[ANKIETA] I jak oceniacie nowe forum na Discourse?

Poczekam na poprawę błędów, ale jestem na tak.

Podoba mi się chociaż nie w pełni je widzę :frowning: komp w naprawie

wreszcie jakiś zarąbisty silnik forum… BRAWA

Robi się pięknie, ja już się przestawiłem.

Rzeczy które mnie jeszcze drażnią:

  1. odznaki (!!)
  2. informacje dodatkowe i/a tytuły podkategorii na przykładzie kategorii Sprzęt:
  • mamy ucięte długie tytuły kosztem info o postach -> podkreślone na czerwono
  • info o postach zawija się do kolejnej linii (Zestawy komputerowe) -> zakreślone na zielono
  • przerzuciłbym wspomniane wyżej info do prawej strony, tak jak info zbiorcze -> zaptaszkowane na niebiesko
  • w ogóle wyrzuciłbym to info zbiorcze
  • “postów / tydzień” - komu to potrzebne?
  1. forum na PC ładuje się jeszcze nieco mułowato, ale wierzę że będzie lepiej :slight_smile:
1 polubienie

Myślę, że info zbiorcze jest OK, natomiast liczba na tydzień jest zbędna. Co do reszty uwag się zgadzam, szczególnie do tych nieszczęsnych odznak…

Odznaki byłyby ok gdyby znaczyły coś więcej, tak jak na głównej portalu, ale odznaki za pierwszy like, za pierwszy post etc to nie bardzo rozumiem sens.

1 polubienie

Brakuje 3 odpowiedzi “mam to gdzieś”.
Poza tym czy system odznak jest ściśle powiązany z poziomem zaufania? Jeżeli tak, to rozwalisz TomkowiB pewne ograniczenia jeżeli wyłączysz odznaki, jeżeli nie jest powiązany to patrz “3 odpowiedź” :stuck_out_tongue:

Nie jest.

* Odwiedziny
* Tematy w odpowiedzi do
* Wyświetlone Tematy
* Oglądane Tematy (cały czas)
* Przeczytane Wpisy
* Przeczytane Wpisy (cały czas)
* Zgłoszonych wpisów
* Flagujący Użytkownicy
* Lajki dane
* Lajki otrzymane
* Lajki otrzymane: unikalne dni
* Lajki otrzymane: unikalni użytkownicy

Odznaki są opcjonalne :slight_smile:

To dalej w ankiecie brakuje 3 odpowiedzi…

Zostaw opinię w komentarzu pod ankietą :grin:

Taką demokrację to ja rozumiem :blush:

Co do odznak, to opowiem wam anegdotę. Kilka lat temu zrobiliśmy w serwisie rangę/odznakę, która pojawiała się jak ktoś siedział w sylwestra na serwisie. W tym roku kilka dni po sylwestrze na redakcyjny telefon w biurze dzwoni bardzo zaaferowany pan, który mówi że ma problem. Otóż przeglądał on serwis o północy w sylwestra, a odznaki nie dostał. Chciał, żeby ktoś się temu przyjrzał i poprawił :wink:

Wniosek z tego taki, że dla niektórych te odznaki mogą być wazne :wink:

No i już wiadomo - Tomek stwierdził że dla kogoś te odznaki mogą być ważne, więc żadne ankiety już tutaj nie pomogą.

1 polubienie

Chodzi szybciej wygląda dobrze same plusy, jak dla mnie jest super

Nie, nie wiadomo. Ja też uważam, że moznaby się bez nich obejść. Nie lubie takich rzeczy, sam w panelu internetowym w mbanku specjalnie klikalem, zeby cos takiego wylaczyc. Jesli uznacie, ze ich nie chcecie, to wywalimy. Zwracam tylko uwage na to, ze wypowiadaja sie tu sami wyjadacze, a pozniej beda telefony od ZU ze odznaki zniknely :wink:

Jest ankieta, każdy może w niej kliknąć.

Jest dobrze. Nie bardzo dobrze, ale dobrze. Jeśli chodzi o wydajność to daje radę. Robotę tutaj robi frontend, który dużą część wziął na siebie, a w IPB całość generował serwer.

Pracy na pewno wymaga responsywność szablonu. Wykorzystaniem przestrzeni to on nie grzeszy. Przy złamaniu lewej i prawej kolumny strona staje się długa jak makaron do spaghetti. Lista kategorii mogłaby wtedy być zwijana w hamburgera tak jak się to dzieje na głównej stronie DP. Kolumny też przeskakują pozycjami zbyt wcześnie co powoduje puste miejsce z prawej na zbyt dużej liczbie rozdziałek. Potrzebny jest burger lub kilka stopni przeskalowywania, bo teraz to słabo wygląda. Na 1920x1080 po lewej i prawej można zmieścić jeszcze 2 kolumny, niech się rozciąga.

Mi się niezbyt podoba SUBIEKTYWNIE, zbyt dużo funkcji powłączanych defaultowo. IMHO są lepsze silniki. Ale ta opinia wynika z mocnego konserwatyzmu zbudowanego na listach dyskusyjnych :wink:

OBIEKTYWNIE natomiast wydaje się OK, jest responsywne, dobrze się składa na dużym i średnim monitorze.
OBIEKTYWNIE raczej podjąłbym zakład, że forum się spodoba i ludzie tu będą przychodzić.
OBIEKTYWNIE stawiam, że rynkowo się przyjmie.

Co mi się niepodoba SUBIEKTYWNIE:

  1. za wolne, nie wiem jaki back-end, ale już na starcie przeciążony jest
  2. ikonki, avatary - niepotrzebne, pousuwałbym to
  3. nastawione strasznie na jakiś kompromis “resonsywno-desktopowy”, wolałbym coś typowego na desktop i kompletnie zapomnieć że ktoś to ma dotykać
    3b) dotykowo zrobić oddzielną aplikację, jakiegoś wrappera na szybko
  4. za dużo podstron, najlepszy silnik jaki znam ma tylko 2 podstrony
  5. białe, lepsze jest czarne (może to da się zmienić?)
  6. za duże, nastawione na dotyk, wolałbym znacznie mniejsze, mniejsze odstępy pomiędzy tematami
  7. momentami przekombinowane
  8. zbyt dużo funkcji w postach powoduje, że staje się nieczytelne, te wszystkie ukryte reklamy, previewy, obrazki, rozmaite stylizacje postu… bałagan i tyle
  9. na 1900x1200 rozjezdza mi się ,marnowane zbyt dużo miejsca na monitorze

według mnie to lekkie bloatware, forum oceniam 3/10, wybrałbym inny silnik albo bardzo mocno ten zredukował. Ale taka ocena wynika z doświadczeń na innych listach.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.