ASUS X54HR-SX018 czy ASUS X53TK-SX079 czyli i3 czy AMD A6

Witam mam zamiar kupić laptopa. Nie mam dużych funduszy - 1800 +/- 100. Ma być głównie do internetu, muzyki, filmów, i sporadycznie do jakiś gier typu fifa Call of Duty, Medal of Honor GTA IV i coś w tym stylu. Oczywiście wiem że te najnowsze nie pójdą :stuck_out_tongue_winking_eye:

Praktycznie mam już wybrane ale waham się pomiędzy dwoma

ASUS X54HR-SX018

ASUS X53TK-SX079

Tak więc AMD A-6, czy Intel i3?

Dodam że na podobnych procesorach do i3 wymienione gry chodziły.

Proszę o pomoc. Dziękuje.

Wybierz Intel, bo na AMD mocno się zawiodłem.

Ja brałbym http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/3586116 opinie albo http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/3126831 opinie

zaryzykowałbym z tym AMD A-6 , amd a6 i a8 są niezłe , niższe modele mają kiepską wydajność jak a4 itd , a6 i a8 stosuje dell w biznesowych vostro najnowsza seria , plus ten z AMD A-6 ma dobrą kartę graficzną o ile się nie myle (bo link nie działa) AMD Radeon HD 7670M 1Gb DDR3 , szybką pamięć i dobrą baterię , bez zastanowienia ASUS X53TK-SX079 , ten z i3 ma fatalną pojemność baterii 2600mah ! co to jest , ipad 3 ma niewiele mniejszą baterię , ile to wytrzyma godzine ?

Co do tego AMD to on sam dostosowuje częstotliwość do swoich potrzeb? (1,50 - 2,40) Czy będę musiał go jakoś sam ustawiać?

Wątpię, że pograsz w gta4 na znośnym poziomie na lapie za taką cenę :stuck_out_tongue:

Kolega grał na jeszcze słabszym :stuck_out_tongue_winking_eye:

jako że nie ma systemu to domyślam się że dedykowanego oprogramowania do sterowania kartami graficznymi i procesorem też nie ma , chyba że na stronie producenta albo jakieś catalysty , procek będzie chodził na 1.5 ghz standardowo/nominalnie , gdy zajdzie potrzeba powinien podwyższyć swoje taktowanie do 2.4ghz automatycznie , ale nie wiem jak to w realu działa bez tego software crapu asusa , troche taka ruletka

Dodane 25.07.2012 (Śr) 12:00

NIE

Ciekaw jestem, link me it :wink:

@drobok : Miał jakiegoś lapka słabszego, chyba procek 2,2 nie pamiętam jaki ale napewno nie i3. Dosyć płynnie to chodziło.

Chypa się jednak zdecyduje na ASUS :: X53TK-SX079. W tamtym rzeczywiście bateria mnie odstraszyła. Tutaj obawiam się trochę tego procesora z tą opcją turbo :stuck_out_tongue_winking_eye:

Co do sterowników, co muszę ściągnąć? Sterowniki do procesore, karty graficznej i co jeszcze?

zainstaluj siódemke (mniemam że windows 7 chcesz zainsatalować)i zobacz czego będzie brakować , możliwe że windows sam wszystko znajdzie , napewno ściągnął bym catalysty , może do wifi , najpierw zainstaluj windows jak będziesz miał lapka i zobacz co i jak

Dodane 25.07.2012 (Śr) 12:44

tu masz stery http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx do grafy może i procka też

W wypadku tych serii laptopów zacznij od ściągnięcia ze strony Asusa najnowszego sterownika oznaczonego jako “chipset”. Zawiera sterowniki do większości sprzętu (USB, SATA, grafika, procesor, chipset - poza paczką pozostają kamerka, touchpad, wifi, ethernet, sterowniki dźwięku i kilka bajerów od Asusa) - część z nich nie jest dostępna w “normalnych” Catalystach od AMD.

Tak na marginesie - mój K53TA (kupowany bez systemu) miał dołączoną płytę ze sterownikami do Win7 x64 (tak, nie było do 32bit) - więc ten też powinien mieć.

Xaley , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

chcesz-kupic-laptopa-koniecznie-zajrzyj-tutaj-t344645.html

Ok, bardzo przepraszam.

Dodane 27.07.2012 (Pt) 8:18

Temat do zamknięcia. Kupilem jednak K53TA i odrazu pojawił się kolejny problem o którym opowiem w kolejnym temacie…