ASUS F3SG - Zawiesza się

Tak jak w temacie laptop świeżo po przywróceniu recovery i zainstalowaniu sterowników. Po robieniu obojętnie czego po 5-10 min system zawiesza się. Testowałem dysk poprzez Hiren’s Boot CD 13.0 programem Hd Tune wykrył bad sector, następnie uruchomiłem Victoria wybrałem zakładkę tests, opcje remap i start, program zrobił swoje i pokazał że naprawiono bad sectory dla upewnienia uruchamiam jeszcze raz Hd Tune sprawdzam no i faktycznie nie ma bad sectorów. Zadowolony że pozbyłem się problemu uruchamiam komputer ponownie w celu uruchomienia systemu Windows. Moja radość szybko minęła po 15 minutach pracy system zawiesił się zrestartowałem i w wierszu poleceń wpisałem chkdsk /F /R w tej chwili czekam na ukończenie pracy programu. Nie umiem poradzić sobie z ciągłym zawieszaniem się, proszę o wskazówki co mógłbym jeszcze sprawdzić itp.

Problem występował przed przywracaniem Systemu ? Odzyskałeś System na dysk , który jak nie był sprawny mogły wystąpić błędy. Warto uruchomić Linuxa z LiveCD (z napędu) wykluczysz w ten sposób dysk , mogą występować również problemy sprzętowe ( zbieg okoliczności ) sprawdz temp. może sprzęt się przegrzewa…

Przejrzenie dzienników: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

To system preinstalowany z dodatkami producenta? http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

Zobacz pkt. 5 w mojej pierwszej wiadomości w tym temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html

Gdybyś miał problem z obsługą mechanizmu tworzenia partycji, chodzi o ekran “gdzie chcesz zainstalować system Windows?” http://vpx.pl/i/2012/06/22/whq2.png, to zobacz tutaj: windows7-instalacja-problem-t492462.html?hilit=zaawansowane

Sterowniki: http://vip.asus.com/forum/view.aspx?boa … uage=pl-pl

Sterowniki mogą być też w Windows Update:

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

Tak w ogóle gdy wszystko jest dobrze wykonuj kopie zapasowe. Na przyszłość polecam bezpłatne narzędzie Paragona: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html Tak to działa. Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”).

Daj znać o efektach. Powodzenia.

Pozdrawiam!

@adam9870 :

Tak system preinstalowany ale bez dodatków od producenta. Sterowniki są wporządku. :slight_smile:

@pocztarafcio@onet.pl :

Tak trafiłeś w samo sedno sprawy po wykonaniu testów programami okazało się że dysk nie jest sprawny ale już po problemie, naprawiłem bad sectory. Sprzęt nie przegrzewał się, niedawno czyszczony :wink:

W skrócie, po zakończeniu narzędzia CHKDSK, Vista zaczęła pracować normalnie tzn. nie zawiesza się. Zainstalowałem najnowszy Service Pack 2 (co dziwne pierw musiałem zainstalować SP1 :o ). Skonfigurowałem sieć i chodzi bez problemu :smiley: