Asystent pobierania

Niestety, Docent nie wytłumaczył tego tak dokładnie jak Cebula (albo Lisek - nie pamiętam, ciemno było :D) podczas zlotu. Te szczegóły może nie tyle przekonały mnie do asystenta, bo ciągle mi się nie podoba i nigdy się nie spodoba, ale znając je jestem w stanie zrozumieć redakcję.

Pecunia non olet - znane.

Analogicznie - firmy farmaceutyczne korumpują lekarzy. Metoda stara i znana.

 

Co do wyłączania ublocków, adblockow i innych blokerów na niektorych stronach, to - inni sobie radzą. Chętni do oglądnięcia wideo, czy do pobrania filmu, muszą wyłączyć blokowania reklam, inaczej nie pobiorą, ani nie oglądną. Zdecydowana większość

 

Panowie informatycy, doktorzy komputerowi - jesteście potrzebni nie tylko masowemu użytkownikowi, ale i jesteście kosztami pośrednimi w polityce alokacji produktów.

Po hotzlocie - trzeba było reklamować ashampoo. A były newsy, blogi i dyskusje, aż wstyd, ale obliczony!

 

Sięgnę dalej. Na początku 2004 roku opracowywano metodologię badania Megapanel PBI/Gemius. Krogulec o tym pisał w 2005r. Wynika z info, że “Na podstawie uchwały Rady Badania Megapanel PBI/Gemius” powstało prawo internetowe o możliwości zbierania danych o aktywności internautów . Mnie jakoś nie dziwi związek megapanelu z dobreprogramy i wymyślenie agenta, do wciskania swoistego ciasteczka megapanelu do liczenia aktywności internautów.

Takie samo wyssane prawo dotyczy dystrybucji delty, omigi, czy keyfindera.

 

Choroba nigdy się nie skończy.

nie pamiętasz rozmów z redakcją kiedy to tego “asystenta” chcieliście wprowadzić ? Nikt nie był za obecną formą, miał to być manager pobierania, a nie apka z dwoma reklamami i jednym programem. Obiecaliście ją rozbudować. I co ? 2lata to kupa czasu, 1 osoba zdążyła by to napisać (i kilka innych przy okazji), a co dopiero kilka.

A co do reklam, to miały być nie inwazyjne. A ostatnio na 2 podstrony miałem 2x nową kartę, pomijając gemiusa który się co jakiś czas odpala

Wzbudzili w Tobie poczucie winy ? Biedny portal ledwo co przędzie…dopóki nie wprowadzili asystenta to biedni pracownicy redakcji chodzili w dziurawych butach…biedaki nie mieli co do garnka włożyć. Delta i Omiga odmieniła losy tego portalu - bo przed tym walczyli o być albo nie być…Grupa Wirtualna Polska jest pierwsza w Megapanelu a za tym idą większe pieniądze z reklam. Asystent w tej formie jest wynikiem sprzedaży dobrychprogramów czy dopuszczalną przez właściciela formą dorobienia sobie przez redakcję ?

Tak, aż się popłakałem.

Początkowo popierałem Twoje posty, ale teraz po prostu bierze mnie na wymioty jak je czytam.

To jeden ze skutków ubocznych demagogii :wink:

Nie krępuj się…

Ja nie znam szczegółów które Ty znasz, więc nie jestem w stanie zrozumieć tego działania i współpracowania z TYMI dziwnymi i podejrzanymi “partnerami”.

Ja po prostu nie kupuje śpiewki o tym że wszyscy to my też, że takie są prawa rynku, że tak musi być bo nie ma innego wyjścia.

Kulisy sprzedaży DP, to historia, ale nie bez powodu wcześniej powstał AP. Według jednych, miało to umniejszyć wartość portalu, według innych, podnieść.

Dziwi mnie populizm - troska i wola boska - http://www.dobreprogramy.pl/Cebula/Program-tygodnia-Asystent-pobierania,35989.html

Trudno coś nowego dodać, temat wielokrotnie wałkowany. Portale z downloadem żyją z downloaderów, nie tylko zresztą portale, ale również producenci oprogramowania i to nie tylko ci mali, ale także ci wielcy jak choćby Avast czy Adobe. Robimy co w naszej mocy żeby było to jak najmniej inwazyjne i dokuczliwe, dlatego sami szukamy innych ofert niż te, które latają w downloaderach całego świata - takie oferty to choćby Opera, WP czy Gazeta. Niestety czasami pojawiają się również inne. Zdając sobie sprawy z potencjalnej upierdliwości pracujemy nad tym aby ograniczyć negatywny feedback. Główny przycisk pobierania zawiera info o asystencie, zawsze dostępny jest przycisk z linkami bezpośrednimi, zalogowani pozbawieni są w ogóle asystenta, podczas instalacji trzeba wyrazić zgodę na pobieranie ofert, do tego chcemy udostępnić już na etapie pobierania prostą instrukcję jak usunąć wszystko co niechciane.

 

Nie wiem skąd drobok wziąłeś te dwie karty, ale to raczej nie my maczaliśmy w tym palce :wink:

 

Skoroś taki mądry i wszechwiedzący to powiedz nam z czego ty byś utrzymał taki portal jak DP. Nie zapomnij że naprawdę dobrze płatne są reklamy inwazyjne na które nie chcesz się zgodzić.

Słucham propozycji …

 

A teraz zastanów się jak głupio brzmi twoja wypowiedź. Ja też nie popieram AP ale rozumiem powody jego powstania. Nie podoba mi się Delta i Omiga ale wiem, że były jeszcze gorsze oferty na które Redakcja się nie zgodziła. Niestety, ten sposób zarabiania jest coraz bardziej popularny i coraz szerzej stosowany.

 

 

 

A z czego maja się utrzymać ? Pomyśl, to nie boli.

@Pangrys była omawiana inna wersja Asystenta, coś w rodzaju wyszukiwarki programów, z możliwością zalogowania się do niego, dodawanie programów do ulubionych czy do kolejki pobierania. Tyle czasu minęło tak jak drobok pisał a Asystent jak śmiecił tak śmieci nadal…

Dlaczego taki nie powstał? Czyżby zysk z tych śmieci był tak ogromny że nie opłaca się tworzyć porządnej aplikacji??

Po wykryciu blockera reklam mogło by wyskakiwać okienko z prośbą o wyłączenie blockera+info że portal żyje z reklam, ewentualnie dostęp tylko do 66% zawartości/brak możliwości komentowania ?

@Pangrys na szybko to np sklep ze sprzętem i konfiguratorem ? Taki duży portal mogły wynegocjować dobre warunki i mieć niezłą marże, mogli by też współpracować z sieciówkami/producentami…Tu składa się dużo zestawów, dlaczego nie wykorzystać forum ?

Głupi pomysł ?

Emisja reklam w programie na żywo np przed i w środku ? + więcej wideo relacji i wideo recenzji z reklamami ?

Aplikacja na urządzenia mobilne z płatna subskrybcją na artykóły/poradniki premium ?

Na pewno jest trochę lepszych, od delty i omigi, możliwości zysku pośredniego i pasywnego. Nie zawsze najlepszą drogą jest ta na skróty…Sadzę że współpraca z “białym rynkiem” mogła by przynieść o więcej korzyści wizerunkowych jak i finansowych aniżeli ta z “czarnym”.

Faktycznie trzeba pomyśleć i coś zrobić, a to może niektórych boleć.

Hej,

Przy takich komentarzach zastanawiam się zawsze nad jednym: Ile osób z szanownego grona tutaj komentujących, pracowałoby w redakcji na zasadzie wolontariatu, nie otrzymując za swoją pracę ani złotówki…

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus…proszę Cię…Skąd wniosek że ktoś komuś sugeruje wolontariat ? Chodzi o to czy asystent w tej formie to aby na pewno ta jedna, jedyna opcja ? Kiedyś tego nie było - portal istniał, cel portalu jak i asystenta był inny…

I tak oto właśnie powoli rozmowa zmierza do donikąd…

Kiedyś jako   serwer do obsługi całego portalu wystarczyła jedna maszyna stojąca w siedzbie Xenium, a problemem było dokupienie kości ramu do niej żeby nie  było “mulenia” na  stronie głównej i forum.

 

Zauważasz tą “dyskretną” różnicę ?

Tak. Który to był rok 2002 czy 2003 ?

Hej,

Niech przemówią Twoje słowa…

Jak inaczej to rozumieć?

Oczywiście. Równie dobrze można by udawać zdziwienie, gdy 8-letni komputer padł. “Dziwne, przecież wczoraj działał…”

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ironia

“Biedny portal ledwo co przędzie…dopóki nie wprowadzili asystenta to biedni pracownicy redakcji chodzili w dziurawych butach…biedaki nie mieli co do garnka włożyć.”


“Delta i Omiga odmieniła losy tego portalu - bo przed tym walczyli o być albo nie być”

Ironia

Asystent nie był konieczny aby portal mógł istnieć - bez niego też były zloty, nagrody, konkursy itd…Portal sobie świetnie radził, zatrudniał nowych redaktorów itd. Jestem pewien że i w tym momencie radził by sobie świetnie bez niego, jestem pewien że mogli by załatać “tę dziurę” czymś lepszym.

No ale co tam…dobra, panowie macie rację! :wink:

Myślę że nie ma się co rzucać w tym temacie i wojować szabelką, bo to dużo nie da.

Zgarnąłem na zlocie Docenta na rozmowę i dogłębnie drążyliśmy ten temat (przy kominku ^^). Poruszyliśmy wiele kwestii, alternatyw, możliwości … i choć dalej nie jestem zadowolony z asystenta, w pewien sposób zacząłem rozumieć krok redakcji związany z wypuszczeniem go. A że asystent pobierania lub dodatkowe oprogramowanie znajduje się w coraz większej ilości portali, przekonałem się nie dawno dostając w bonusie kilka malware … format nieunikniony.

Może dużo to nie zmieni ale cieszę się że redakcja podjęła wyzwanie i wprowadzi instruktarz pisany i filmowy o tym jak radzić sobie z niechcianym oprogramowaniem. Taka porada przyda się nie tylko użytkownikom korzystającym z naszego portalu, ale także tym którzy dostali w bonusie bardziej inwazyjne aplikacje.

Trzeba brać pod uwagę iż portal bardzo się rozrósł ostatnim czasy - przez ręce użytkowników i redakcji przetacza się masa sprzętu i oprogramowania, renoma rośnie … wydatki przy tym też. Nie siedzę na co dzień w marketingu więc nie wiem do końca jakim systemem się to i owo kręci, ale wiem że niekiedy trzeba zacisnąć pasa i wyjść użytkownikom na przeciw - w końcu to oni budują portal :slight_smile:

 

Trzymam kciuki za redakcję i czekam na inwazyjne metody walki z niechcianym oprogramowaniem.

 

Pozdrawiam,

lordjahu

Rozumiem, że wtórowała wtedy rozmowa o nowej odsłonie dobrychprogramów, czyżbym był jednak aż tak pijany że coś sobie ubzdurałem ?

Btw, znalazłem newsa więc na pewno na zlocie w 2012 była o tym mowa,

http://www.dobreprogramy.pl/Asystent-pobierania-aplikacji-zrobi-wszystko-poza-kawa,News,35925.html#komentarz-1027412

A z tego co pamiętam nikt  uczestników wtedy nie był za obecną formą, a któryś z was dwóch (lub Krogulec) powiedział że będziecie tą aplikację rozwijać właśnie w tym kierunku o którym wspomniał andrewi