Antena LTE, warto?

Panowie jeżeli ktoś nie ma zasiegu to używa repetera i ja jestem za.Bo wszystkie sieci piszą ze jest 99 procentach zasieg, a prawda jest inna.U mnie np nie ma żadnej sieci i musze wyjechac 2-3 km zeby zadzwonic i to nie jest paranoja dlatego używanie repeterów jest adekwatne do marnego zasiegu i zakłamanych zasiegów sieci.A pisanie że repeter zakłóca jest wyssane z palca.Widać nie wiedza jak działa repeter w gsm jest marna.Ponadto komu by zależało aby używać repetera w okolicy nadajnika chyba ze po złości komuś.Repetery używa się tam gdzie nie ma się zasięgu.
Tak ciekawe jak mam uzywac jak nie mam internetu zastanowiłes sie nad tym.Nie czytasz co pisze widac napisałem ci ze nie mam zasiegu a jak nie mam zasiegu to i nie mam neta.Zapomniałem ze wiif Caling podaje sygnał z GPS lub satelity to juzjest sarkazm ale nie lubie jak ktoś mi coś proponuje nie wiedząc ze nie mam wifi

Niestety jest nieadekwatne do polskiego prawa :slight_smile:

Używaj Wi-Fi Calling.

Z tego co wiem jest to nie legalne i powoduje zagłuszanie nadajników i cierpią na tym inni. W mojej okolicy na przełomie Listopad - grudzień 2019 do końca stycznia 2020 był problem z transferem w LTE T-Mobile. Dostałem po 2 tygodniach odpowiedź, że ktoś uzywa repetera i zgłosili juz do prokuratury i UKE. W styczniu otrzymałem odpowiedź, że ta osoba została zatrzymana, a Repeter skonfiskowany. Internet wrócił do normalnolności z 1Mb/s znowu było 40-50Mb/s.

Pisząc tu o tym podkładasz sobie kłody bo moga cię namierzyć po IP.

1 polubienie

A niech mnie namierzają ,nie znacie pracy repeterów i nie wiecie jak działaja a pisanie o kimś bez potwierdzenia faktów jest mało wiarygodne.Sieci duzo piszą.
Co ma zakłócać siec jak nadajnik np jest od mnie najblizszy 7km a zasieg takiego repetera to jest max 100m

Za to ty wiesz wszystko najlepiej tak?

Każdy moze się znaleźć w tym 1% bez zasięgu w każdym kraju i miejscu na świecie, a Ty jeśli zakłócasz pracę nielegalnym Repeterem to łamiesz prawo.

A skad wiesz ze ja zaklócam napisałem ze mam cos takiego.Nie ja tylko podkrecam te forum,Tak wiem jak działa rpeter bo jestem elektronikiem i wiem jaka maja moc i zasięg i pisanie ze repeter zakłoca nadajnik kilkanasice km od repetera jest śmieszne.Dodam jeszcze że jestem krotkofalowcem i wiem jak działaja anteny.Widać że wy jesteście tylko toretykami i piszecie to co coś usłyszycie.
Kończę ten temat bo sami tylko teoretycy żadnych praktykantów.
PS. Proponuje się dowiedzieć jak działaja anteny sektorowe,oraz anteny zamontowane w repeterach

bez-kabli.pl tam szukaj fachowców, a nie na Forum dobregoPudelka.

Własnie dobrze napisałeś ale jak nie masz pojecia o działaniu repeterów to zbędne twoje wypowiedzi czyż nie ? Straszenie ludzi jest w twoim nawyku czy co i pisanie o czymś o czy mnie ma się pojecia.
Jak chcesz to kupie taki repeter i ci udowodnie ze nadajnik który pracuje kilkanasie km nie jest zakłócany i nie bedzie żadnego spadku predkości.Życze powodzenia w dalszych teoriach

Może i nie mam pojęcia, ale operator tak mi napisał. Może akurat w tym wypadku używał bliżej nadajników repetera, mocniejszego i zakłócał więc też nie wiesz, ani ja, ani ty jak było na prawde i do końca. Mnie wnerwia, że się jedzie po ludziach an forum, którzy pisza o tym co usłyszeli lub np. operator im napisał. Forum jest chyba po to, żeby wymieniać się oppiniami i informacjami, a nie krytykowac innych.

Ja np. wiem jak WiFi 2.4Ghz potrafi zakłócac Bluetooth, które tez działa w 2.4Ghz, zwłaszcza do wersji 4. Sam doświadczyłem kupując myszki na Bluetooth tańsze i droższe i cały czas, a to nie łączy, a to skacze. Raz wyniosłem router do innego pokoju i działało płynnie i idealnie. Może w odległości kliku kilometrów czy dalej niż kilku to tak nie wpływa, ale jakiś wpływ zawsze ma. Nie ma tak, że fale elektromagnetyczne wzajemnie na siebie nie wpływają mniej lub bardziej.

Zastanawiam się jak to jest, że uważasz się za większego eksperta od operatora komórkowego?
Myślisz, że ktoś ci na złość zakazuje używania repeaterów “BO NIE”?
Cytując pewną znaną osobę w kraju :slight_smile:

Kupujesz modem operatora z antenką. Masz od operatora coś kupić a nie swoje, dlatego puszczają kłamstwa iż repeater zakłóca cokolwiek.

To samo maseczki na koronawirusa… Taaa, kawałek szmaty z prześcieradła Cie ochroni…

Repeaterów nie sprzedają więc w czym kłamią? Kłamali mnie i dali rabat 40-parę złotych na 6 miesięcy bo ktoś zakłócał nadajniki? To wgdzie mieli tym biznes jak pół roku byli prawie 50 zł w plecy ode mnie?

Przestań kozaczyć i cwaniakowac bo żal mi ciebie. Nie jesteś alfa i omegą.

Wpadłeś i dobijasz ludzi nie wiedzą i popisywaniem się. Bez dowodów chodźby w jakimś teście, wykresami etc.

1 polubienie

A co by mieli za sens sprzedawać repetery, żaden repeter ci nie zakłóci pracy nadajnika .Wiesz dlaczego dali ci rabat bo sobie centralnie zalecieli w kulki i na odczepnego to zrobili.
Widze ze ludzie nie znajacy tematu zawsze coś łykną od operatora. To teraz ci opisze pewną sytuacje bo dosłownie wkurza mnie takie wasze gdybanie,zakupiłem repetera dla testów mam u siebie trzech operatorów tzn używam ich oczywiście mowa tu o internecie włączam repetera o dziwo predkość internetu mi nie spada to jak to wytłumaczysz, a powinna według twojej teorii bo repeter powinien zakłócać.Repeter obejmuje swoim zasięgiem około 50m to nie wiem jakim cudem by to zakłócił chyba że kosmici są u ciebie.
Mogę ci nawet zrobić film nie znosze jak ktoś ma niewiedzę a wypisuje głupoty co mu operator powie lub napisze (konsultant bo to oni takie głupoty piszą)

A wiesz może co to jest w routerze opcja KANAŁ? Bo chyba nie wiesz jak twierdzisz że coś ci zakłóca zmieniasz sobie kanał myślisz ze po co ta opcja jest w routerze tak żeby była. Czestotliwość jest podzielona na kanały.

Potwierdzam. Zminiłem kanał na najmniej obciążony w moim bloku i ustawiony może na trzech sieciach sąsiadów, które ledwo docierają do czwartego piętra, a to, kto jaki kanał ma ustawiony, sprawdzisz aplikacją Wifi Analyzer (ten z 4,7 gwiazdkami w sklepie play), również na Windows 10. Możesz sprawdzić praktycznie wszystkie szczegóły poza hasłami sieci, które wyłapuje twoje urządzenie. Na Windows 10 można zobaczyć nawet czas działania wszystkich sieci jak ustawi się więcej szczegółów