Asteroida,dziś walnie w ziemie?

Witam przed chwilą na tvn24 widziałem wiadomość że jakiś asteroida ma walnąć w ziemie.I Moje pytanie czy ktoś wie gdzie i kiedy walnie i gdzie bedzie go widać jak wchodzi w atmosfere?I jak sie nazywa?

Na onecie jest pare ciekawych komentarzy oto 2 z nich:

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,21137 … forum.html

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,21137 … forum.html

Hehe pierwsze co mi przyszło na myśl to film ‘Armagedon’

oglądałem na National Geografic program o obiektach kosmicznych zagrażających Ziemi i najbliżesz groźne spotkanie (według różnych opinii) ma nastapić za jakieś 30-50 lat. Teraz to najwyżej może walnąć coś małego nie sądze by udeżyło to w zaludniony obszar. Zazwyczaj takie pozostałości udeżają w jakieś pustynie lub oceany.

kemot_90 żebyś się nie zdziwił :mrgreen:

w armagedonie zauważyli późno my też teraz nie widzimy żadnego asteroidy a jutro może spać nam na głowy

Dokładnie dlatego

to zdanie jest bardzo wymowne :mrgreen:

Przyjdzie czas to sie zdziwie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

To tylko film :slight_smile: Pozatym rozwalnie asteroidy to nie rozwiązanie tylko fantazja małych dzieci że da sie przekroić asteroide na pół tak naprawde to tylko by pogorszyło sytuacje bo rozpadła by się ona na tysiące groźnych mniejszych odłamków. Naukowcy próbują stworzyć coś na kształt kosmicznej lupy (przeciw kometą), i słonecznego żagla (asteroidy) wykorzystującego energię słoneczą do zepchnięcia asterodidy z kursu kolizyjnego.

wiem wiem też oglądam discovery lecz zagrożenie jest zawsze a tymczasem asteroida nazywa sie 2004 xp14 ,i tu jest symulacja http://neo.jpl.nasa.gov/cgi-bin/db?name=2004+XP14

hmm może i masz racje ale chyba lepiej tysiąc małych kawałków niż jeden ogromny kawał.

To łapówka! M$ zapłacił za tą nazwę w związku z niską sprzedawalnością xp-qa 2004 :mrgreen: :mrgreen:

Nastepna się będzie nazywać 2006 vista beta 2 :stuck_out_tongue: Jakiej wielkości jest ta asteroida :clever: ?

zależy o jakiej wielkości bo jak będą malutkie to będzie najwyżej coś w rodzaju gradu tylko z kamieni

zrobiliście symulacje lotu tej asteroidy , ciekawe, według Majów asteroida ma przelecieć tak blisko ziemi że pociągnie za sobą piaski Egipskich pustyń , ma sie to wydażyć 23 maja 2007roku , sprawdziecie symulacje właśnie tej asteroidy , wynika z niej że to w tym czasie ta asteroida będzie najbliżej ziemi, równie blisko będzie również pod koniec październiaka 2007 roku.

te malutkie to się spalą w atmosferze…

szacuje się, że asteroida o średnicy 700-800m jest w stanie zniszczyć życie na ziemi (nie dotyczy karaluchów i jeszcze kilkunastu gatunków)

Dokładnie, siła uderzenia będzie tak wielka że w atfosmere zostaną wyrzucone potężne masy pyłu, które mają zakryć światło słoneczne, a powietrze będzie takie że nie będziemy mogli oddychać.

…a w 2012 roku będzie czarny papież a po nim apocalipsa :twisted: :twisted: :stuck_out_tongue:

Możesz nie wierzyć ale wiele przepowiedni się sprawdziło, jak choćby że Wielkie światowe mocarstwo (USA) zostaną zaatakowane przez ‘‘szatana’’ na początku nowego tysiąclecia (tu: Binladen) :wink:

co wy gadacie , mowili w radiu ze ominie nas ta kometa o 420tys kilometrow czy jakos tak ale NIEWALNIE W ZIEMIE !!

kwestia sprawdzalności przepowiedni zależy tylko i wyłącznie od ich interpretacji

w brew pozorom to nie jest duża odległość na skalę “kosmiczną”

no wiem ale pisali ze nie walnie , a gdzie wy macie napisane ze uderzy ??