Asystent pobierania

Nowy “ficzer” w AP

 

foto_1f6ab1598e402b2904b3bb3c25bd8193.gi

 

:hahaha:

 

Powyższa grafika jest tyko żartem, proszę o tym pamiętać, ma na celu “rozluźnienie” atmosfery :wink:

O, a akurat konkretnie o tym, że na DP uciekających przycisków nigdy nie będzie, redakcja wypowiadała się w przeszłości wielokrotnie :slight_smile:

… i tego się trzymamy, ale przyznaję, że “ficzer” wygląda nieźle :wink: Mimo wszystko jednak nie planujemy jego wdrożenia :slight_smile:

“Nigdy więcej nie wyjawiaj przy osobach spoza rodziny, co myślisz.”

                                                                                                        don Vito Corleone   

Chodzi o to “ciasteczko megapanelu” wg @docenta) w rejestrze. Wyrażanie zgody na ciasteczka na portalu, obejmuje zgodę także i na to?

Można potraktować wszystkich, ale każdy osobiście to odczuje.

 

Pamiętam z Ojca Crzestnego taką jego wypowiedź w sensie, że nie ma spraw obiektywnych. Wszystkie są osobiste.

W równoległym wątku masz stanowisko redakcji:

 

 

 

Zastanawia mnie, swoją drogą, na ile legalne jest wciskanie ludziom ciastek ZANIM podejmą co do nich decyzję. Ale skoro robią tak dosłownie wszyscy (bez względu na to, czy to legalne, czy nie) - to chyba nie ma nad czym się zastanawiać.

 

Choć według mnie - to już ogólna uwaga, nie konkretnie do DP - prawidłowo działać to powinno tak, że strona się ładuje bezciasteczkowo (co można poznać np. po tym, że nie będzie się dało się zalogować do portalu czy forum - z niczym takim nie miałem jeszcze nigdzie do czynienia, stąd wniosek że wszyscy aplikują te ciastka jeszcze w momencie pytania użytkownika o zgodę), a dopiero po zaakceptowaniu ciastek są one aplikowane.

Nie chodzi o ciasteczka zapisywane w przeglądarce. To funkcjonalna cecha działania strony, nawet, gdy chodzi o uruchomienie agenta - odpowiednie ciasteczko melduje się w przeglądarce. Chodzi o to, co zapisuje się w rejestrze, określone mianem clienta dobreprogramy - ciasteczka megapanelu*

@ Bogdan_G zadałeś pytanie o ciasteczka we wpisie w rejestrze. Bo ja też w innym temacie, dotyczące tego wpisu http://forum.dobreprogramy.pl/portal-dobreprogramy-a-ustawa-ustawa-o-prawie-telekomunikacyjnym-z-dnia-16-listopada-2012-t497977/

Jesteśmy kandydatami na przewodniczącego, albo członka komisji śledczej

Oczywiście to tylko puenta. Bo tacy pytający, to też głupcy siejący zamęt nie mający pojęcia o rejestrze . I ciągnący temat bez sensu.

@hirem - Tośmy sobie poklaskali. Chodziło o [HKEY_CURRENT_USER\Software\1Q1F1S1C1P1E1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I]. Niektóre kłamliwe* antywirusy, a niektóre nawet wiodące, pokazują zagrożenie. No i ujęte to w polityce ciasteczkowej? http://forum.dobreprogramy.pl/wpis-w-rejestrze-nale%C5%BC%C4%85cy-do-dp-t494430#entry3148761/

 

… CCE znalazł, wykrył trojana w tym kluczu. No i wychodzi na to, że jestem głupcem, żeby cokolwiek powiedzieć, bo przecież nie jestem specem od rejestru. Bo to nie mój zakichany interes, tylko dobrychprogramów.

Wyszła aktualizacja kodeków K-Lite Codec Pack i chcąc pobrać nową wersję zauważyłem coś nowego.

Zobaczcie jak reaguje przeglądarka Google Chrome przy próbie pobrania np.:

 

"Na następnej stronie znajdują się szkodliwe programy

Osoby dokonujące ataków na stronie download.dpstorage.pl mogą podstępem próbować nakłonić Cię do zainstalowania programów obniżających jakość przeglądania internetu (np. zmieniających stronę główną lub powodujących pokazywanie dodatkowych reklam na stronach, na które wchodzisz)."

 

 

 

Teraz osoby korzystające z linków bezpośrednich w Google Chrome są informowane, że na dobrychprogramach występują szkodliwe programy.

Brawa dla dp.pl. Mają co chcieli.

Również się z tym spotkałem. Chromium zaczyna traktować Was DP z dystansem i czerwieni się nawet przy linkach bezpośrednich.

Może jakaś odpowiedzialna za to osoba powie mi jak mam odinstalować key-find.com z IE, bo żadnej internetowy poradnik nie działa. Poszło z Chroma i Mozilli a na IE siedzi. 

 

I jak to jest, że mimo braku wyrażenia zgody na instalowanie dodatkowych składników one się instalują?

http://forum.dobreprogramy.pl/bezpiecze%C5%84stwo-f15/

Ano tak to jest, że tutejsza redakcja ma w poważaniu swoich userów oraz na siłę forsują swoje pomysły. Szkoda tylko, ze co jeden to gorszy. Stąd są te wszystkie cyrki ostatnie

Ciekawy marketing. Skutek tylko taki, że każdy kolejny user zrezygnuje z wizyt tutaj i będzie ściągał z programosów bez żadnych asystentów. 

Mniej userów = mniejszy ruch = mniej klikań w reklamy = mniejszy zarobek = brak kasy na utrzymanie portalu = plajta.

Jakich klikań w reklamy?

Masa ludzi ma blokady. Stąd pewnie takie “asystenty” :slight_smile:

 

Z samych reklam nie wyciągniesz odpowiednich pieniędzy. Same reklamy na stronach dają marny zarobek.

W każdym razie Google po raz kolejny stwierdziło zagrożenie i wyrzuca odpowiednie komunikaty, skutek działań bota. Poza tym nie jeden raport (nie z jakiegoś forum, które np. tu eranet zarzuca) powstał już o Dobroprogramowym asystencie i podpisuje się go nawet jako trojan. Nie podlega wątpliwości, coś tu nie gra.

Mylisz się.

“Reklama dźwignią handlu”