Asus Tuf Gaming F15 - problem

Miałem to samo zaproponować.

Po jakim czasie pojawiły się u Ciebie problemy?

Problem ewidentnie w sterownikach XD co to za wersja windy?

A temperatury jakie miałeś? XD

Windows 11, z tym livem spróbuję:) Czy mogę użyć do zainstalowania systemu na pendriva, pendriva na którym mam już innego liva (kapersky rescue disk)?

Ściągnij Rufus i zainstaluj sobie na nim Ubuntu/Mint :slight_smile: na Youtube zobacz instrukcję co i jak :slight_smile:
ściągnij obraz ISO → nagraj na pendrive za pomocą np. Rufus. Daj znać czy na Linuksie wszystko śmiga czy niestety problem też występuje itd.

wiesz co? ja bym tak się już nie bawił. Ściągnij obraz .iso Linuksa, sformatuj pendrive i tyle. Bo jak będziesz się bawić trochę tego i trochę tego to nie odpali Ci się nic i po zabawie. Po co komplikować :slight_smile:

Wiem jak to się robi, bo już to przerabiałem :slight_smile: Chodzilo mi że jak go sformatuje to czy będzie działać na sformatowanym, ale rozumiem że tak :slight_smile:

Cześć.

Problemy zaczęły się pół roku po zakupie. Jeśli chodzi o temperatury to były w normie jak na laptopy.

i jak? na Linuksie występują problemy czy nie? sprawdziłeś już?

Udało się zainstalować liva, działa, jeszcze muszę jakoś połączyć się z internetem, jednak identyczne użytkowanie nie będzie możliwe bo aplikacji na live nie zainstaluje :frowning: Spróbuję coś intensywniejszego w internecie znaleść, jednak myślę że np. cloud gaming od nvidii wystarczy bo używa przesyłania strumieniowego, co troche obciaży sieć :slight_smile:

tak myślałem. Wiesz co? na Twoim miejscu skoro na Linuksie wszystko śmiga to bym sformatował cały dysk i wgrał Windowsa na nowo. Sterowniki również na nowo. Wszystkie problemy powinny się skończyć ale zrobisz jak uważasz :slight_smile: dzięki za info!

P.S
Kiedyś miałem taki sam problem ale na innym sprzęcie. Rozwiązanie, które zaproponowałem rozwiązało wszystkie problem (nowa, czysta instalacja systemu). Pozdrawiam :slight_smile:

W moim przypadku niestety nie jest to możliwe :frowning: Spróbuję jeszcze z tym cloud gamingiem może cos się uda zrobic bez tego.

:yawning_face: Na Live ci działa system, bo sterownika od grafiki brakuje dedykowanego. Do niczego ci się to nie przyda. Linuksa musiałbyś instalować, i ogarnąć sterowniki i jeszcze jakoś przetestować.
Może zacznij od testu laptopa. Czyli FurmMark, CoreTemp, Prime95.

Instalujesz CorTemp (monitoruje ci temp. CPU), odpalasz Prime95, torture test, obserwujesz temperatury. Tak ze 20 minut, aż się ustabilizują temperatury. Możesz dać zrzut ekranu. Albo opisać co wyszło.

Potem odpal FurMarka. Męcz, aż wykres przestanie się wspinać i mniej więcej ustali się w poziomą linię. Tak z 20 minut zwykle. Daj zrzut ekranu z tego. Wykres i te dane na górze po lewej, nad wykresem.

Na stronie Furmarka jak chcę pobrać, to jest jedynie wersja 32 bitowa oraz 64 bitowa dla urządzeń Asus rog. Zaraz wysyłam wyniki z Prime 95.

78°C w Prime95

Przy okazji, gdy logowałem się na konto google, dostałem weryfikację przez telefon. A tam informacja czy chcesz się zalogować, i system operacyjny laptopa to Windows NT, a lokalizacja to Katowice, jednak ani tam, ani w okolicach nie mieszkam.

@wasabi1084 Dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy, dzisiaj przed rozłączeniem karty sieciowej, 3 razy otworzył się cmd.exe który się po chwili zamknął. Dla bezpieczeństwa wyłączyłem od razu laptopa. Wczoraj dla bezpieczeństwa wyczyściłem pliki cookie i pliki tymczasowe oraz wszystkie dane z przeglądarki.

FurMarka pobierasz po prostu z pomarańczowego linku.

@wasabi1084 pobrałem, zrobiłem, przesyłam wynik.

Karta wydaje się być ok. Zrób test pamięci za pomocą memtest.

Czy w trakcie testu primer 95 lub FurMark komputer się wyłączył lub zawieszał?

Nie, nic sie nie działo, jednak i podczas tego i tego karta sieciowa od wi fi się odłączyła.

Jeśli test pamięci wyjdzie ok. to sugeruję przeinstalowanie systemu.