ArubaCloud, postawienie i konfiguracja serwera VPS. Pomoc dla zielonego w temacie :v

Witam, piszę ten post z prośbą o pomoc w sprawie serwera VPS ze strony arubacloud. Zakupiłem u nich usługę do własnych celów (dokładnie bocenie w Tibii)… myślałem, że to o wiele prostsze :confused: Chciałbym, żeby ktoś ogarnięty w temacie poświęcił mi czas i pomógł to skonfigurować. Pisałem z jednym chłopakiem z innego forum, za jego pomocą wybrałem hosting, maszynę itd. Powiedział, żebym wziął VPS na Debianie, następnie na Debianie postawił maszynę z Windowsem, na której bd bocił. Byłem nieco zdziwiony i dalej jestem, dlatego pytam, jak VPS za 4 zł uciągnie Tibie, a co dopiero VM… Jak uważacie? Jeżeli ktoś miałby chwilę czasu, żeby z tym się pobawić to proszę pisać pod tym postem. W miarę możliwości spróbuję się odwdzięczyć. Bardzo mi na tym zależy.
PS: Przepraszam za brak spójności zdań administrację, ale śpieszyłem się z pisaniem. Myślę, że i tak w miarę jasno przedstawiłem swoją sytuację.
Pozdrawiam serdecznie :v: :computer: :satellite: :minidisc:

nie zdążyłem przeczytać co napisałeś

w sensie, że ja mam usunąć post?

przepraszam za moją głupotę. Jak myślisz, jeżeli wezmę CentOS i tam postawię VM to bd spełniało tą samą rolę co Ubuntu, które polecał mi inny użytkownik?

@astario

  1. przed napisaniem postu proponuję wypić melisę na uspokojenie języka
  2. następnym razem będzie ostrzeżenie do akt :cop:
  3. udanego weekendu:
    s
1 polubienie

a to tak bardziej żartobliwie niż agresywnie :v dziękuję, również

Słuchajcie, jestem w etapie edytowania przez program MC. Czy to coś złego, gdy moje linjki są w innych wierszach niż w poradniku? Np. linijka z tutoriala jest w wierszu 234, a u mnie 258. Pewnie dla was to banalne, ale jako laik wolę się spytać, jednak łatwiej jest zapobiec niż potem naprawiać

ref. Skończyłem cały poradnik, ale gdzieś podczas tego procesu, jakiś błąd popełniłem i nie mam pojęcia jak to naprawić. W etapie, w którym odpalamy program FileZilla w celu pobrania na nasz dysk plików z serwera (ca.crt, client.crt, client.key z katalogu /keys) ja mam tylko ten pierwszy plik… Co teraz zrobić? :<
@spyware

Z tym kolegą, który poradził Ci postawienie VMki z Windowsem na Debianie lepiej już nie rozmawiaj. Albo kolega myli VPS z dedykiem, albo robi sobie z Ciebie jaja.
Windows do postawienia na VM potrzebuje wsparcia dla wirtualizacji, więc na Xenie, albo na KVM nawet Ci nie ruszy, a Vbox bedzie nie wydajny. Do tego jeśli kupiłeś VPS na OpenVZ lub lxd, to tym bardziej Windowsa nie postawisz.
Kup już lepiej od razu VPS z Windowsem, albo dedyka, jeśli chcesz wirtualizować Windowsa lub postawić go na fizycznej maszynie.

Oki, dzięki wielkie. Widać, że w końcu mam doczynienia z kimś doświadczonym. Spora jest kwota za taki serwer? Chodzi o postawienie kilku klientów Tibii, więc nie zbyt duże obciążenie

@ref kupiłem 2 serwery na ArubaCloud. Jeden na CentOS, a drugi na Ubuntu (przepraszam za wprowadzenie w błąd), czy to coś zmienia w tej sytuacji?
(oferta z 20 GB HDD, 1 GB RAM, 1 CPU CentOS 7.x 64 bit, drugi to samo tylko że na Ubuntu Virtual Desktop 64bit)
Nawet jeżeliby się okazało, że zakupione przeze mnie serwery VPS do niczego się nie przydadzą to, czy mógłby Pan nauczyć mnie jak skonfigurować VPS i włączyć pulpit zdalny? Może nie tyle co nauczyć, bo przeszedłem przez ten proces, ale jednak spotkałem pewne problemy, stąd ten post.
Pozdrawiam serdecznie

Masz w tej arubie jakaś konsolę zdalnego dostępu? Jesli tak, to na tym Ubuntu Desktop znajdz w ustawieniach zdalny pulpit o włącz go. Następnie na komputer pobierasz realvnc i łączysz się do VPS podając ip:pory, np. 1.1.2.2:5900.

Ta konsola powinna być dostępna w panelu zarządzania vps, najczęściej jest to aplet java.

Czyli rozumiem, że w przypadku Ubuntu mój plan z VM jest możliwy?

Niestety nic nie znalazłem, miałby Pan może chwilę na pomoc przykładowo przez TeamViewer. Czy mogę podać tutaj link do poradnika wg, którego konfigurowałem oba serwery? Są jakieś przeciwwskazania?

@ref jakby znalazł Pan chwilę czasu, żeby to ogarnąć to proszę serdecznie napisać na pw, żeby tutaj niepotrzebnego spamu nie robić

Na Vboksie, to Windows będzie chodził jak kupa, o ile w ogóle się uruchomi. Windows 7 do optymalnego działania wymaga minimum 4GB RAM, do konfortowego działania i uruchamiania aplikacji 8. Nawet XP dobrze Ci na tym nie podziała, bo przy 1GB bedziesz mógł przeznaczyć maksymalnie 512MB RAM na Vmkę.

Niestety będzie ciężko mi Tobie pomóc, ponieważ mam remont w domu, a jedyny net mam na telefonie :wink: Na pewno masz tam jakiś podgląd systemu, może to się nazywać tryb rescue, odzyskiwania albo jeszcze inaczej. 99% dostawców to oferuje.

PS żaden tam pan, roobal jestem :wink:

Okej, rozumiem. Dzięki, że na biężąco mi pomagasz i odpisujesz. Właśnie nie wiem, szukałem wszędzie z poziomu zarządzania (panel administracyjny) itd., nic nie ma. Można to zrobić jakoś przez PuTTy albo konsolkę? Jakaś komenda, czy coś?


To jest poradnik, którym się kierowałem
Jeżeli złamałem regulamin przepraszam

Wydaje mi się, że wszystko dobrze zrobiłem, a pomimo tego wyskakuje mi błąd “The connection was refused by computer”

@ref Szczerze mówiąc już nie mam pojęcia co robić

Zaloguj się przez putty na desktop i pokaż wynik polecenia netstat -lnpt | grep vnc lub netstat -lnpt | grep vino

Jeśli nic nie pokaże, to zaloguj się na roota polceniem sudo -i

W obu przypadkach nic się nie dzieje. Zaraz sprawdzę z tym sudo. Mógłbyś mi powiedzieć jak się zalogować za pomocą tego polecenia, własnie to było w poradniku, ale to jest ten krok, który najprawdopodobniej źle wykonałem

Dobra, zrobiłem to. Proste, ale zapomniałem hasła (wiem, jestem kretynem), mogę coś na to poradzić?

Uruchomić tryb rescue albo postawić system na nowo, albo w grubie ustawić init=/bin/bash i w tym trybie zmienić hasło. Jednak hasło do sudo jest takie samo jak do logowania, a skoro logujesz się do systemu, to musisz je znać.

Pewnie piszę teraz głupoty, ale przy podawaniu hasła do trybu sudo, jak chciałem dać takie samo haso jak do roota to wyskoczył mi błąd, że nie może być więcej niż 8 znaków, więc hasła są inne. Przepraszam, za swoją niewiedzę, ale tryb rescue i “grubie” nic mi nie mówi…, moja wiedza ogranicza się do tych poradników i twoich porad :smiley: