Arch/XFCE znikł dźwięk, a działał poprawnie [ROZWIĄZANY]

Witam.

Po przebojach z KDE znów mam problem z dźwiękiem.

Mam zainstalowanego ArchLinux na początku miałem KDE i miałem w nim problem z ustawieniem domyślnej karty dźwiękowej TEMAT TUTAJ, ale z KDE za długo nie wytrzymałem i zacząłem szukać innego środowiska. Na Gnome było wszystko ok (KDE było odinstalowane), lecz niestety to środowisko również do mnie nie przemawia. Zainstalowałem xfce4. Początkowo wszystko fajnie śmigało łącznie z dźwiękiem, aż nagle znikł. :frowning: Nie potrafię powiedzieć dokładnie kiedy bo nie dostrzegłem tego od razu, podejrzewam że po deinstalacji GNOME 3.8.

Reinstalowałem alse, usówałem plik w “/etc/modprobe.d/” w którym mam przypisane indexy dla kart dźwiękowych (patrz temat linkowany wyżej), doinstalowałem/odinstalowywałem PulseAudio i nic. Nie mogę zrobić aby znów grało.

Finalnie, plik w modprobe.d jest jak był, pulseaudio nie mam.

W ustawieniach xfce karta dźwiękowa również wybrana ta co trzeba (wchodzę przez ustawienia głośności (ikonka głośnika w tray) bo w ustawieniach systemu nie mam “dźwięk”. Powinien tam być?)

Jakieś rady? Pewnie jakiejś paczki brakuje skoro się posypało prawdopodobnie po deinstalacji gnome (ale nie jestem pewny!) tylko jakiej.

Podaj wynik:

cat /var/log/pacman.log | tail -n 100

cat /proc/asound/cards

Czy cokolwiej wywali w terminalu polecenie?

speaker-test -c 2
alsamixer

Nic nie jest wyciszone? :wink:

@marcin:

wynik nr.1:

troche może być dziwnych logów że odinstalowałem np. vlc i zaraz zainstalowałem itd. :smiley:

wynik nr2:

wynik nr3:

po pewnym czasie przerwałem, bo ciągle to samo i cisza :stuck_out_tongue:

@4lpha:

nic nie jest wyciszone

http://bankfotek.pl/image/1485998.jpeg

=======

Ogólnie system zachowuje się jak by “grał” ale nic nie gra o.O Pod windowsem wszystko śmiga więc nic się nie sypneło sprzętowo.

fufus , na skrinie widać, że wyciszone masz Analog F (nie wiem co to jest, zobacz), a jak przewiniesz dalej to znajdziesz kolejne suwaki.

Jeszcze możesz takich komend spróbować:

sudo mv /etc/asound.conf /etc/asound.conf-bak

rm ~/.pulse-cookie

rm -r ~/.pulse

Następnie klepnij jako root:

alsactl init

Potem sprawdź suwaki i wykonaj speaker-test -c 2.

Nie wiem co się stało, pomyślałem że doinstaluję znów Gnome sprawdzić co się stanie, czy dźwięk wróci.

Gnome się nie zainstalowało jest błąd który zamieszczam niżej.

Co dziwne dźwięk wrócił! Gra tak jak by 1/4 mocy ale gra. Teraz boję się cokolwiek ruszyć bo nie wiem co się właściwie stało. Może mi ktoś to wytłumaczyć? Niby nic takiego nie zrobił.

Zaraz zrobię restart i sprawdzę czy dźwięk nie zniknie.

Dodane 05.05.2013 (N) 19:45

Restart systemu i dźwięk jest ;)! Nie wiem jak, ale jest ok ;D Tylko jakoś cicho jest jak już pisałem.

EDIT:

Dobra doszedłem co i jak, również na moc :wink:

Jak zwykle okazało się że to moja głupota, tak mi się zdaje ;D

fufus , co się okazało? Pisząc o tym, możesz pomóc innym.

Gdy wszedłem ponownie do alsamixer’a po próbie instalacji gnome ustawienia wyglądały kompletnie inaczej niż poprzednio (wszystkie poziomy były ustawione inaczej). Prawdopodobnie jakiś konfig gdzieś przestawiło przy okazji dzięki czemu wszystko wróciło do normy. Konkretnie nie wiem co, ale coś pozmieniało i jest git ;>