Aparat do 2000 zł

Jaki aparat do 2000 zł dla początkujacego wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze? Zastanawiałam się nad modelem “Nikon d3500 18 mm-55mm vr kit”, ponieważ takie same aparaty mamy w szkole i również przy zaliczaniu przedmiotu będziemy się nimi posługiwać, więc mogłabym się nim pobawić w domu i rozgryźć wszystkie funkcje. Ale może jest jeszcze lepszy sprzęt w tej półce cenowej? Propozycje mile widziane :slight_smile:

Do czego konkretnie (poza zaliczeniem przedmiotu)?

Do czego głównie ma służyć sprzęt?

Nie wiem jaka szkoła ani z jakiego przedmiotu zaliczenie, ale wspomnianego aparatu nie polecałbym nikomu. Inną kwestią jest, że za tą cenę nie znajdziesz żadnej godnej uwagi lustrzanki, jedyne co widziałem to jeszcze gorsze Canony, mówimy o nowych aparatach, bo z używanych coś by się znalazło.
W tej cenie można za to znaleźć jakiegoś bezlusterkowego Olympusa o dużo lepszych parametrach a za niewiele więcej Panasonica.

Zaciekawiłeś mnie tą odpowiedzią … rozwiń temat.
Seria d3xx była pierwszą z której nauczyłem się focić.

Jeśli pisząc o serii d3xx masz na myśli Nikon D300 to był to aparat jak najbardziej godny polecenia.
I nawet dziś pewnie robi lepsze zdjęcia niż wiele współczesnych aparatów. Ale to zupełnie inna liga. Co do wspomnianego D3xxx - szukając ostatnio dla kogoś -poczytałem trochę, wziąłem do ręki, obejrzałem w necie trochę sampli i naprawdę mnie to nie zachęciło do polecenia.
p.s. żeby nie było że mam nie wiadomo jakie wymagania, wystarcza mi antyczny Samsung GX10 i trochę nowszy Lumix G6

To nie jest aparat na 10 minut.
Po 2-3 miesiącach zabawy można cudne fotki robić. Potem dobierasz lepszy obiektyw i działasz - w sam raz do nauki.

Tak już zupełnie off-topic.
Cudne fotki to można robić nawet camera obscura, wiem coś o tym. Ale naprawdę tak do nauki … wisi na aukcyjnym używany D90 z niezłym szkłem za 700 zł …w zupełności wystarczy.

Szczerze mówiąc ciężko mi się się określić, ale głównie do zdjęć w plenerze, ponieważ nie mam w domu żadnego dodatkowego oświetlenia ani sprzętu. Mam zamiar również zabierać ten aparat do szkoły na bardziej profesjonalne sesje z odpowiednim oświetleniem, gdzie jak na razie zajmujemy się fotografią portretową. Nie mam żadnych większych planów, raczej będę robić to na co mam chwilowo ochotę i to co będzie mi się po prostu podobało.

Zobacz ten materiał:

Oj nie polecałbym Soniaka Alfę na początek - to dajny sprzęt do foto i filmowania, ale APS-C potrafi zaboleć. Nikon będzie w sam raz do foto. W końcu on szuka aparatu, nie kamery.

Poza tym kupi aparat za ~2000 zł a za warty uwagi obiektyw zapłaci z 2-3 razy tyle.

@Kam1la po co zakładasz nowy temat, skoro to ciągle to samo pytanie? Film, do którego zalinkowałem odpowiada także na pytanie o obiektywy… :wink: