Android czy iOS?

Jak w temacie. Co jest dla Was wygodniejsze?

Zdecydowanie dla mnie bardziej intuicyjny jest Android. Na przykład irytuje mnie strasznie to, że w iOS na stałe nie widać procentowego rozładowania baterii tylko trzeba rozwijać menu. Androida dużo lepiej można personalizować pod własną wygodę na iOS jest to niemożliwe. Nie wyobrażam sobie też brak czytnika linii papilarnych który jest dużo wygodniejszy od FaceID a którego nie uświadczymy w nowych iOS.

Tu masz bardzo ciekawe porównanie i opis doświadczeń przesiadki z Androida na iOs
Mój pierwszy raz z iPhonem :smirk: - YouTube

Dla fanów iOS koronnym argumentem za iOS jest pięcioletnie a nawet dłuższe wsparcie. Ten argument to jednak kula w płot. Raz, że Androidy są już przez niektórych producentów wspierane przez 4 lata to i tak telefon wymieniamy maksymalnie po trzech latach. Więc wsparcie powyżej trzech lat nie jest dla mnie argumentem na plus.

U mnie od lat jest Android. Wiele razy myślałem o przesiadce na iOS, choćby ze względu bezpieczeństwa danych i łatwości działania, ale problem mam taki, że w pracy i rozrywce, korzystam z ogromnej ilości aplikacji, skrótów Google i rozwiązań tej marki.

Należy też dodać że wadą androida jest mnogość telefonów na których on pracuje. Dlatego by naprawdę być zadowolonym z tego systemu jak i jego działania należy wybierać minimum telefony ze średniej półki a najlepiej flagowce. Wtedy mamy pewność bardzo dobrej optymalizacji systemu pod telefon. Jak kupujemy telefon za 500 zł z Androidem to nie należy się spodziewać niczego dobrego.

W iOS jest tak, że jak coś działa, to działa a jak coś nie działa to nie działa (jedynym wyjątkiem są MMS w sieci Plus). W Androidzie jest tak, że nie do końca wiadomo co akurat działa, a co nie działa. Androida cały czas musisz parametryzować, a iOS po prostu działa. Możesz przez rok nie klikać w ikonkę „ustawienia” :slight_smile:

1 polubienie

Dla mnie tylko Android jako Daily. Miałem okazję bawić się iOS 14 na iPhonie 6S i dla mnie jest zbyt zamknięty. Żeby skopiować pliki na komputer lub na telefon, to trzeba użyć iTunes’a, po BT pliku nie prześlesz, WI-FI Direct nie ma na iPhonie itd. Ogólnie cały Apple jest taki zamknięty w sobie, co wg. mnie jest na minus.

Tu macie film na ten temat:

W Androidzie też tak jest tylko musisz swojego Androida traktować jak iPhona. Czyli:

  • mieć flagowy telefon (skoro wydajesz 5k na iPhona to stać cię na flagowca androida)
  • Jeżeli kupiłeś Samsunga to całe akcesoria kupuj też tej marki a nie innych producentów.

Wtedy wszystko i zawsze będzie działało bez problemu zaraz po wyjęciu z pudełka. Z automatu wykryte poprawnie zainstalowane i skonfigurowane. Problem może pojawić się wtedy gdy masz na przykład telefon Xiaomi a kupisz sobie słuchawki od Samusnga lub odwrotnie.

Mam iphone 11, suchawki bt OneOdio, zegarek bt Amazfit.

Dla mnie Android.

Nigdzie nie napisałem, że jest to reguła. Tylko, że stosując kombinacje od różnych producentów może się przytrafić po prostu sytuacja, ze coś nie działa. Problemem Androida jest to, że działa na wszystkich telefonach. Od plastikowych śmieci po 300 zł do flagowców za 6000 zł. iOS działa tylko na flagowcach. Stąd czasami zła opinia o Androidzie lub wyższości nad nim iOS. Wiele osób kupuje telefon za 600 zł z Androidem i narzeka, że coś nie działa, coś muli itp. na iOS tego nie spotkasz bo to jednak flagowy produkt od Apple. Tak samo takich problemów nie spotkasz na Androidzie ale warunkiem jest to, że również musi być to flagowy telefon. Jeżeli porównujemy iOS do Andorida to w takim wypadku należy porównywać flagowce bo iOS działa na flagowcach i z flagowcami powinien być porównywany a nie z telefonami za 600 czy nawet 1000 zł.
Kup flagowca z Androidem lub od kogoś pożycz na jakiś czas a przekonasz się sam, że żadnych problemów na takim telefonie z Androidem nie ma.

1 polubienie

Hmm,
ip11 256gb, nowy, na dziś kosztuje 3749,-
S21+ 128GB, nowy, na dziś kosztuje 3799,-

No tak, bo porównanie telefonu z 2019 do telefonu z 2021 ma sens?

Jak chcemy porównywać Appla z telefonem z Androidem, to najlepiej z Pixelem - w końcu to jedyny taki Androidowy Iphone

Dla mnie iOS, bo od początku z niego korzystam. Jeżeli nie używałeś wcześniej żadnego to jak wolisz. Tutaj kwestia przyzwyczajenia

Pixel 6 jest prawie 800 zł droższy niż ip13… wow! To chyba dobry moment na kupienie iphone :slight_smile:

iPhone ma jedna wadę, problemy z naprawa zwłaszcza jeżeli mówimy o 13. Co prawda zostało przez społeczność na nich wymuszone self right repair które ma ruszyć w następnym roku w stanach, ale nie wiadomo czy narazie to zagranie czysto pr nie będzie.

Co to za głupie porównanie.
s21 powinien być porównywany z ip12 bo to są konkurenci dla siebie.
Tak samo jak ip13 na razie nie ma konkurencji (ze strony Samsunga) bo ta dopiero nadejdzie wraz z premierą S22, który będzie bezpośrednią konkurencją dla ip13.

ip12 jest droższy od s21 o 50 zł.

Patrzysz na Xkom? Bo jeśli tak, to się nie dziwię skąd ta cena z kosmosu Ci wyskoczyła.

Szukałem urządzenia a nie ceny :wink: W oficjalnym google store w DE: 649 eu (ip13: 899 eur).
ps. naprawdę, mamy obecnie w PL unikalne warunki do kupna iphone :wink: