć YUMI 

w Step 1 wybierz swój pendrive (zgraj z niego swoje pliki), w Step 2 wybierz Try an Unlisted ISO (GRUB Run from RAM), w Step 3 wskaż ściągnięty plik, kliknij Create, potwierdź nadpisanie MBR

.

 

Uruchom z utworzonego nośnika laptopa, wybierz Boot manually…, Disks and Partitions i wybierz partycję z recovery.

Hmm okej uruchomiłem Recovery ale wyświetlił się komunikat, że potrzebny jest dysk: Insert your Windows instalation disk and restart, choos your language, click repair your computer i były tylko opcje do wyboru wyjście w zaswadzie.Czy teraz chodziło o to by wziąć płytkę z systemem Vista czy płytę z Recovery? A i czy jest jakiś sposób by z partycji recovery wyciągnąć klucz do visty?

 

Edit: Wyskakuje jeszcze błąd 0x000000f

Klucz powinien być na naklejce pod spodem laptopa.

 

Czy masz płytę z Vistą lub dysk naprawy systemu?

 

Sugerowałbym zainstalować czysty system, bez dodatków od producenta laptopa (musiałbyś zdobyć dysk instalacyjny z Vistą, sterowniki powinny być do ściągnięcia ze strony producenta laptopa).

Właśnie chodzi o to , że klucz jest tak zamazany, że go nie widać i chyba zdarta jest ta naklejka to stary laptop. Vistę mogę nagrać na płytę z oryginalnego obrazu iso. Dlatego pytam ,czy z partycji Recovery można jakoś odzyskać klucz Visty? Chętnie zainstalowałbym czysty system tak było by najlepiej tylko ten nie szczęsny klucz Visty.

Cześć,

 

Klucz “zawarty” w recovery jest zupełnie inny niż ten na spodzie laptopa i nie wiem czy będzie pasował, a jeżeli tak - czy przejdzie aktywację.

Więc co robić? Nie chcę piracić. Nie chcę nie legalnego systemu. Dzwonić do MS?

Cześć,

 

Możesz spróbować, choć podejrzewam że pomoc techniczna Microsoftu odeśle cię z problemem do pomocy technicznej producenta laptopa.

Uruchom laptopa z płyty instalacyjnej Visty, wybierz język i kliknij Dalej, na następnym ekranie kliknij Napraw komputer (na dole po lewej stronie, zdjęcie).

Kliknij Dalej, wybierz Windows Complete PC Restore i sprawdź czy odszuka obraz na partycji recovery (spróbuj też sam wskazać partycję).

@falcon89 Wykonałem wszystko z Twojego postu czyli włożyłem płytkę z Vistą. Jednak widzi mi tylko Windows 8.1 nie wiem w ogóle dlaczego Win 8.1! A tą partycję z Vistą widzi ale nie widzi na niej plików instalacyjnych a przynajmniej wchodziłem we wszystkie foldery i nie było tam żadnych plików. Czy mogę coś jeszcze zrobić?

Ręczne przywracanie systemu z obrazu http://www.fixitpc.pl/topic/1279-instalacja-windows-z-recovery-kiedy-rozruch-z-recovery-zostal-uszkodzony/#entry10470 (trzeba znać kolejność, litery i zawartość partycji).

Powyższą poradę trzeba by było dostosować.

 

 

Uruchom laptopa z płyty instalacyjnej Visty, wybierz język i kliknij Dalej, Napraw komputer, Dalej, wybierz Command Prompt, wpisz notepad.exe i Enter (uruchomi się notatnik), wybierz Plik, Otwórz, na dole wybierz Wszystkie pliki (All files) i przejrzyj zawartość partycji recovery. Spróbuj odszukać pliki z rozszerzeniem wim lub swm. Zapisz układ partycji (nawy, przypisane litery i wielkość).

WinRE (G:) 3,66GB wolnych z 11,7 GB to partycja recovery. Znalazłem pliki z rozszerzeniem wim boot.wim rozmiar 145MB. Czy o to Ci chodziło?

Jest na partycji z systemem?

 

 

Jaka jest zawartość partycji recovery?

Jak na mój nos WinRE to partycja generowana podczas instalacji win8, dająca dostęp do narzędzi naprawczych. Zapewne oryginalna partycja recovery poleciała w kosmos.

Jeżeli nie ma niej install.wim lub plików .swm (ważących łącznie ok4Gb) to nawet imagex nie pomoże.

@falcon89

Nie jest na partycji systemowej tylko recovery.

Zawartość recovery to :

Foldery: $#repair, fonts, sources, boot, FSCFACTORY

Są jeszcze pliki: bootfix.bin etfsboot, bcd, bootmgr

W folderze sources znalazłem boot.wim

I mam jeszcze partycję boot (x:)

Czy oto Ci chodziło?

Sprawdź który folder ma największy rozmiar, następnie odszukaj największy (\e) plik (i) w nim.

Podaj nazwę pliku i jego lokalizację.

@falcon89 Największy folder to FSCFACTORY a największy plik w nim to FACTORY.WIM.(7,43GB) Lokalizacja to: G:\FSCFACTORY.