Antywirus, który jest najlepszy?

Nie słuchaj wydumanych porad innych! Każda pliszka swój ogon chwali… rację mają Ci polecający MS Defendera (oczywiście nie jest idealny, ale z darmowych najlepszy).
Jeśli tylko jesteś w miarę ogarnięty w przeglądaniu sieci w zupełności Ci wystarczy.

Opinię swoją opieram nie na pogłoskach, a kilkuletnim doświadczeniu. Dla pewności partycję systemową sprawdzam od czasu do czasu skanerami online i zawsze czysty wynik.

1 polubienie

Ja polecam Kasperskiego Free wyłącz tylko chmurę KSN jest taka opcja w instalatorze z resztą każdy antyvirus zbiera dane nieważne czy Kaspersky Windows Defender GDATA Nod32 Comodo i nie tylko bo jeszcze sam system ma mechanizmy telemetrii z resztą co to za różnica kto szpieguje i tak wstawiasz posty zdjęcia na facebooka

Takich rzeczy nie robię, nie używam stron typu Facebook, Instagram .itd nie wstawiam zdjęć do internetu ale konto na Facebooku mam więc i tak mają moje dane, kontakt utrzymuję np. przez Messenger , Whatsapp , Discord i chyba nic więcej, kiedyś by jeszcze Skype (według mnie Skype jest przestarzałe) ale zdjęć nie wstawiam, jestem co najwyżej na zdjęciach które wstawia np. Mama , Siostra .itd w mojej rodzinie to chyba tylko ja nie wstawiam zdjęć , ostatnio nawet Dziadek kupił sobie telefon i zaczął używać Facebook, Instagram .itd dostał dostęp do internetu i on raczej nie używa żadnych zabezpieczeń i wstawia zdjęcia np. ogródka, psa , selfie swojej twarzy , lub wszystkiego co mu się spodoba , i oglądając filmy na YouTube zapomina się że śmiechu, ale się rozpisałem…

Program nie jest dyskutowany wystarczająco na polskich stronach…autor obszernie omawia go na forum MT i tu szczególnie jeden jego post chcę wyróżnić w kontekście tego dlaczego warto programu używać - dzięki niemu łatwiej operować funkcjami, które mogą być pozornie (lub nie) poukrywane w zaawansowanych ustawieniach


Tu masz opis autorski programu
https://hard-configurator.com/configuredefender.html
Odnośnie samego WD dwa interesujące wątki na MT wskazujące na jego słabe i mocne strony

w tym jeden autora polecanej aplikacji

Odpowiadając na Twoje pytanie - nie instaluj, bo nie będziesz mieć z tego korzyści…jesteś jak widać niezaawansowanym i chyba nawet nie średnio zaawansowanym użytkownikiem, więc dodatkowe funkcje i tak dla Ciebie nie będą miały zrozumiałych korzyści. Nie proponuję też innych narzędzi czy aplikacji z tych samych powodów. Na pewno jednak warto korzystać z programu do backupu systemu i danych, a takiego chyba nie używasz…to czasem ostatnia deska ratunku w kryzysowych sytuacjach.

A to w takim razie sory zakładam to zazwyczaj bo tak robi większość młodego pokolenia ignorują kwestie prywatności na rzecz wygody nie zastanawiają się nad tym co wrzucają w sieć

Dowód?

Wszystkie AV mają zbliżoną wykrywalność rzędu dziewięćdziesiąt parę procent (w tym Windows Defender). Wyjątkiem tutaj są atrapy antywirusów typu avast i avg. WD jest jednym z lepszych, aby nie mówić z najlepszych darmowych, który dodatkowo jest dobrze zoptymalizowany i zintegrowany z Windows 8.1/10. Z płatnych najlepszym jest lekki Eset. Różnica między nimi jest taka, że jeden jest darmowy, a drugi płatny. I te są najmocniejszym wyborem wśród AV. Ale żaden AV nie chroni w 100%, jeżeli użytkownik nie ma zdrowego rozsądku i klika gdzie popadnie.

1 polubienie

WD nie jest darmowy. Czy masz go w jakieś bazie programów typu “dobre programy”, “instalki” gdzie możesz go sobie za darmo pobrać? Nie. Żeby go używać musisz kupić system. Jego cena więc ukryta jest w cenie systemu operacyjnego.

Może źle ująłem. Masz już wbudowany w system, oczywiście w liczony w cenę systemu Windows. I nie trzeba specjalnie dokupować innego antywirusa, skoro ten od MS też jest jednym z lepszych, żeby nie mówić najlepszy.
No cóż sorry za błąd. Następnym razem się poprawię. :grin::grin::grin:

Może niedługo będzie darmowy. Bo chodzą słuchy że ma zostać wydany na Linuxa jako osobna aplikacja do pobrania. Więc może wkrótce będziemy nazywać go “darmowym” :wink:

Będzie na GNU/Linux i Androida jak MS nie zmiecie pomysłu pod dywan.

Dowód?..mam…prawo jazdy też, ale legitymacja szkolna straciła ważność 40 lat temu.

Czerstwe.

Czyli świeże:

https://pl.glosbe.com/pl/pl/czerstwy - poznański dopuszcza.
https://pl.glosbe.com/cs/pl/čerstvý / https://pl.glosbe.com/sk/pl/čerstvý - Czechom / Słowakom nie wadzi od lat.

W Linuksie chroniący przed tym co przychodzi, w Windows blokujący wyjście pirackich programów do sieci :wink:

Oraz Telemetri windowsa 10 a jest co blokować … :confused:

Defender off, doinstalowany malware bytes w wersji free i robiony co jakiś czas skan.

Pliki ściągane z neta przepuszczam przez jakieś skanery typu virustotal. Aczkolwiek w ostatnim czasie zastanawiałem się również nad jakimś płatnym antywirusem tak aby polepszyć bezpieczeństwo:
Co nie co w tym temacie jest na webinarze https://www.youtube.com/watch?v=hUyFHRqGFpk&t=1s

Cześć minęło już sporo czasu od Waszych poleceń, więc poproszę Was o pomoc w wyborze Antywirusa. Budżet 200-300 zł. Ma to być program do firmowego laptopa, nie znam się zupełnie na tym, więc nie wiem czego wymagać. Zostałem w czasach Avasta i Kasperskiego, nie wiem co obecnie jest na topie.

Gdata antywirus, wersja bez zapory, ta najprostsza jest bardzo dobra. Ma dobre silniki, ma dwie bazy wirusów, ma niezłą heurystykę.

W firmowym sprzęcie obowiązkowo praca na koncie użytkownika, a konto admina z hasłem.

Firmowy mówisz. No to najpierw to poczytaj.
To rozszerzony test skuteczności AV. Niewielu producentów sie na to decyduje.
Przeczytaj całość by zrozumieć w czym rzecz.