Antywirus na 7

na dniach bede czyscic kompa kolegi … uparl sie na windowsa 7 ;/ ale mam 1 problem - typ chce antywirusa … ostatni raz antywirusa uzywalem w xp? i to krotko … plis jakiego antywira mi ktos poleci? i czy korzystnie z 7 ma jakis sens? czy format i 10 zinstalowac?
ps wogole potrzebny jest antywirus? ms chyba jakis swoj dodlo?

Windows 7 nie miał w sobie antywirusa. Dopiero od Windows 8 dali Defendera. Wgraj mu Avasta free i niech ma na „siódemce”. Moim zdaniem instalowanie dzisiaj win 7 jest bez sensu. Zawsze coś z nowszego oprogramowania może już nie działać, jak przeglądarki internetowe, a chyba na IE nie będzie się logował do konta bankowego? :stuck_out_tongue:

dzieki uwzial sie hehe … awast? a np ksperski free nie byl by lepsiejszy? w sumie jakies porownnia przegladalem ;D
ps te free duze ogrniczenia?
ps2 chrome tm smiga z tego co widzilem ;D
ps3 nikt tam nie ma konta netowego nwet w komorkch ;D

Polecasz wirusa zamiast antywirusa?
Ciekawa taktyka.

To niech się sam z nim męczy.

AV można zastąpić Shadow Defenderem zamiast szukać i kasować można izolować i ograniczać aby nie doszło do infekcji.
Różnica jest taka że ja oferuje zestaw który zapobiega a ty który leczy tylko więc, że z leczeniem może być za późno.

Shadow Defender http://www.shadowdefender.com
SpyShelter Firewall SpyShelter Firewall | Najlepszy Anti-Keylogger na Świecie
Sandboxie https://github.com/sandboxie-plus/Sandboxie

Omówienie

Shadow defender działa jak program do przywracania kopi zapasowej w pętli
Tzn że za każdym razem kiedy uruchomisz komputer na nowo system będzie taki sam jak w chwili włączenia programu.
Aby ważne pliki lub zmiany zostały zapisane w trakcie ochrony można jednorasowo zezwolić na zmiany albo dodaćw opcjach na stałe do wykluczenia tak że nie będzie trzeba co chwile na nowo np pobierać aktualizacji gry :smiley:

SpyShelterFW
Monitor na bazie HIPS każdy proces każda jego funkcja będzie monitorowana dzięki czemu w pierwszym momencie kiedy jakiś wirus będzie chciałsie uruchomić będziesz o tym poinformowany
Dodatkowo posiada funkcje szyfrowania klawiszy przez co potrafi zrobić w ch*ja keylogery
oraz nałożyć restrykcjje czyli SRP aby ograniczyć dostęp zapisu i odczytu dla danego programu
np przeglądarki bo przedewszystkim one mają za dużo swobody w systemie i częśto są furtką do zainfekowana twojego systemu.

Sandboxie
Izolacja na dany program np Przeglądarke dzięki czemu zmiany nawet tymczasowe nie bedą dokonane na systemie i jeśli jakiś wirus sie odpali zostanie w tym sztucznym izolatorze, a nie będzie banglał ci po systemie.

Cały zestaw jest lekki może raptem wszystko razem weżnie ci z 60 ram.

Czyli główny problem znajduje się pomiędzy krzesłem a klawiaturą. Uparty użytkownik, który upiera się przy swoim, po którym potem ktoś musi robić czyszczenie. Ja odmówiłbym współpracy z kimś takim, bo tutaj żaden antywirus nie pomoże.

haha to m byc cos prostego ;D plis zwykly prosty antywirus Xd ten ksperski bedzie ok? czy cos lepszego?

Najlepszy antywirus to ruszanie mózgiem. Nie ma nic lepszego, za niego myślącego.

Ja kiedyś na Windowsie bo na macOS to mam cleanmymac i on ma tylko wykrywanie złośliwego oprogramowania, ale na Windowsie używałem pandy darmowej. O ile jeszcze jest darmowa. Tylko do tego trzeba mieć stale łącze jakiekolwiek bo on nie ma swojej bazy lokalnej tylko online sprawdza.

Właśnie piszemy na jednym gigantycznym wirusie, ale to inny temat :stuck_out_tongue:

Panda nie jest najgorsza.

Bo jest proste, ale jak ktoś jest ameba albo robi z igły widły i wyolbrzymia to potem tak jest…
Jak ktoś nie chce to zawsze znajdzie pretekst…
Ja napisałem ci fajne info co z tym zrobisz to twoja sprawa.

„Panda nie jest najgorsza.”

Po jakimś czasie od zainstalowania potrafi siedzieć długo na procku bez przyczyny. U brata w lapku wywaliłem bo non stop miał zajęte wątki a wentylator wył na 100% obrotów…

Nie dziwię się, w końcu to najlepszy Windows jaki powstał. :slight_smile: Jak jest komplet sterowników to instaluj, jak nie ma to Windows 10.

jakiego antywira mi ktos poleci?

Nie polecam żadnego. Ale jeśli już jakiś musi być to od Malwarebytes. Ewentualnie wspomniany Avast, tylko przy instalacji odznacz wszystkie śmieci tak aby została sama ochrona www i systemu plików, inaczej zamuli ten komputer na amen w pacierzu i to zupełnie zbędnymi usługami. Nie zgadzaj się też na instalację ichniego forka Chromium.

A w jakim celu ten antywirus? I tak nie zabezpieczy 7.

W czym taki najlepszy?

Chromium wciąż przekłada odcięcie Windows 7. How Chrome is helping enterprises still using Windows 7 | Google Cloud Blog (15 stycznia 2023)

Firefox raczej zrobi to jak utraci na tym mniej niż 1% rynku. Lub ustawią to tak by dodatkowy rok zyskać przez migrację na ESR np. ≈104, ≈117 lub ≈130 wydanie.

Jeżeli kolega boi się, że w Windows 10 go szpiegują (telemetria itp) i dlatego wybrał Windows 7 to go uświadom, że jedna z aktualizacji wiele lat temu wprowadziła do Windows 7 te same mechanizmy, które ma Windows 10

Fakt że w Windows 7 można to odinstalować ale kto wie, która aktualizacja włączy je ponownie.

W czym taki najlepszy?

Za dużo pisania, a za małe audytorium (bo i tak siódemki nie da się używać powyżej Kaby Lake, a to już prehistoria, więc ktoś kto chce Windows, ale nie chce 10 czy 11, nie ma żadnego wyboru). Uznajmy więc, że po prostu najlepszy bo tak sobie wymyślił jakiś random z internetu. Skróluj dalej. :slight_smile:

Jeżeli kolega boi się, że w Windows 10 go szpiegują (telemetria itp) i dlatego wybrał Windows 7 to go uświadom, że jedna z aktualizacji wiele lat temu wprowadziła do Windows 7 te same mechanizmy, które ma Windows 10

Szpieguje to każdy Windows od XP włącznie. Osobną kwestią jest w jaki sposób, na jaką skalę, z jakich powodów i komu (no i który z czym). I taki drobny szczegół: wcale nie musisz tej aktualizacji instalować (ba, nawet żadnych nie musisz), podczas gdy na Windows 10 Home nie masz nic do gadania bez fikołków typu: czarna lista na ruterze, różne magiczne narzędzia (które najczęściej same szpiegują) i pisania litanii w PowerShellu, która potrafi włożyć nogę w drzwi windows update.

Poza tym dziękuję za poradę, ale radzę sobie w miarę dobrze z tymi komputerami. Mam całkiem dobrą świadomość możliwości i niemożności. ;]

Też chętnie się dowiem, ja go używałem z musu i z dziką rozkoszą aktualizowałem wszystko jak leci do dychy.

Witam

Program Microsoft Security Essentials
MSE jest dopasowanym dodatkiem do Windows Defender w Windows 7
Wybierz wersję systemu i zainstaluj w systemie
MSE x64 lub
MSE x32

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie