Ataki dziwnych adresów

Witam ! mam taki problem: ostatnio nod32 ciagle blokuje jakies dziwne strony. Podczas przeglądania stron co moment wyskakuje komunikat z nod32, że zablokowano jakiś adres. Są to jakies dziwne strony typu: clkh71hks66.com , m01n83kjf7.com i jeszcze jakieś dwie inne. Za każdym razem gdy to wywala, w mozilli w oddzielnym oknie odpalaja sie ciagle te dwie stronki: http://www.ĝÓ5.com. i http://www.xn–!-gda.com. i chyba jeden Bóg wie co to jest ;/ Podejrzewam, że to jakiś atak wirusów a program się dzielnie broni, lecz jest to bardzo uciążliwe. Przeskanowałem system antywirem i innymi programami (od robaków itp.) rejestr czysty i 0 jakichś zagrożeń także nie wiem ocb, licze na wsza pomoc :slight_smile:

tomek_z0123 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

To co cię tak nęka i niepokoi to złośliwe oprogramowanie, malware (z ang. malicious software) , moja rada jest następująca ,daj sobie spokój z ESET NOD - em 32 ,którego masz zainstalowanego na kompie, aby się zabezpieczyć przed tego typu niespodziankami musisz spełnić następujące warunki :

  1. instalacja oprogramowania antywirusowego,

  2. włączona zapora sieciowa ( firewall ) z modułem HIPS (np. DefenseWall HIPS), która zapobiega włączeniu zagrożeń typu zero day,

  3. aktualizacja wszelkiego oprogramowania,

  4. nie otwieranie załączników poczty elektronicznej niewiadomego pochodzenia,

  5. czytanie okien instalacyjnych aplikacji a także ich licencji,

  6. wyłączenie makr w plikach MS Office nieznanego pochodzenia,

  7. regularne całościowe skany systemu programem antywirusowym i antymalware

Polecam więc Comodo Internet Security 4.0.138377.779

oraz Malwarebytes Anti-Malware 1.45 -

Skuteczny skaner wykrywający i usuwający różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie w tym wirusy, robaki, trojany, rootkity, dialery i oprogramowanie szpiegujące. Malwarebytes Anti-Malware jest bardzo prosty w obsłudze, oferuje dwa tryby skanowania (szybki i pełny).

Ja bym polecał Eset Smart security[zapora , antywirus, antyspam].Jest o wiele lepszy od comodo ktorego niedawno miałem ale usunąłem.zgadzam sie z jednym, zrob skana malwerbytes antimalwer,na 100% cos znajdzie :smiley:

Skorzystaj z tego i usuń ten syf: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Po skanie Anti-Malware zrób i pokaż log OTL

Pobierz OTListIt2: otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html przeskanuj daj log OTListIT.txt oraz Extras.txt.

:slight_smile:

Zestawienie programów antywirusowych - ESET…na 17 miejscu , COMODO INTERNET SECURITY na … 1… ale nie to jest moją intencją …Nie mylmy funkcjonalności z popularnością… Polecam ten program bo jest darmowy i sprawdzony .Zresztą można zrobić inaczej : z COMODO zainstalować sam firewall i dobrać sobie dowolny program antywirusowy.

Polecam : Avira AntyVir Personal

P.S - Zestawienie płatnych programów zabezpieczających

Co do rankingów to w każdym jest inaczej… Nod32 mam od 2 dni i nigdy nie mialem takiej sytuacji jak teraz. A miewałem już rózne progamy (Avast, Kaspersky, Norton, Avira)vCo do Malwarebytes Anti-Malware 1.45 wczoraj robiłem pełne skanowanie nodem i własnie tym Anti-aware lecze to i tu było zero zagrożeń. Może po prostu zmienić program skoro nie ma żadnych zagrożen, a jeśli tak to co polecacie (ale z praktyki nie z rankingów) ?? Pozdrawiam

Dodane 08.04.2010 (Cz) 15:11

Eset Smart security ?? Comodo Internet Security ??

pokaż wreszcie log OTL to sprawdzimy czy nie ma zagrożeń

:slight_smile:

http://www.plikos.pl/13y8/OTL.Txt.html ----> OTL

Dodane 08.04.2010 (Cz) 15:25

http://www.plikos.pl/13y9/Extras.Txt.html ------> Extras

Sorry ale nie zmieściło się

przyłączam się do prośby kolegi ,a co do programów zabezpieczających ,miałem ich wiele - i płatne i te w wersjach darmowych ( ochrona komputera nie odbiegała standardem od tych płatnych ) jednak najlepszym zabezpieczeniem jest umiejętne korzystanie z komputera…

Na dzień dzisiejszy używam darmowej 90 dniowej wersji Avira Premium Security Suite i skanera Malwarebytes Anti-Malware 1.45 oraz … standardowej Zapory systemu Windows , jest OK , lekko dla systemu ( Windows 7 ) i bezpiecznie.

Używałem COMODO i wiem ,że to dobra ochrona. Spróbuj ,przekonaj się sam.Nie będę płacić za programy zabezpieczające ,bo i tak Wszyscy to wiedzą ,że nie ma programu który zabezpieczyłby komputer w 100% ,a wersje darmowe dostępne w sieci nie odbiegają poziomem ochrony od płatnych ( od 160 zł - do 559 zł ) Zresztą ,jak ktoś chce to niech kupuje…

OTL w oknie Custom Scans-Fixes wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Pobierz CCleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

przeskanuj nim i wyczyść rejestr.

W OTL kilknij CleanUp

Wyłącz I włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

przeskanuj

Dr.WEB CureIt! http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI … 12976.html

:slight_smile:

System czysty jak łza… Zmieniam antyvirusa i dam znać czy dalej jest problem (oczywiscie te denne stronki dalej wyskakują)

Dodane 08.04.2010 (Cz) 17:57

Wypróbuje COMODO, bo na Avirze się zawiodłem ;/

Przeczyść CCleaner-em Windows - programy , historię przeglądarek ,oraz usuń cookies

P.S - skonfiguruj odpowiednio zaporę sieciową - Bardzo ważną funkcją zapory ogniowej jest monitorowanie ruchu sieciowego i zapisywanie najważniejszych zdarzeń do dziennika (logu). Umożliwia to administratorowi wczesne dokonywanie zmian konfiguracji. Poprawnie skonfigurowany firewall powinien odeprzeć wszelkie znane typy ataków. Na zaporze można zdefiniować strefę ograniczonego zaufania – podsieć, która izoluje od wewnętrznej sieci lokalne serwery udostępniające usługi na zewnątrz.

Zainstalowałem COMODO i na razie… cisza i spokój :slight_smile: Jak widać NOD32 to po prostu słaby program, dziękuje wam za porady i zapraszam tu deamon-tools-sptd-ciagle-restarty-t390730.html każda pomoc się przyda, biorę sie za to w weekend, choć też nie wiem czy bedę miał czas bo mam chrzciny, ale zobaczymy, także POZDRAWIAM