Antena LTE, warto?

Być może operator priorytetyzuje połączenie z dalszym nadajnikiem, aby np. zrównoważyć obciążenie w swojej sieci.

Może to dlatego, ze dalszy priorytetowo należy do T-Mobile, a bliższy priorytet ma dla Orange o czym już piszę nie wiem który raz??

No to po co pytasz po raz kolejny o to samo, skoro znasz już odpowiedź?

Nie ma takiej opcji. Już prędzej schyliłbym się ku odpowiedzi @MatX1, operator priorytetyzuje ruch na nadajnikach w celu rozłożenia użytkowników i odciążenia infrastruktury.
Odnośnie tego co napisałeś, Tmobile i Orange mają porozumienie co do pasm. Gdy jedna z sieci Tmobile/Orange ma pozwolenia na danym nadajniku na konkretne pasmo to również ta druga sieć
je otrzymuje Tmobile/Orange, zależy od kogo nadajnik. Tak czy siak, gdy jeden z operatorów dostaje znak, że może zawiesić anteny, drugi dostaje taką możliwość w ramach NetWorks! . Nie istnieje coś takiego, by dany dany nadajnik był priorytetyzowany dla jednego z operatorów. Przynajmniej z czymś takim się nie spotkałem.

Rozumiem.

Może być tak, że T-Mobile priorytezuje pasmo 2600Mhz bo jak miałem Huaweia i wybrałem 2600 to własnie tak się łączyło pokazując przy Pasmo 15Mhz, jak wybrałem 1800 to było z bliższym bo jeszcze jak miałem Orange cell id zapisałem, wtedy miałem B315 bez agregacji i Pasmo pokazuje 10Mhz czy jak to się tam nazywa. Moze to o to chodzi.

Może inaczej, na tym drugim nadajniku anteny od 2600Mhz są ustawione bardziej pod kątem co powoduje, że łapiesz właśnie z tego pierwszego. Z 1800Mhz na odwrót. A to, że raz Ci łapie ten a następnego dnia drugi to może być samo widzimisię routera - jeśli masz ustawiony na tryb “Automatyczny” odnośnie wyboru pasm, chyba, że wymuszasz.
Odnośnie tego 10Mhz itd…
Lepiej jest Ci korzystać z 2600Mhz na 15Mhz + agregacja z 1800Mhz 10Mhz. Chyba, że Twój router tego nie obsłuży.
Mówię ostatni raz, nic więcej nie zrobisz odnośnie prędkości. Wybierając Internet oparty o właśnie infrastrukturę operatora komórkowego powinieneś się z tym liczyć, że prędkość nie będzie sztywna jak drut. Mając moc sygnału na poziomie około 100dBm odnośnie prędkości pobierania nic nie poradzisz, jedynie wysyłanie mógłbyś poprawić poprzez antenę - oczywiście pod warunkiem, że będzie to ten sam nadajnik.

OK. Dzięki. Temat wyczerpany. Do zamknięcia.

Słuchaj to ja, autor tematu. Zmieniłem nick, skoro mogę na portalu przez Ustawienia na stronie głównej, aby mnie nie nękano o Apple.

Teraz wrócę do tematu.

Nie moge zrozumiec dlaczego jak ustawie w DWR-960 Tylko LTE to łączy się cały czas z tym dalszym nadajnikiem, a jak ustawię tryb Auto to łaczy się z bliższym? Czy on w Tylko LTE moze mnieć zaprogramowane, ze szuka BTS-a z inną częstotliwością, a w Auto z inną? Czy o co chodzi?

Kiedyś miałem Asus 4G-AC68U z agregacją 3 [pasm i pamietam dobrze, ze było podobnie, na Tylko LTE łaczył sie z dalszym, a na Auto z blizszym BTS. Co ciekawe na wspominanych wcześniej tu Huawei-ach bez znaczenia Auto czy Tylko LTE łaczył sie z dalszym. W Tylko LTE czasami na kilka chwil łapał blizszy, ale przeskakiwał na dalszy. Na Bliższym BTS mam od 3-5 czy nawet 6MB/s przy pobieraniu np. ISO Windows 10, a na dalszym ledwo 1,5MB/s.

Tylko chciałbym, poniewaz mnie to kreci z ciekawości chociaz cokolwiek wiedzieć dlaczego tak sie dzieje? Czy to kwestia firmwareu modemu LTE?

Nie, jednak zanim wypociłem tego posta dalej przełączył się na dalszy nadajnik. Ech. Bez sensu, chyba będe musiał zamienić w pracy tego D-Linka na Huawei B525 i na nim wymusić 1800+800Mhz i wtedy będzie chulać na bliższym bo juz mnie to wkurza, a w pracy mi nie zależy, aż tak bardzo.

Więc zamieniłem routery i na Huawei B525 od T-Mobile wymusiłem pasma 800Mhz+1800Mhz (podstawowe pasmo ma 1800Mhz, sprawdzone po CELL ID). w HManager. Pobieranie plików dochodzi do 4-5MB/s jak w danej chwili nikt nie korzysta więcej z internetu.

Poniżej zrzuty, może się komuś przyda. Nadajnik, z którym się łącze po Cell ID to może tez się komus przyda, 21-040 Świdnik, ul. Piasecka 22 (SCANIA). Oczewiście po wymuszeniu pasm. W linio prostej ode mnie według niegdysiejszej mapki BTSearch (bo teraz Google ją blokuje) to 800-900 metrów.

Zrzuty dla zainteresowanych:

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego skoro router Huawei B525s ma WiFi w sumie 750Mb, czyli 2.4G 300Mb, a 5G 450Mb, a macOS pokazuje połączenie wifi w 5G na 1300Mb?

MU-MIMO (dwa pasma) dla 5 GHz w WiFi 5 (ac) ma max przepustowość 1300 Mbit/s

Ale to chyba musi mieć karta WiFi i router, a u mnie wyglada jakby miała to karta WiFi, a router??

Ciekawostka może kogoś zainteresuje. Od około października 2019 mam coraz to wieksze problemy z prędkością LTE w T-Mobile i co trochę zgłaszam.

Pokażę wam co mi na razie odpisali, pogrubiłem to zdanie, które jest najważniejsze w tej odpowiedzi.

Szanowny Panie

Obecnie dla Pana lokalizacji otwarte jest zgłoszenie o numerze Zostało utworzone zgłoszenie CRID00002647934. Jest ono dołączone do FN0000000407743. Przewidywany czas usunięcia utrudnień to 31.12.2019.
Utrudnienia wynikają z niestabilnej pracy nadajnika, do którego jest Pan najczęściej zalogowany. Oczywiście dołożymy wszelkich starań aby jak najszybciej przywrócić pełną funkcjonalność sieci. Pracujemy już nad rozwiązaniem problemu.

W chwili zakończenia prac technicznych niezwłocznie wyślemy do Pana smsa informacyjnego.

Z poważaniem
RODO RODO Biuro Obsługi Abonenta

T-MOBILE POLSKA S.A.

ul. Marynarska 12, 02-674 Warszawa telefon +48602900000
internet www.t-mobile.pl

To informacje o POŁĄCZENIU z ROUTEREM - czyli TWÓJ ROUTER to wspiera i tego używa obecnie dla 5 GHZ AC.

Dziękuje :slight_smile:
Kolejna ciekawostka od T-Mobile:

Szanowny Panie
Na wstępie chciałam Pana przeprosić w imieniu
firmy.
Faktycznie w chwili obecnej mogą występować utrudnienia w korzystaniu z usług w Pana
okolicy. Obecnie problemy z połączeniami związane są z zakłóceniami zewnętrznymi
skierowanymi na naszą stację bazową. Oznacza to, że w podanej lokalizacji inny podmiot
korzysta z urządzeń, które zakłócają prawidłową pracę naszych nadajników.
Nasi specjaliści pracują nad przywróceniem dostępności usług w jak najkrótszym czasie.
Poinformujemy Pana o rozwiązaniu problemu wysyłając wiadomość sms na numer ********* .
Zapewniam, że skierowaliśmy sprawę do wyjaśnienia do odpowiedniego urzędu.

Co może ich nadajniki w mojej lokalizacji aż tak zakłócać? :slight_smile:

Chociażby nielegalny Repeater GSM.

To jakiś profesjonalny i mocny bardzo skoro aż tak zakłóca BTS.

Kolejna informacja od T-Mobile:

Oba zgłoszenia zostały dołączone do problemu globalnego o numerze ************. Dotyczy ono zakłóceń zewnętrznych, które są generowane przez nielegalnie zamontowany wzmacniacz sygnału w okolicy. Powoduje on degradacje naszego sygnału.

Czyli w ten sposób ktoś zakłóca nadajniki T-Mobile co powoduje spadek prędkości internetu w LTE, a nie obciążenie nadajników.

Ciekawe, że to tak można i T-Mobile nie może kogoś ukarać za takie nielegalne zakłócanie wzmacniaczem?

Skoro jest to nielegalne, to tak, są odpowiednie paragrafy by ukarać sprawcę.
Tylko nie zajmuje się tym operator, a odpowiedni organ państwowy.

Tylko operator musi to zgłosić najpierw, żeby mógł ścigać odpowiedni organ i nakazać wyłączenia lub ukarać.