Asystent pobierania

Próbowałem dzisiaj pobrać najzwyklejszego w świecie Gimpa… a tutaj powitał mnie RedScreenofDPDeath ( :stuck_out_tongue: ). Ebola DP trwa…

 

Dla mnie jeśli asystent pobierania ma w sobie coś takiego jak np. omiga plus to dobrze, że pobieranie jest zablokowane. Mało tego. Ostatnio asystent nawet się nie pyta czy chcemy to zainstalować tylko wali jak leci.

 

Zarejestrowałem się na tym portalu ponad 10 lat temu i polecałem go wszystkim znajomym. Ale już tego nie zrobię.

 

Normalny użytkownik klika po prostu pobierz, nie rejestruje się, nie klika w bezpośredni link. itp. A potem pytanie dlaczego we wszystkich przeglądarkach na kompie ma inną stronę główną. Mało tego, tego syfu nie da się tak po prostu usunąć. Więc do nie jest śmieszne winić DP, że asystencie umieszcza taki syf.

 

Zresztą przeczytaj sobie to http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uważać/?p=130095 Tam jest idealnie opisany wasz cudowny asystent.

 

Aha. Bo to Chrome jest winny, że w asystencie DP jest np. omiga plus.

LOL

Gimp pobrał się z pierwszego linka bezpośredniego i normalnie http://prntscr.com/6g1tu7

Virus total online też pokazał na pobrany plik na zielono. Pewnie - wiosna idzie…

Firefox z dobrychprogramów, z flashem z dobrychprogramów - jakoś nie marudzą. To nie blokuje, coby na Chrome nie blokowało.

 

Agent, jako narzędzie, nie jest blokowany przez google, ani przez mozillę, - bo po to są stworzone wyszukiwarki i przeglądarki, a nawet antywirusy do dystrybucji reklam, jak np avira. Jeśli avast przepuszcza jedno, a drugie blokuje, to w pewnej sferze ktoś za to płaci, żeby tak było. 100% wykrywalność comodo, to bzdura, gdyż też liczy się na rynku reklamiarzy. Comodo tyle naprzepuszczał, że może nie wystarczyć skóra wołowa.

Zagrożenia internetowe są częstym źródłem dochodów. Agent wpisuje się w tradycję…

 

Każdy się nauczy pobierać z internetu, tylko poboli.

Czy Ty w ogóle przeczytałeś co napisałem?

 

I polecam lekturę http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uwa%C5%BCa%C4%87/?p=130095 bo wątpię żebyś chociaż tam zajrzał.

 

A tak się pobiera gimp bez klikania w link bezpośredni i bez logowania https://drive.google.com/file/d/0B5KTNnhuO9qCQ2RBamM4RXBIS00/view?usp=sharing

 

Przypadkowy użytkownik tak właśnie pobierze Gimpa.

Panowie co by nie mówić Asystent pobierania na pewno nie służy użytkownikom, którzy przez przypadek instalują sobie pełno syfu na dysku. Jestem na tym vortalu/portalu/forum od ładnych paru lat, ale niestety ostatnio odradzam znajomym ściągania programów z tej strony. Kiedyś pierwszym moim krokiem po formacie było wpisanie adresu dobreprogramy.pl i ściąganie najpotrzebniejszych programów, teraz niestety jest inaczej. Rozumiem, że trzeba na czymś zarabiać, ale moglibyście zrobić to jakoś w mniej drażniący użytkowników sposób. 

Oczywiście pobierałem z linku bezpośredniego co skończyło się zablokowaniem przez Chrome. Nie klikałem na pobranie przez asystenta. :slight_smile:

 

  1. Po co reklamować inne forum jak Lavasoft bardziej technicznie pokazał, co i jak robi asystent: http://lavasoft.com/mylavasoft/malware-descriptions/blog/ApplicationBundlerDobreProgramyAd1b2a95ded

  2. Gimpa pobierałem bezpośrednio i powitał mnie czerwony ekran. :slight_smile:

@takiktoś

Tu nie chodzi o reklamę innego forum, ale to że jest to najbardziej kompleksowa analiza takich wspomagaczy, jaka jest dostępna w języku polskim…i jest napisana normalnym, prrzystępnym dla wszystkich językiem, a nie w formie mało mówiących logów. Pokazanie czegoś “bardziej technicznie” nie oznacza, że jesto to bardziej wiarygodne i rzetelne.

Co z tego że wpis jest bardziej przystępny skoro nic nie mówi :stuck_out_tongue:

I potem trolle się do niego odwołują by poprzeć każdy swój nonsensowny argument :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tak samo można powiedzieć, że pokazanie czegoś na tamtym forum nie oznacza, że jest to bardziej wiarygodne i rzetelne. Przystępność i prostszy język? Tak, ale nic poza tym. W ogóle na tym logu nie zauważyłem jakiegoś skomplikowanego języka angielskiego. Englysz trudny?

@takiktoś

Jest…jeśli autorem jest Picasso.

Chylę głowę przed Twoim mistrzostwem.

Picasso nie jest jednym autorytetem w dziedzinie bezpieczeństwa, uważam  że  nasi  specjaliści  wcale nie  są gorsi.

@fiesta

 

Bez obrazy, ale wymieniona Picasso to jednak liga światowa :wink:

 

Nie ujmuję naszym Specom nic, ale pewnie sami by przyznali, że szanowana Pani to autorytet w dziedzinie Bezpieki :wink:

O bogowie…“nasi” to jacy? Polacy?..przecież to Polka!..masz inne jakieś inne informacje?


edit:

Tak a propos tematu czyli “asystenta” jeszcze…

a są fachowcy, którzy argumentują, że asystent na DP to narzędzie przydatne i bezpieczne? Ja nie znam takich i chętnie bym je przeczytał :slight_smile:

A  czy ja  gdzieś napisałem że  Azjatka??

 

Nasi  w  sensie związani z naszym forum …

Mój błąd i niedoinformowanie, przepraszam. :slight_smile:

 

Na moje to czepiasz się słówek. Czy nasi specjaliści stwierdzili, jakoby asystent był przydatny bądź cokolwiek? Raczej nie. W takim razie skąd to odwołanie do tutejszych specjalistów? Bezsensowne.

Znowu semantyka.

 

To może tak: Picasso nie jest Alfą i Omegą, ani  też wyrocznią w sprawach bezpieczeństwa, nie odmawiam jej znajomości  zagadnienia, tym nie mniej znaleźli by się lepsi …

Nie na tym forum, i chyba na żadnym innym polskim.

Wszystkimi rękami się pod tym podpisuję.

Poza niesamowitą wiedzą, Picasso ma jeszcze bardziej niesamowitą umiejętność przekazania jej!.

Oczywiście"naszych DPowych" fachowców w pełni doceniam.

Dobra, już wyjaśniliśmy wątpliwości względem Picasso i Jej wiedzy, proponuję wrócić do dyskusji na temat, jeżeli coś jeszcze można powiedzieć…

Ja tylko jedno wrzucę jest jedno zagraniczne forum(portal) - nie będę reklamował, gdzie są ludzie którzy tworzą te aplikację,czy programy, z których każdy z nas korzysta w walce z syfem(picasso, my itp. fora). Co do asystenta była już na ten temat dyskusja były za i przeciw. Spraw chyba była wyjaśniona.