[ANDROID] Przenoszenie danych na kartę SD


(Theoskar00) #1

Witam, czy istnieje możliwość, przeniesienia danych aplikacji z telefonu na kartę SD? Jest taki program, ale trzeba podać ścieżkę z której chcemy przenieść dane, ale nie za bardzo wiem, gdzie to się zapisuje. Czy jest jakiś łatwiejszy sposób?

Jak by ktoś wiedział w jakiej ścieżce zapisują swoje dane Skype i Usługi Google Play to był bym bardzo wdzięczny gdyby mi podał.

Roota mam.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź, Pixe1.


(MrQ) #2

Proponuję zacząć od tego jaką masz wersję Androida.


(Theoskar00) #3

Android 2.3.7; Cyanogen Mod 7.

Probowałem przenieść za pomocą FolderMount, ale przy przenoszeniu /data pojawiać się “nieznany błąd”.


(dragonn) #4

S2E sobie zainstaluj - ale musisz podzieli kartę sd na dwie partycje - pierwsza FAT32 a druga EXT4. Ewentualnie link2sd


(Theoskar00) #5

A dasz jakąś instrukcję do tych programów?


(dragonn) #6

Do s2e sam napisałem kiedyś instrukcję http://forum.android.com.pl/f303/s2e-przenoszenie-aplikacji-na-kartae-pamiae-ci-dla-cyanogenmod-128173/ link2sd masz np. http://forum.android.com.pl/f257/instrukcja-link2sd-alternatywa-dla-app2sd-dla-x8-47692/ różnica między s2e a link2sd jest tak że s2e przenosi wszystkie apk na sd, a link2sd umożliwia wybranie pojedynczych apk, przy czym s2e polecam dla szybszych kart (Class 6 i wyżej) a link2sd dla wolniejszych.


(Theoskar00) #7

Ale mi chodzi o przenoszenie danych aplikacji, a nie samych aplikacji, bo taką możliwość mam w CModzie. To znasz może jakiś sposób na te dane, bo to one mi najbardziej przeszkadzają :frowning:


(dragonn) #8

Zarówno w s2e jaki i w link2sd z tego co wiem istnieje możliwość przeniesie tylko danych (przy czym przy s2e wszystkich na raz, a w link2sd tylko danych) ale nie polecam przenośnosić danych aplikacji na sd - system traci dużo na wydajności. Druga sprawa mechanizm wbudowany w CM czy Androida nie jest zbyt efektywny w przenoszeniu aplikacji - zawsze część jej zostaje w pamięci wewnętrznej.


(Theoskar00) #9

Dzięki, działa super :slight_smile: (Ten S2E). Tylko o ile działa wolniej gdy dane są na SD?


(dragonn) #10

Nie da się tego określić, dużo zależy od telefonu i klasy karty sd - u mnie na Ace przy karcie Class 10 różnica w ogólnym działaniu system była duża bo s2e przenosi również dane systemowe. Podejrzewam że dopiero przy karcie UHS różnica w wydajności powinna być mało odczuwalna. A dlaczego chcesz przynosić tylko dane? U mnie jak przeniosłem tylko apk + dalvik-cache różnica w działaniu systemu była prawie nie odczuwalna a miejsce w pamięci wewnętrznej której Ace miał mało starczyło na masę danych apk


(Theoskar00) #11

Przeniosłem również aplikacje. Ale jak na razie nie oddczułem dużej różnicy w szybkości, chyba nawet w ogóle.

Jak tak “na oko” patrzyłem to z danymi na karcie ok. sekundę dłużej się uruchamia, więc prawie nie ma różnicy.


(Piotrek2255) #12

Jeszcze można masowo przenosić aplikacje przez TitanumBackup - nieco bardziej skuteczny sposób.


(Theoskar00) #13

Titanum Backupa mam, ale on chyba nie przenosi danych tylko same aplikacje, a wydaje mi się, że aplikacje też. Nie w całości, bo po przeniesieniu i tak dużo zajmowały w pamięci wewnętrznej, ale funkcje backupu aplikacji i danych oraz usuwanie apek systemowych - fajne :slight_smile:


(dragonn) #14

TB przenosi za pomocą algorytmu Android - dlatego jest mało efektywny. Jedynie co to potrafi to zrobić z wszystkim aplikacjami bo Android blokuje możliwość przenoszenia niektórych (jeśli autor program to zablokował)


(Theoskar00) #15

Tak, ale trzeba pamiętać, że niektórych apkek nie należy przenosić, bo z karty SD mogą nie działać.

A jeszcze pytanko, czasami pojawia mi się informacja, że program przestał działać. Czy to może być spowodowane, że on lub jego dane są na karcie?


(dragonn) #16

W przypadku używania link2sd czy s2e można przenosić wszystkie - te program tak naprawdę oszukują Android że on myśli że apk są nadal w pamięci wewnętrznej, ale nie zalecane jest wtedy wyjmowanie karty sd przy włączonym telefonie - system może zgłupieć.

EDIT

 

No jak dla mnie różnica 1s to dużo :P, ale jak kto woli.

Raczej nie, chyba że karta jest zbyt wolna i czasami coś się nie włącza/zapisuje w odpowiednim czasie.


(Theoskar00) #17

Chodziło mi akurat o to jak otwierałem skype’a, który przed przeniesieniem otwierał się 11 sekund, a tak to 12 :stuck_out_tongue: (Nie wiem czemu tak długo, wcześniej się szybciej otwierał), ale w mniejszych apkach nie odczułem różnicy.

Zapis mam ok. 8 Mb/sek.

A widzę, że znasz się trochę na tym, to czy jest jakiś sposób aby dodać pamięci RAM do mojego HTC Desire? Chciałem jej dodać za pomocą RAM Expandera, ale z moim telefonem jest niekompatybilny :frowning:

A wiesz jak zrobić, aby klawiatura, którą zainstalowałem uruchamiała się ze startem systemu, a nie trzeba było za każdym razem po włączeniu zaznaczać w ustawieniach?


(dragonn) #18

To zapis powinien być ok. RAM do telefonu nie dodasz, możesz włączyć kompresję RAM w ustawieniach CM, jest jeszcze opcja z SWAP - ale to ci telefonu nie przyśpieszy a raczej zamuli do tego skraca to znacznie żywotność karty SD, nie polecam. Co do klawiatury - dziwne, nie powinno być tak normalnie, sprawdź czy przez przypadek klawiatura się nie przeniosła na kartę SD za pomocą mechanizmu wybudowanego w Androida.


(Theoskar00) #19

Przeniosłem na kartę, ale nadal to samo.


(dragonn) #20

Spróbuj innej klawiatury, jak nie pomoże to chyba nic z tym nie zrobisz bo będzie to bug w ROM-ie, bo ja na CM7 tak nie miałem.