Animacja zaznaczania nie nadąża za myszką

Witam mam dziwny problem który mnie męczy i który zniechęca mnie do windowsa 7 najchętniej to był zainstalował windows xp i było by wszystko ok tylko mam 2x4 gb ram.

Mój problem wygląda następująco mam na pulpicie dużo ikonek i chcę je wszystkie zaznaczyć i animacja strasznie się zacina i nie nadąża za myszką co bardzo irytuje.

Są jakieś sposoby aby temu zaradzić ? Wszystkie aktualizacje zainstalowane wraz z service packiem antywirus jest skanowałem nic nie wykrył ( system i tak świeżo postawiony wcześniej przed formatem także problem był ) sterowniki zainstalowane do chipsetu , sieci , dzwięku , i karty graficznej temperatury w normie. Dysk przeskanowany w hd tune oraz sprawdzony w zakładce health bez żadnych błędów.

Specyfikacja komputera

Intel pentium dual core e5200 2.5 ghz

2x4 gb ram ddr3 1333 mhz

Saphire radeon hd 6670 1gb ddr5

Gigabyte GA G41m combo

Dysk 500 GB

A może nie bawić się w to tylko wyjąć jedną kość ram i zainstalować windowsa xp ?

Pewny jesteś że masz sterowniki do grafiki zainstalowane?

Spróbuj tych: http://www2.ati.com/drivers/13-9_win7_w … c_whql.exe

A czemu nie od razu win 98?

Takie sterowniki mam zainstalowane.

Hej,

Spróbuj więc ich ponownej instalacji - może jakieś elementy bądź ustawienia są błędne, więc przydałaby się czysta instalacja.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sterowniki reinstalowałem próbowałem nawet innych wersji jednak bez zmian. ;C

Czekaj. Może ustawione masz w start, komputer - właściwości, zaawansowane, efekty wizualne, ustawienia, opcje wydajności masz zaznaczone dopasuj do najlepszej wydajności? To ustawienie zawsze powoduje problemy z płynnym przesuwaniem, zaznaczaniem, wyświetlaniem animacji itp. Gdy tak masz, to zaznacz pierwszą opcję - Niech system Windows wybierze optymalne ustawienia.

Fakt miałem ustawione niestandardowe ustawiłem aby system sam sobie dopasował niestety jest nadal to samo większa ilość plików w folderze lub na pulpicie gdy je zaznaczam nagle te tło zaznaczania drastycznie zwalnia i jest to strasznie nie płynne. Denerwuje mnie to bo nie wiem w czym leży problem przecież sprzęt mój sprzęt nie jest słaby jak na windows 7 :confused:

Dodane 08.10.2013 (Wt) 16:16

Nawet w klasyfikacji interfejs aero ma 7.1

Dodane 08.10.2013 (Wt) 16:54

Niewiem czy to ma coś wspólnego z tym zacinaniem ale gdy macham myszką np w moim komputerze to ona zanika aż w końcu wogóle jej nie widać

Jest tak, że przy Wielu procesach, trzeba mieć włączone przyspieszenie sprzętowe, czyli suwak przyspieszenia w prawo do końca, żeby grafika dobrze wszystko ogarnęła. Gdy kiedyś wyłączyłem przyspieszenie sprzętowe na komputerze, to właśnie widziałem zanikającego kursora. Po włączeniu przyśpieszenia, wszystko wróciło do normy.

Sprawdź, czy jakiś tweak czegoś nie pozmieniał.

Hej,

:arrow: A jakie pliki znajdują się na pulpicie? Są tam jakieś zdjęcia bądź filmy, albo inne pliki, dla których system generuje miniaturkę?

:arrow: Jakie masz zainstalowane pakiety kodeków audio/video?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na pulpicie mam tylko skróty do programów nie mam zdjęć ani muzyki

Jak zobaczyć czy to przyspieszenie jest włączone ?

pakiety tzn.? mam tylko directxa sterowniki od płyty głównej oraz sterowniki do grafiki łącznie z catalyst center

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … th-directx

Hej,

Myślę, że to pomoże - klick.

Pakiety kodeków - K-Lite Codec Pack, ffdShow, etc.

Pozdrawiam,

Dimatheus

to takich pakietów nie instalowałem

Dodane 08.10.2013 (Wt) 20:03

no to tak w dxdiag jest napisane :

Przyspieszenie Directxdraw : Właczone

Przyspeiszenie Direct3d : Włączone

Przyspieszenie teksturowania agp włączone

Dodane 08.10.2013 (Wt) 20:05

Chciałem jeszcze użyć opcji zmień ustawienia jednak jest coś takiego :

http://wstaw.org/h/4b5207f853e/

A masz inną mysz do sprawdzenia?

Sprawdź na panelu sterowania - mysz, sprzęt, właściwości, ustawienia zaawansowane i tam ma być zaptaszkowane szybka inicjacja.

Myszkę tak jak najbardziej wypróbowałem inną lecz nadal to samo wiem że jest to ciężki temat ale może damy rade razem go rozwiązać. :slight_smile: Jakieś inne propozycje te kodeki mają być zainstalowane ?

Nie sprawdzisz wszystkich kontrolek na pulpicie. Może być tego masa. Siakaś taka inna, może być inaczej aktywna, mieć nieprawidłową ścieżkę itp. problem jest, bo widziałem podobny związany z zacinaniem się zaznaczania na pulpicie i innymi efektami. Kiedyś, przez zastosowanie pewnego płatnego za darmo w promocji jednego dnia, animowanego pulpitu, zablokowało mi możliwość zaznaczenia skrótu (ikony) i był problem. Animowaną tapetę zrobiłem wek, ale problem pozostał, czyli, coś się blokowało, gdy klikałem na pulpicie. Chociaż nie miałem szkodliwych aplikacji, to RogueKiller mi pomógł.

Samo użycie RogueKillera z opcji skanowanie, koniecznie usuwanie i naprawy skrótów, przywraca domyślne skróty, domyślne ścieżki i naprawia skróty. Po restarcie, to nawet można się zdziwić, bo przywraca ikony systemowe, nawet te przypadkiem kiedyś usunięte…

http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller … 39028.html Pobierz na pulpit ten program z DP. Jest czysty. Nie ma asystenta ani delty. Otwórz jako administrator. Kliknij skanu potem na usuń, choćby nic nie było do usuwania, w końcu na napraw skróty. Zrób restart. Na pulpicie będzie backup tego programu i trzy logi. Log 2 z usuwania i 3 z naprawy skrótów, możesz pokazać Tu.

ok zaraz się tym zajmę tylko się umyję :wink:

Dodane 08.10.2013 (Wt) 21:17

Niestety nie zauważyłem żadnej różnicy tylko to co zauważyłem dodało mi ikonkę mój komputer i moje dokumenty oto spakowane logi jest ich 9 nie wiem czemu może za dużo razy nacisnołem

http://speedy.sh/vHePy/Desktop.rar

Dodane 08.10.2013 (Wt) 21:18

Wcześniej myślałem ze może coś z monitorem lecz podłączyłem laptopa i wszystko fajnie chodziło płynne zaznaczanie aż miło było patrzeć a na komputerze niestety bez zmian.

Możesz RogueKillera usunąć i wszystko, co pozostawił. Nie wskazuje nic na jakikolwiek niepożądany proces i jakieś inne kłopoty. Dwa wpisy w rejestrze desktop - poprawione.

Ile ma lat ten komputer? Na ile masz ustawione odświeżanie pulpitu? Jak Na ile ustawiłeś rozdzielczość monitora? Jest takie coś, jak testowanie monitora, bo gdy po podłączeniu laptopa działało super, http://www.dobreprogramy.pl/Tester-Moni … 11877.html

na 60 HZ działa gorzej niż na 75 hz komputer ma ponad rok ale regularnie czyszczony oraz części były zmieniane. Rozdzielczość monitora to 1280x1024

Dodane 08.10.2013 (Wt) 22:09

nie wiem za bardzo jak używać tego testera

Dodane 08.10.2013 (Wt) 22:11

Tylko jak dobrze pamiętam na windowsie xp zaznaczanie bardzo dużej ilości plików było płynne

Też nigdy nie stosowałem czegoś takiego, do przeprowadzania testu. Zastanawia mnie to, że ta płyta Gigabyte GA G41M Combo ma integrę grafiki i ten radek to nie jest wielkie halo do gier. Tak, jak koledzy pisali, może to nawet konflikt sterowników. Może za dużo podkręcony procesor? W laptopie prawidłowo wyświetla obraz i to jest jakaś wskazówka. Jest też coś takiego, jak obciążenie pulpitu. System musi załadować elementy pulpitu. Jak tego dziesiątki, to jeszcze niewielki problem. Jak setki i jeszcze do tego jakieś foldery i piki, czyli nie tylko skróty, to może być nieciekawie. W ile sekund uruchamia Ci się windows 7? Może to pulpit się blokuje, a zganiane jest na mysz. Wszystkie skróty z pulpitu i potrzebne Ci jakieś pliki, oprócz kosza i paru programów, możesz przenieść do folderu w dokumentach, a do tego folderu możesz utworzyć jeden skrót na pulpicie i przypiąć do np. menu start, bo rozumiem, że potrzebujesz uruchamiać to, co uzbierało się na pulpicie.

Nic już więcej nie poradzę w temacie. Wymyślać też nie chcę.

Powodzenia w uporaniu się z problemem.