Asystent pobierania

Właśnie wszedłem na forum poczytać, co nowego tutaj popisaliście, a w powiadomieniach co? Oczywiście info o nowych tematach w dziale Bezpieczeństwo o Omiga-plus.

 

Do kogo ten wpis skoro moderatorzy nie mają absolutnie żadnego wpływu na działania Redakcji ? Kto tu konfabuluje, że moderatorzy próbują coś ukryć ? 

 

 

 

Rozmawiasz tylko z modami i co sugerujesz ? 

 

 

 

Po co bijesz pianę jak jasno ci powiedziano, że dopiero na CZ będzie dostęp da CAŁEJ REDAKCJI i dopiero wtedy możemy czegokolwiek się dowiedzieć.

Tylu ludzi, którzy zostawili kawałek swojego serca na Blogu czy Forum nie mogą zignorować. Do tego czasu nie ma sensu bić piany  ani grozić że będzie się eskalować sprawę, przenosząc to na inny portal.

 

@eranet, zastanów się czasem nad tym co wypisujesz.

To nie boli i ciebie nie zabije.

Pomawianie kogoś jest równoznaczne z obrażaniem - tak dla Twojej wiadomości. :slight_smile:

Poza tym rzucasz wyłącznie argumentami bez pokrycia. Zupełnie bez jakiegokolwiek dowodu na to, jak to moderatorzy podobno bronią redakcji, są za nią murem, nie dają zniszczyć im wizerunku jak to próbowałeś wmówić. Nie wspomnę już o niepotrzebnych próbach wrzucania moderatorów wraz z redakcją do jednego wora.

A, i żebym nie był gołosłowny (a i to tylko niektóre cytaty):

 

 

 

I jak tam ColdZlotowicze, dowiedzieliście się coś związanego z tematem?

Daj  ludziom wrócić  do domów …

Przecież nikt wam nie każe odpowiadać natychmiast…

Są jakieś konkluzję czy uwagi warte uwagi ?

Nie wiem czy to tylko u mnie, ale oferty sponsorowane w jakiś sposób zniknęły z asystenta bądź zostały usunięte. :slight_smile:

Oferta pozlotowa: http://prntscr.com/63bg1q

 

Jak napisał Cebula?

Jak napisał mod blogów?

Co rzekomo, to Skubani cdn.

Jak dziś sprawdzałem to dostałem propozycję strony startowej WP + keyfind.com = How to remove Key-Find.com virus czy jak kto woli jest to kolejny browser hijacker - jak zwał tak zwał jest to kolejny syf. Jest po staremu + szare przyciski “Nie zgadzam się” które sugerują że są nieaktywne w procesie, nic nie świadczy o tym że Nie zgadzam się nie dotyczy programu właściwego + EULA w języku angielskim dla keyfind…Może za wcześnie ale na razie nic nie wskazuje aby cokolwiek się zmieniło lub miało zmienić - no może będzie jedna nowość - nowy “dostawca wyszukiwania”. Redakcja nie spieszy z żadną dobrą czy złą nowiną- czyli jak zwykle mają nas w poważaniu.

Macie rację, nic się nie zmieniło poza dostawcą wyszukiwania.

Zgłaszam sprawę do Mariusza Maksa Kolonko! Niech powie ludziom jak jest :wink:

@pocolog daruj Sobie bo zarobisz kolejnego warna za offtop…

 

Temat asystenta został na Zlocie poruszony dosyć dogłębnie, wypowiedź na jego temat pozostawiam Redakcji, miejmy nadzieję, że stanowisko pojawi się ASAP.

Czekamy, czekamy i nie możemy się doczekać

Jak wyjaśnialiśmy podczas ColdZlotu, zdobywanie jak najmniej inwazyjnych ofert to jest dla nas proces ciągły, jeśli to możliwe staramy się by oferty sponsorowane były, może to dziwnie zabrzmi, “jak najlepsze” (mało uciążliwe, bardziej przejrzyste etc.). Obecnie od kilku dni pojawiła się z powrotem oferta zmiany strony startowej na WP.pl (bez zmiany wyszukiwarki, uciążliwych pluginów itp.), którą uważamy za jedną z najmniej inwazyjnych i myślę że możecie nam tu przyznać rację (stronę startową łatwo zmienić). Niestety nie zawsze się udaje takie oferty zagwarantować, w dłuższym okresie czasu po prostu jest nieuniknione pojawienie się innych reklamodawców takich jak Omiga… Poza tym działa to trochę jak AdSense, tzn. na te najbardziej oczywiste naruszenia możemy reagować (i reagujemy) ale z lekkim opóźnieniem, wykluczając tych reklamodawców lub modyfikując ich ekran oferty (vide problem z wyszarzonym checkboxem).

 

Podczas zlotu pojawiła się też ciekawa propozycja aby przygotować nasz (redakcyjny) poradnik odinstalowywania tego typu komponentów reklamowych z systemu, w związku z tym że coraz częściej występują one także w docelowych instalatorach programów (nie w downloaderach), a i same downloadery są coraz bardziej popularne (ostatnio downloadera zaczął używać np. SourceForge.net). Dlatego taki materiał przygotujemy i dodatkowo podlinkujemy go w widocznym miejscu w trakcie pobierania, aby ułatwić mniej obeznanym użytkownikom pozbycie się komponentów, które mogli zainstalować z rozpędu, przez przypadek, nie tylko w naszym asystencie, ale także w miejscach, gdzie cały ten proces jest znacznie bardziej zaciemniony i “podstępny”.

To nie panujecie nad tym, z jakimi reklamodawcami współpracujecie?

 

To już nie jest dobre. Moim zdaniem narażanie renomy portalu poprzez korzystanie z tego rodzaju gotowych rozwiązań to absolutnie nie jest dobra decyzja.

 

Plus za zajęcie się sprawą, ale naprawdę powinniście przemyśleć, czy współpraca z obecnym dostawcą “asystenta” jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Skoro wśród reklamowanych produktów pojawia się prawdziwe malware… W tym momencie wychodzi, że powinniście w zasadzie zmienić nazwę portalu, bo dobre programy to już nie są. To, co powinno być zrobione, to albo renegocjacja umowy z jego dostawcą, albo zmiana go na innego, bądź też stworzenie swojego własnego, autorskiego downloadera. Oczywiście zakładając, że musi on pozostać, bo ja jestem zdania, że nie musi i nie powinien.

 

Przygotowanie materiału na temat jak odinstalować dodatki instalowane przez “asystenta” jest na pewno dobrym pomysłem. Najlepiej w postaci videotutoriala, choć i artykuł - równolegle - też się przyda. Nie każdy ma czas i możliwość, by videotutorial obejrzeć. Nie zgodzę się jednak z tym, że wzrastająca popularność downloaderów jest wymówką do stosowania “asystenta” przez DP. Przecież brakiem “pobieraczka” moglibyście się właśnie wyróżniać wśród konkurencji…

Pomijając fakt malware. Chyba ktoś zapomniał co mówił 2lata temu na HZ. Powiedz oficjalnie że nas olaliście / okłamaliście wprowadzając tą formę reklamy :wink:

Wśród, jak to ująłeś, reklamowanych produktów z całą pewnością nie pojawia się żadne malware. Co do kontroli, to już opisałem jak to wygląda i nie powinno to dziwić nikogo kto np. puszcza AdSense na swojej stronie. Trudno mi się natomiast odnieść do słów droboka bo nie wiem dokładnie o co chodzi, nasze stanowisko i podejście które opisałem parę postów wyżej jest raczej niezmienne przez cały ten czas.

Nie rozumiem określeń, co jest reklamą produktu, w sensie udostępniania produktu. Delta, omiga, czy key-find, to przecież w żaden sposób produkty nie będącymi reklamami, tylko znanymi malware. Ujmę to tak - linki do pobrania, narzędzie do pobrania - to nie reklamy.

 

Reklama, to informacja połączona z komunikatem sugerującym. W agencie jest tekst drobnym druczkiem i nie po polsku, zrozumiale jest tylko - przycisk do wyrażenia zgody na warunki, jakie są wymagane do zainstalowania key-find. Nie zauważyłem jakiejkolwiek reklamy w agencie, choćby reklamy subaru, tylko zwykły zmodyfikowany kreator pobierania i instalowania aplikacji.

 

Produkt może wyrządzić szkody w komputerze - bez takich uczciwych ostrzeżeń, bez wyraźnej informacji po polsku, do czego służy szkodliwa aplikacja, nie można budować świetlanej przyszłości informatycznej.

 

A zrozumiałbym, gdyby trzeba było wyłączać blokowanie reklam, żeby mieć możliwość pobierania aplikacji z portalu. To taka byłaby “zapłata” za obsługę serwisu. Ile jest średnio dziennych pobrań programów? Na pewno więcej, niż złapanych w pułapkę agenta pobierania. Ilość obejrzanych reklam, to zysk.

Problem w tym, że tutaj zawsze rozbija się o kasę. Zdecydowana większość z Was i tak ma włączone AdBlocki itp a po za tym z nieinwazyjnych reklam nie ma takich dochodów, które pozwalałyby na utrzymanie takiego serwisu jak DP. Rynek reklamowy jest okrutny i najlepiej płatne reklamy są baaardzo mocno inwazyjne.

W obecnej sytuacji, AP jest jednym z ważniejszych narzędzi do finansowania DP, którego potencjał zauważyły już inne portale i również go wprowadzają. Niestety.