Asus dsl AC 55u. Zmiana nazwy klienta wifi

Jak w tym routerze zmienić nazwe podłączonego przez wifi klienta. Da się wogóle to zrobić.
Dodam iż pobrałem aplikacje asusa na aplikacji te nazwy da się pozmieniać ale co z tego skoro router tych zmian zdaje sie nie widzi

Po zalogowaniu się na router, i kliknięciu na nazwę klienta, jest możliwość zmiany nazwy

Ja klikam w te nazwę i mic sie nie dzieje

powinno wyskoczyć okienko z informacjami, podobne do tego co wysłałem, spróbuj na innej przeglądarce

Zmień nazwę hosta tego komputera i z głowy:


https://www.wikihow.tech/Change-the-Name-of-Your-Android-Phone

Probowałem edgem firefoxem chromem i operą i nic jedyne co mi wyskakuje to adres MAC jak na niego najade

no to porada wyżej, zmiana nazwy hosta powinna rozwiązać problem

Na przykład: “Komputer Marzeny” :joy:

Zmiana nazwy komputera to nie problem gorzej że mamy 2 telki z androidem telewizor ze smartem i 2 dekodery Nc +

No to masz drugi link co podałem. Co do telewizora - zajrzyj do instrukcji. Co do dekodera … nie wiem.

No i mamy zgadkę pozmieniałem nazwy w urządzeniaćh a router nadal widzi je tak

Nazwy się odświeżą jak dane urządzenie ponownie połączy się z internetem. Możesz wyłączyć i włączyć router (nie resetować, tylko wyłączyć).

Wyłączany, resetowany, resotowany do fabryki, nowa konfiguracja i nic

A na tym obrazku co dał @mechanic jak klikniesz “Change” to możesz coś zmienić w ogóle?

Tu piszą, że właśnie tam to można zmienić, gdzie podał kolega wyżej:
https://rog.asus.com/forum/showthread.php?100713-RT-AC86U-Network-Map-not-working-corectly .

Dalej tam ktoś pisze, że po uaktualnieniu firmware znowu przestało działać :stuck_out_tongue:

Pisałem w 1 poście klikam na tą nazwę nic się nie dzieje Klikam na ikonę kursor zmienia misie w łapke ale nic się nie dzieje jedynie jak kliknę w adres mac to on się pokazuje poprawnie

a może zaloguj się z innego komputera/urządzenia? i zobacz czy wtedy wyskoczy to małe okienko z różnymi danymi

Zastanawiam sie na downgradem firmwaru

Na aplikacji asusa jaką mam na telefonie takie okienko wyskakuje zmieniam tam nawy tam to działa tylko że nazw z aplikacji router nie widzi

albo jeszcze spróbować ręcznie nadać im adresy i nazwy w sekcji LAN

W lan widze nadawanie adresów ale nazw już nie

jak go dodasz, i pojawi się sprzęt na liście na dole, to kliknij na jego ikonkę i tam też jest opcja zmiany nazwy