Analiza plików z FRST - system 100% w menadżerze zadań

Dzień dobry,
Mam Acera Aspire 5 A515-53… po włączeniu, w menadżerze zadań dysk działa na 100% przez 30 min, w trakcie użytkowania po kliknięciu w cokolwiek, system znowu ma 100%, cały czas wolno działa. Klikając w cokolwiek trzeba czekać parę sekund zanim zaskoczy i coś włączy. Zrobiłem raport ze skanu Farbar Recovery Scan Tool. Bardzo proszę o pomoc…
Addition.txt (32,0 KB)
FRST.txt (25,2 KB)

1 polubienie

Witaj @dombras

W logach nie widać infekcji, usuniemy kilka niepotrzebnych wpisów
Oznaczyłem błędnie wyświetlane wpisy Nortona, gdyż nie ma go w zainstalowanych programach, a pozostał w Zabezpieczeniach Windows

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. E:\antywiry\FRST-OlderVersion\FRST-OlderVersion
    fixlist.txt (2,3 KB)
    „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Dzień dobry,
Zrobiłem wg listy + po naprawie FRST jeszcze raz skan, aby zrobił raporty.
Po restartach zauważyłem „orzeźwienie” systemu a programy szybciej się „odpalają” innymi słowy - nie muli jak mulił na wszystkim.
Wklejam pliki i WIELKIE DZIĘKI za pomoc!
Addition.txt (30,3 KB)
AdwCleaner[C08].txt (2,3 KB)
FRST.txt (22,5 KB)

1 polubienie

Dziękuję

Masz zainstalowany MBAM
Czy wykonałeś skanowanie?
Wykrył jakieś niepotrzebne wpisy?

Masz zainstalowany CCleaner
Wykonaj skan i oczyszczanie Rejestru.
Uruchom CCleaner i wybierz Rejestr , przeskanuj i potem Napraw… pamiętając, aby wybrać Zapisz kopię zmian
obraz

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Przeskanowałem MBAM i nie znalazł nic. CC przeskanowałem rejestry + czyszczenie. (jak uruchomiłem CC to mi wyskoczyła reklama „3 miesiące za 3 zł professional plus” - więc kupiłem) zrobiłem chyba wszystko tym professionalem.
Komp działa znacznie szybciej! nie ma żadnego porównania.
Jeszcze raz Wielkie Dzięki!

Post został podzielony na nowy temat: Analiza plików FRST Dell M6800 wolna praca

Wydzieliłem Twój ostatni post do nowego tematu :wink:
-==-==-==-==-==-

Ten temat można uznać za rozwiązany

Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Też mam Acer Aspire 5 z 8GB RAM. Kupiony bez systemu. Zainstalowany Linux. Nic nie muli. Chodzi szybko.
Uruchamianie GIMP, LibreOffice i inne cała jedna sekunda.

Uważam, że to głównie sam Windows jest tym zamulaczem. Nie dość że płatny (jak płacę to trochę wymagam) to system robi pod spodem co chce… Pisane o tym było wiele razy… 90% ludzi do używania komputera nie potrzebuje WIndows. Pozostałe 10% niech kupuje i używa do tego co potrzebują (ja to rozumiem).

Ten Acer to służbowe g-no w firmie bardzo małej bez działu IT i wsparcia, więc sam musiałem… po drugie ma 4 GB ram, więc mój telefon ma 3 razy więcej :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:
Ale ! Ale! rady i tabletka w postaci pliku txt od Juliusza pomogły rewelacyjnie. Działa stabilnie i dość sprawnie, duże pliki excela + muzyka + ileś okien chrome + poczta + jakieś inne pootwierane sprawy nie mulą już wcale…
Pozdrawiam!

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.