Antywirus, który jest najlepszy?

Szukam Antywirusa który nieobciąża komputera, bo aktualnie używam Avasta i zużycie zasobów ma trochę duże…

Ogólnie jaki Antywirus jest najlepszy…

1 polubienie

Jeśli używasz W10, to wywal wszystkie antywirusy jakie poinstalowałeś i pozostań przy domyślnym Defenderze. Na co dzień wystarczy w zupełności. A jak masz coś złapać, to i święty boże nie pomoże.

1 polubienie



Opcjonalnie można pójść z duchem czasu i zainstalować multi-skaner który zamiast korzystać z 1 bazydanych /definicji korzysta z kilkunastu

Dodatkowo polecam zainstalować oprogramowanie które działa zupełnie inaczej niż skanner AV ale zamiast skasować i kasować po fakcie zabezpiecza przed i w trakcie.

HIPS / wirtualizacja / Piaskownica, a nie ciągle tylko i wyłącznie antywirusy jak by nie było innego softu wartościowego:

https://www.shadowdefender.com/


https://www.sandboxie.com/

Aż tyle zabezpieczenia mi nie trzeba :grin: jeden antywirus starczy, a który darmowy jest najlepszy bo większość ma abonament lub 30 dni tylko za darmo…

Nie każe ci wszystkich naraz używać
Choć sam z każdego korzystałem lub korzystam nadal od paru dobrych lat.

Taki Sandboxie
Izoluje uruchamiane programy/procesy od systemu wszystkie tymczasowe zmiany są automatycznie kasowane przy zamknięciu danego programu dobry aby w nim uruchamiać przedewszystkim aplikacje czesto będące nosicielami wirusów czyli Przeglądarki. programy biurowe typu M$ Office czy jakis czytnik PDF lub poczte thunderbird m.in :slight_smile:

A soft tak ciężki że waży aż pare mb i tyle samo ram zużywa :smiley:

Shadow Defender podobnie jak sandboxie tylo zamiast na wybrany program działa globalnie na cały system choć można dodać do wykluczeń lokalizacje plików rejestru.

Waga pare MB zużycie tyle samo albo nawet mniej :stuck_out_tongue:

SpyShelterFW
To to już soft grubszego sortu nie dla amatorów
Potężny monitor HIPS dzięki czemu powiadomi cie o każdym uruchomionym procesie… żeby cie nie nękał komunikatami można ustawić na tryb automatyczny dzięki czemu znane programy sam będzie zezwalał
Kolejną funkcją jest szyfrowanie dzięki czemu wpisane klawisze bedą zazyfrowane po za decolym programem w którym piszemy dzięki czemu keyloger otrzyma ciąg przypadkowych znaków.
Kolejną funkcja są restrykcje/ograniczenia dzięki niemu możemy zablokować dostęp zapisu i modyfikacji na dany program lub też obszar danych dobre przeciwko ransomware jeśli zechce ukraść lub uszkodzić nasze ważne pliki.
Oraz Zapora firewall choć można kupić bez jak kto woli :slight_smile:

Instalka 12mb zużycie ram okolo 20-40 ram

Mając te programy można zabezpieczyć sie efektywniej i lżej
Te wszystkie programy razem nie zabierał mi więcej niż 60 ram, nie wiem czy w czasie pracy nie spoczynku jakikolwiek av weźmie tak mało ram :slight_smile:
Tak że tyle w temacie :slight_smile:

Z darmowych to Sandboxie zamiast SS można jeszcze zainstalować darmowego NVT Exe Radar Pro jako kontrole aplikacji…

A jeden program ? W tylu to się zgubię…

Ogólnie to programy proste jak budowa cepa…

Sprawdź narazie Sandboxie konfigurujesz raz i zapominasz :slightly_smiling_face:
Jak czegoś nie wiesz pytaj śmiało .


i w W10 : Zabezpieczenia Windows -> Ochrona przed wirusami i zagrożeniami ponownie włączasz Defendera. U mnie pracują oba, bez konfliktów.

Nie należy korzystać z 2 antywrusów jednocześnie co najwyżej można mieć 2 jako skaner na żądanie czyli zainstalować hitman pro lub mbam obok av było by najlepszym wyjściem w tej sytuacji.
https://avlab.pl/dwa-antywirusy-w-systemie-bardzo-zly-pomysl

“Możesz nadal korzystać z bieżącego dostawcy i okresowo używać programu Windows Defender do okresowego monitorowania zagrożenia”
Przepisałem z Ustawienia Windows

No chyba że skanujesz na żądanie bo AV od M$ ma sie automatycznie wyłączać jak zainstaluje sie 2 obok.

Zainstaluj prosty, darmowy Kaspersky Free jak Ci zaproponował przekas

Pobierz z DP: https://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Free,Program,Windows,82353.html

Tu masz kolego ranking darmowych antywirusów nar rok 2020, a w nim jest Kaspersky Free…

Czemu wklejasz wpisy do śmieciowych blogów 1 miejsce i avg… lol

1 polubienie

Sandboxie? No, świetny pomysł… :face_with_raised_eyebrow:

Słusznie. Plus dobrze skonfigurowany firewall.

Co oznacza “dobrze skonfigurowany firewall”?

Tylko wbudowany w system Windows Defender. Więcej niczego nie potrzeba.

1 polubienie

Wyłączona powszechnie znana telemetria / luki i znane porty powyłączane.
Zezwolenie ręcznie tyko dla obecnych programów i a resztę blokuj i pytaj jeśli będzie coś nowego.

No właśnie chyba mam go wyłączonego…
To mówicie wywalić Avasta i używać systemowego lub tego Kaspersky czy obu ?

wywal avasta to na pewno.
kaspersky lepszy od windowsowego.

Zdecyduj się na jednego antywirusa. Używanie dwóch równocześnie to proszenie się o problemy.