FRST - Prośba o sprawdzenie logów

Dzień dobry,
Mam problem z laptopem, dokładniej Asus Tuf Gaming F15. Mam z nim ostatnio dużo problemy, w innym temacie inni próbują mi już pomóc ( Asus Tuf Gaming F15 - problem - Oprogramowanie komputerowe / Problemy z oprogramowaniem - dobreprogramy - forum ). Chciałbym poprosić o sprawdzenie logów z FRST, może to pomoże rozwiązać problem :slight_smile:
Addition.txt (61,2 KB)
FRST.txt (51,1 KB)
Shortcut.txt (28,3 KB)
Pozdrawiam

Analizuję logi i przygotuję plik naprawczy.

W oparciu o przesłane raporty wstawiam skrypt naprawczy.

Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST
fixlist.txt (2,2 KB)

„Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie , nie należy go stosować na innym komputerze”

Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.

Po restarcie wklej plik wynikowy.

Przeskanuj MBAM i ADW Cleaner

MBAM:

Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.

Zainstaluj MBAM w wersji na Komputer Osobisty

Pierwsze kroki - Wybierz wersję - darmowe Premium na 14 dni lub kontynuacja wersji podstawowej

Wejdź w Ustawienia w Prawym górnym rogu

Zakładka Bezpieczeństwo

Wyłącz Autouruchamianie, jeśli nie zamierzasz zostawiać programu w systemie

W Opcjach skanowania zaznacz trzy pierwsze z czterech dostępnych

Skanuj w poszukiwaniu Rootkitów

Skanuj archiwa

Użyj sztucznej inteligencji …

Wróć do Głównego Menu

Rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie.

Wstaw pliki wynikowe ADW Cleaner i MBAM
Upewnij się czy sterowniki chipsetu są zainstalowane oraz uaktualnij bios (bios)
Napisz czy widzisz poprawę.
Pozdrawiam

Po włączeniu laptopa avast nagle zaczął mieć problemy do programów i stron, które kiedyś byly dobre, czyli do FRST i strony virustotal. Udało mi się jakoś dojść do FRST i dałem napraw, to po uruchomieniu ponownie laptopa karta sieciowa znowu się odłączyła… Jak się naprawi do spróbuję z pozostałymi programami.

1 polubienie

@krzysztoft1 2 pozostałe programy nic nie znalazły, nic się nie zepsuło, przesyłam pliki wynikowe.
AdwCleaner[S00].txt (1,4 KB)
MBAM.txt (1,4 KB)
Fixlog.txt (6,5 KB)
W miarę upływu czasu poinformuję czy coś się stanie z tym laptopem :slight_smile: Jest to laptop więc sterowniki chyba mieć musi. Jeśli chodzi o BIOS to nie wiem czy to bezpieczne z takim stanem laptopa :frowning:

1 polubienie

Infekcji nie ma, wykonane zostało tylko oczyszczanie.
Sterowników to chipsetu nie masz zainstalowanych. Zainstaluj je.
Ale najpierw uaktualnij bios, jest to bezpieczne (nie wyłączaj komputera ani nie odłączaj zasilacza podczas aktualizacji) Jak się zawiesi, nie przejmuj się tym, to działa w tle.
To pomoże rozwiązać problem z urządzeniem (masz w logach:

==================== Wadliwe urządzenia w Menedżerze urządzeń ============

Name: Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)
Description: Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)
Class Guid: {36fc9e60-c465-11cf-8056-444553540000}
Manufacturer: (Standardowy kontroler hosta USB)
Service: 
Problem: : Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
Resolution: One of the drivers controlling the device notified the operating system that the device failed in some manner. For more information about how to diagnose the problem, see the hardware documentation. 

Jeśli te operacje będą nieskuteczne, pomóc może tylko serwis producenta.

Rozważ zakup programu Internet Security (najskuteczniejsze wymienione na stronie AV-TEST | Antivirus & Security Software & AntiMalware Reviews)lub używaj wbudowanego w system Defendera.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.