Aplikacje M1

Myślę, że jest całe mnóstwo błędów, w końcu to pierwszy system przepisany na m1. Powoli będą łatać, ten sprzęt to taki trochę eksperyment.

Może ci działa coś pod intela w tle i się czasami sypie.

Mi wszystko śmiga, mimo, ze już 4 razy Apple ID zmieniałem i do niego hasło. Chyba tak nie lubisz Apple, ze odwzajemniają :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Microsoftsyf nawet tyle nie robi co Apple, ale lepiej nie robić hejtparku :stuck_out_tongue:

Musiałem stworzyć nowe Apple ID, bo patałachy nie mogą usunąć konta, a system po zmianie robi sam takie problemy i nic nie można zrobić. Tak naprawdę technicy ze wsparcia mają wiedzę zerową. Wiedzą wyłącznie to co mają napisane w kreatorach i wszystko to można wyczytać na stronie, zero możliwości. Szkoda czasu.

Za każdym razem bez najmniejszego problemu załatwiałem sprawy, nigdy nie było problemu z resetem hasła czy odzyskaniem konta, czy klucza. Nigdy nie usłyszałem, że nic się nie da zrobić.
Pierwszy raz postanowiłem zadzwonić do wsparcia Apple i odrazu okazało się, że pan technik niema po prostu jakichkolwiek możliwości. Jest tylko po to, aby uprzejmie czytać to samo co jest napisane na stronie.

Co więcej był podany telefon, dodatkowy email i ewidentnie był to jakiś błąd systemu.

LOL na M1 niegrywalny. Niby ma 80 FPS, ale żadna myszka nie chodzi na nim prawidłowo, wystarczy zakręcić kilka kółek i widać jak się gubi. I tak jest zarówno przy myszkach na BT jak i USB, bo w systemie problemu nie widać.

Oczekiwałeś, ze zdalnie ci naprawi system?? Takich możliwości jeszcze chyba nie ma.

Ja nie mialem żadnych problemów takich jak ty nigdy. Jak zadzwoniłem do Apple to mnie przeliczali do specjalisty, który robił reset Apple ID, kazał odczekać dla pewności 24h i wszystko wracało do wszelkiej normy, a zdarzyło się to raz jeszcze na iPhone 7, ale na komputerze nigdy. Może coś kombinujesz w systemie, wyłączasz jakieś usługi, a na to macOS jest okropnie wrażliwy, bardziej niż Windows niestety.

Nie, oczekiwałem, że zresetuje konto albo zweryfikuje je ręcznie. Ale oni nic nie mogą, szkoda czasu,. są tylko dla nieogarniętych, którzy sami nie potrafią przeczytać na stronie.

Nie ma czegoś takiego. Co najwyżej kazał ci odczekać, aż się odblokuje, jak za wiele razy wprowadziłeś złe dane. Tyle, że to samo się robi, bez jego udziału.

Jak mialem IP 7 2 lata temu to mialem sytuacje, ze nie mogłem się zalogować na Apple ID ani na Mac mini starym z i%, ani na smartfonie. Zadzwoniłem do nich w czasie gwarancji i połączył mnie z jakimś serwisantem, który zajzal w system i powiedział, ze mieli awarie iCloud i system mi banował konto. Odblokował, kazał komputer i telefon uruchomić ponownie i samo się wszędzie zalogowało. Nie robił tego ten pierwszy co automat z nim łączy tylko jakiś koleś odpowiedzialny za iCloud jak to ujął ten pierwszy wyższa ranga z większym dostępem do systemów.

Podobno zmienili system, i teraz tak naprawdę nic nie mogą.

Może teraz tak, ale mi wszystko działa idealnie. Może dlatego, ze zakładałem konto po zmianie nowe, nie dawno.

Ja miałem stare, wcześniej nie było problemu, a przy m1 system zaczął wyczyniać takie jazdy. No nic, mam drugie i jest ok. Podobno teraz bez problemu da się odzyskać telefonem. Mam nadzieję, bo jak kupię soft, to wolałbym mieć do niego potem dostęp.

Ps. Kupiłem kilka myszek na BT, we wtorek sobie będę testował. Na razie sprawdziłem Xiaomi, Magic, HP, niestety, to jakiś koszmar, płynności niema w ogóle. Szkoda, że nie robią z końcówką USB-C nadajników.

ile wydałeś na te wszystkie myszki?

Z 1000zł, może więcej, ale niema problemu, po prostu powiem klientowi, że rozpakowałem bo testowałem, i sprzedam po cenie hurtowej, więc tylko zamrozi się kasa na chwilę.

haha
ten magic co wspomniałeś to apploski czy jakiś inny?
Ja używam czasem swojej magic mouse 2 i nie ma problemu śmiga,ale jak wspomniałem tylko czasem ,bo łatwiej na touchpadzie w macu :slight_smile:
Ale widzę często , że dużo osób używają Logitecha BT , chyba MX Master czy coś podobnego

Apple, testuje LOLem i na systemie. W LOLu jak zdjąłem rozdzielczość, to zaczął być grywalny. Ale w porównaniu do Logitecha, USB, to te myszki to kpina. Jakby gumowym wskaźnikiem wodzić a ten ostatni na PC i tak działa mi o niebo lepiej.

Też takiej używam… U mnie nadal występują problemy z płynnością systemu. Jak robię wydruk to za każdym razem system wyłapuje zwieche i loguje przez 10-15 sekund. A tak to sporadycznie podczas przeglądania plików PDF i całkowicie przypadkowa podczas dowolnych czynności… Myszka się lagowała dopiero instalacja systemu pomogła… ale na sam system to nie pomogło więc sądzę, że to problem międzygeneracyjny… ale denerwuje to bo wydajesz masę kasy a komputer momentami się sprawuje gorzej jak MacBook Pro z 2015…

Oczywiście apple nic o tym niesie i niewiedzą jak mi pomóc więc należy czekać na kolejną wersje systemu z nadzieją, że to naprawią także lipa jeśli chodzi o pomoc appla…

Ja takich problemów nie mam. Może dlatego, że 16 RAMU sobie wziąłem, 8 trochę mało.

Myszka Logitecha odpada, za wielka locha. Musi być niezbyt wielka, taka, żebym zabrał ze sobą w malutki plecak, itp. Niby kupiłem laptopa bardziej jako widzimisię, i żeby bardziej obeznać się z działaniem i problemami m1, ale skoro już jest, to niech spełnia rolę notatnika, przeglądarki do internetu na wyjeździe, podglądu zdjęć z aparatu itp. a skoro działa gra jakaś, to jak gdzieś się pojedzie, czemu nie skorzystać. Niewątpliwą zaletą jest niewielki rozmiar, i stosunkowo niska waga, jak i również sensowna matryca. Kamerka też jest ok. więc do prowadzenia spotkania też się świetnie nada.

Natomiast trzeba pamietać, że część softu pod intela nie działa poprawnie, i trzeba to brać pod uwagę korzystając, zwłaszcza jak coś startuje i jest rezydentnie w pamięci, takie programy, choćby to był jakiś byle wskaźnik dysku, procesora czy inne radio, mogą być przyczyną niestabilności i przycinania systemu.

Mi się udało wywalić system kilka razy, wyłącznie zmieniając ustawienia docka, powiadomień, wyglądu itp. chociaż muszę przyznać, że bardzo mocno dłubałem sprawdzając poszczególne ustawienia. Ale jak już zostawiłem w spokoju, to jest ok.

[quote=„wasabi1084, post:36, topic:648113”]
chociaż muszę przyznać, że bardzo mocno dłubałem sprawdzając poszczególne ustawienia. Ale jak już zostawiłem w spokoju, to jest ok.
[/quote] - hahahah- tak też wcześniej przypuszczałem :slight_smile:

Ale wiesz, dłubanie polegało na zmianie ustawień, w Windowsie mogę cały dzień dłubać i nic się nie dzieje, a tutaj od zmiany ustawień, których ilość nawiasem mówiąc budzi politowanie, zwłaszcza dla kogoś jak ja, który pamięta czasy systemu 7,8 itp. wywala się system. To jest co najmniej żenujące.
Ale tłumaczę sobie, że to kwestia tego, że M1 jest nowością i system jest dziurawy jeszcze i pełen błędów.

Ale po co dłubiesz w systemie, co chcesz osiągnąć?

Zmienić kolor albo wielość docka? Dopasować pola aktywne itp. W końcu od tego są ustawienia, chyba nie zrobili tego dla dekoracji.