Asystent pobierania plików DP

Ehh i ten syf w końcu trafił i tutaj:/

Nie lubię takich asystentów:/ Niech jeszcze zaczną wprowadzać asystenta do ściągnięcia asystenta by ten mógł ściągnąć asystenta do ściągnięcia plików… mam wrażenie, że na niektórych stronach właśnie tak to działa;/

Chyba komuś się przegrzał mózg.

Dobre Programy a wprowadzają bezsensowny syf, który ani nic nie przyśpiesza ani nic nie ułatwia tylko komplikuje.

Szczęście, że chociaż jest wybór ukryty ale jest…a i to na pewno nie za długo.

Myślę, że raczej nie, redakcja zawsze starała się nie utrudniać życia swoim czytelnikom i myślę, że to się nie zmieniło.

@Roobal utrudnia tylko trochę…

Dotychczas pobierało się i instalowało… teraz pobiera się menadżera, pobiera się plik, ogląda marketingowy bełkot i instaluje plik.

Trochę to nieprzemyślane moim zdaniem.

Rozumiem, że trzeba z czegoś żyć ale nie trzeba iść od razu śladem innych stron o na pewno nie tak dobrej reputacji jak DP.

Prędzej czy później i to zawitać musiało także tutaj. Ale przez te wszystkie lata odkąd jestem zarejestrowany portal naprawdę nie jest “napakowany” reklamami, przybyło ich ale niezbyt dużo. Co jak co, ale rozgarnięty (świadomy) użytkownik nie odczuje różnicy z dodania tego instalatora bo będzie korzystał z drugiej opcji pobierania. A jak i ona zniknie, to są jeszcze inne miejsca skąd można pobrać znalezione programy w DP.

Pozdrawiam

Nie zmienia to jednak faktu, że rozwiązanie “asystentów” nie jest raczej przez internautów lubiane. Przeze mnie również, więc jest to krok wstecz wykonany przez DP. Jeszcze jest wybór, ale jak długo?

a mnie przy próbie pobrania asystentem programu wyskakuje za każdym razem http://img525.imageshack.us/img525/9797/beztytuurrm.png

jak dla mnie tragedia, a gdy próbuje wybrać wersje to w kilkunastu przypadkach nie dało się pobrać programu bo link był martwy

Ściągnij i zainstaluj program z linku poniżej, a.będzie działać. :slight_smile:

http://www.microsoft.com/en-us/download … px?id=5555

GuiiHz fajnie musi pobrać program żeby móc pobrać i uruchomić program którym pobierze program =D>

Widzisz najlepsze jest to, że mam zainstalowany i próbowałem nawet już odinstalować i zainstalować od nowa. Wiem, że problem leży po stronie mojego systemu, ale to nie zmienia faktu, że tak prosta czynność jak pobranie instalki nie powinna stwarzać takich komplikacji.

Czytając Wasze opisy można rzec totalna beznadzieja. Na szczęście u mnie tego nie ma, cały czas korzystam z IMO najlepszego menedżera o nazwie ‘Free Download Manager’ i tak pozostanie.

Pozdrawiam :slight_smile:

Szkoda tylko że po raz kolejny brak informacji o takiej zmianie na Portalu. Chyba że news pojawi się w poniedziałek z poślizgiem.

Co nie zmienia faktu że takie ciche akcje na pewno nie cieszą stałych bywalców :x

I jeszcze dla zabawy pomyśl nad taką sytuacją:

Potrzebujesz programu “Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable” i możesz go ściągnąć z dobrychprogramów przy pomocy Asystenta pobierania dobrychprogramów, ale z niego nie skorzystasz bo nie masz tego programu.

To tak jakby ściągnąć z internetu winrara, który jest spakowany w rarze xD

Strasznie nie przemyślana i co ważne nie skonsultowana z użytkownikami sprawa (na HZ już wszyscy wyrażali niezadowolenie).

Zawsze polecam klientom ten portal jako świetne źródło legalnych programów, gdzie prawie wszystko można znaleźć. Teraz zastanawiam się czy dalej tak będę robić. Jeśli poprawią asystenta to czemu nie, ale póki co to tragedia.

Ja polecałem wszystkim, z głównym argumentem, że nie ma żadnych assystentów pobierania, bo ten wszystkich irytował, teraz się to zmieniło.

Tak się zastanawiam, czy ten asystent faktycznie coś robi/przyśpiesza czy tylko ma na celu wyświetlanie reklam?

Pobrałem nowego TB i jakoś różnicy w szybkości nie widziałem. Ale ja nie jestem ekspertem bo omijam szerokim łukiem takie wynalazki.

no to wypróbowałem to coś i tak

na próbę ściągam Gimpa, zapisuje mi się ten plik na dysku. Asystent zachęca do pobierania. Zmieniam ścieżke zapisu i nie mogę jej zmienić na Pulpit bo nie idzie zapisać.

Nie potrzebny dodatek, wydłuża tylko czas ściągnięcia pliku.

Żeby to jeszcze jakoś usprawniało pobieranie to jeszcze nich będzie, ale próbowałem ściągnąć program i jakiś błąd sieci wyskoczył.

Nawet jak zobaczę piękną animację jak będę pobierał mając LTE Cyfrowego Polsatu to i tak nie wezmę bo jestem zadowolony z neta którego mam teraz.

Wydaje mi się, że ten programik nie ma za zadanie przyspieszać pobierania, ale sprawdzać jaką wersję systemu mamy na komputerze i dobierać najbardziej optymalną wersję programu pod nasz system. Jednak tak, jak napisałem - wydaje mi się, bo tego nie sprawdzałem.