Asteroida,dziś walnie w ziemie?

Nitk nie wie czy uderzy, w każdej chwili asteroida może zmienić kieruek na wskutek zderzenia z jakimś innym ciałem kosmicznym :slight_smile:

Ale korzystając z symulacji toru lotu wychodzi na to że jednam może się z nami spotkać.

:o o nie eeee :twisted: to jest straszne.

No ale jakby walneła jakaś mała to by było fajnie.

Jest mała szansa aby walnęła w Polskę ale jest :roll:

No jasne, wystarczy taka malutka o średnicy kilkudziesięci metrów a pół Polski zamieni sie w jeden wielki krater :stuck_out_tongue:

:twisted:

No dobra, nawet jeśli walnie to mogą wyliczyc w jaką półkule trafi. Więc? Mamy się czego obaiwać? :stuck_out_tongue: Schodzić do piwnicy? :stuck_out_tongue:

Musiała by być głęboko :mrgreen:

A czy kiedykolwiek jakaś rzecz z kosmosu uderzyła w Polskę?? :roll:

tak, statek kosmiczny co potem rozbudował sie w gamach na wiejskiej… uderzenie czegokolwiek w ziemie i mowienie ze tak sie stanie jest banalne! Posiadamy technologie o ktorej sie Wam nawet nie śniło… wiec sp0okojnie mozna zniszczyc taki przerosniety kamyczek…

http://astro.ia.uz.zgora.pl/~simkoz/meteoryt/

:lol: AZPR podziwiam twój spokój ducha :lol:

To raczej takie bujdy, są miliardy wydawane na obserwację kosmosu i uważam że odkryto by większe niebezpieczeństwo o wiele wcześniej.

uderza, i to wcale nie rzadko, nazywa się coś takiego meteorytem (nie mylić z meteorem)

kolejna fenomenalna, niczym nie poparta teza?

samo śledzenie obiektów okołoziemskich (NEO) jest rzeczą dosyć trudną, biorąc ich relatywnie niewielkie rozmiary, pamiętaj, że nie są to gwiazdy świecące własnym światłem, to przypomina szukanie czarnej plamki na czarnym tle

debek nawet jak wykryją niebezpieczeństwo o wiele wcześniej to nie poinformują ludności prędzej żeby nie robić paniki.

No to z założenia jest najlepsze i najbardziej optymalne wyjście, może to przynięść mniejsze straty w ludziach jak ogłoszenie że na 100% walnie w ziemie. Ale skoro teraz napisali że nie walnie to zapewne napisali prawde , jakby miała walnąć to nikt by nawet o tym nie wiedział , oprócz rządów i wybranców.

I tak nie poczujemy bo nie zdążymy więc nie ma się co martwic :stuck_out_tongue:

no to bedze historia jak w “komecie nad doliną muminków”

pakujemy manele (kompy) i pod pachy i strzałka, w jakieś bezpieczne miejsce :stuck_out_tongue:

schowamy się w serwerowni gdzie jest ulokowana maszyna z serwisem dobreprogramu.com no i tam będziemy dyskutować co dalej z naszym życiem.

:? yhm…yhm .pl :slight_smile:

Szansa jest jedna na milion, że ta asteroida spadnie na Ziemie. Może co najwyżej przelecieć blisko Ziemi, ale raczej w nią nie uderzy :wink:

Po za tym czytałem (Nie pamiętam gdzie) ,że teraz nie uderzy w Ziemie

i jest to w 100% pewne !!

we wszechświecie nic nie jest pewne na 100% :wink:

a teleskop Chandra :?: :wink:

Mam nadzieję, że nie dzisiaj, bo dzisiaj odbieram kasę od kolegi…