Antimalware Service executable - pożeracz zasobów

Cześć,

W swoim laptopie mam wyłączone wszystkie zabezpieczenia, tj. Windows Defender, Zaporę, Antywirusa nie ma ale jest za to ukrywający się Antimalware system executable który pożera spore ilości zasobów. Ktoś wie jak ustrojstwo wyłączyć? Najlepiej by było, gdyby dało radę na stałę usunąć wszystkie zabezpieczenia.

Pozdrawiam

Narzędzia administracyjne -> Harmonogram zadań -> w drzewku po lewej stronie: Biblioteki harmonogramu -> Microsoft -> Windows -> Windows Defender.

Na środku pojawi się lista 4 zadań, każde z nich wyłącz (PPM -> wyłącz). Na koniec zrestartuj komputer i to chyba na tyle.

Tak zrobiłem. Następnie restart, a proces jak był tak ciągle jest :wink:

Całkowicie wyłączyć się chyba nie da, ale dzięki temu proces nie pożera tyle zasobów jak przedtem.

Niestety, nadal pożera i to dość sporo.

 Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-> Usługa Windows Defender- i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu i zobacz jak będzie

I tu niespodzianka, nie mam prawa tej usługi wyłączyć

Ach ten Win10,spróbuj wyłączyć w programie autoruns  uruchom  jako administrator  zakładka Services- odznacz wpisy z windows defender. Uruchom ponownie komputer

Albo-KLIK

Uruchomienie jako admin nie pomaga. Wyłączenie Defendera w sposób z poradnika też nie wyłączy tego procesu, bo sam tak wyłączyłem ten program, a proces został.

Dokładnie, cholerstwo nadal się trzyma w procesach. W autoruns nie mogę wyłączyć, bo ‘‘odmowa dostepu’’ choć uruchomiłem jako administrator.

Ewentualnie zakończyć procesy i wtedy spróbować wyłączyć w autoruns lub w usługach

 

Nie da się. Windows krzyczy że wyłączy się system gdy zakończę ten proces

Spróbuj-wyłączyć program Windows Defender za pomocą edytora lokalnych zasad grup

Udało mi się go zablokować przez wpisy w rejestrze, niestety nie mam wersji PRO żeby móc to zrobić przez zasady grupy. Nadal proces jest, ale zajmuje 3,6 zamiast 60mb

Giiix wiez mi to opisz krok po kroku jak to wylaczyc jak bys mogl. I napisz co ten proces w ogole robi to jest win 10 domyslny taki anty wirus czy co ?

Za ten proces odpowiada program(wbudowany antywirus) Windows Defender, możesz go wyłączyć za pomocą programu DoNotSpy10.