Automatyczne łączenie sie z siecią - windows Vista

Witam,

Problem, może prozaiczny ale nie mogę sobie poradzić z nim.

Posiadam laptopa toshiba satellite a300- windows Vista i domową sieć wi-fi. nie moge tak skonfigurować połaczenia z siecia by po ponownym właczeniu systemu sieć pod łaczyła sie automatycznie. Po recznym wybraniu sieci z listy dostepnych sieci, wpisaniu hasła zaptaszkowuje “zapisz sieć” i “automatycznie połącz…”, a mimo to po pomownym uruchomieniu musze te czynności wykonywać ponownie.

Po połączenniu sieć ma pełen zasięg, działa stabilnie, nie rozłącza sie.

widzaiłem w internecie wiele podobnych problemów, w tamtych przypadkach problem powodowały inne zainstalowane programy do łaczenia sie z siecią.

w moim przypadku takim programem, oryginalnie instalowanym z laptopem jest Toshiba Config Free, oczywiście odinstalowałem ten program wraz z Toshiba Asist. Niestety nic to nie pomogło.

Kombinowałem już dużo w ustawieniach i efekt jest taki sam. Na laptopie z winXP sieć łączy ła mi sie ładnie automatycznie po właczeniu.

Dodam jeszcze, że w ustawieniach “Centrum sieci i udostępniania” > w oknie “zarządzaj sieciami bezprzewodowymi” nie są zapisane żadne sieci wi-fi popimo tego, że laptop łaczył sie juz z wieloma sieciami.

Nie mam już pomysłów, prosze o pomoc

Pozdrawiam.

Hej,

A w tej chwili do łączenia się z sieciami WiFi używasz jakiegoś programu czy apletu wbudowanego w system, czyli przez konfigurację zerowej karty bezprzewodowej?

Bardzo możliwe, że wcześniej łączyłeś się z sieciami WiFi korzystając z innego programu do zarządzania takimi połączeniami - piałeś zresztą o Toshiba Config Free. Gdy zmienisz program, konieczne jest ponowne definiowanie zabezpieczeń poszczególnych połączeń sieciowych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wcześniej, jak i w tej chwili do łaczenia sie z siecią korzystam z windowsowego programu.

Tego Config Freee niżdy nie używałem, działał on chyba w tle (nie wiem czy on tak naprawde jest programem do łaczenia sie z siecią czy do diagnostyki, nie wiem na wszelki wypadek odinstalowałem go ale efekt jest taki sam). Zadnych innych programów do łaczenia z wi-fi nie instalowałem.

Hej,

:arrow: Czyli rozumiem, że zaczynałeś od kliknięcia w takie okno, jak poniżej? Później podawałeś klucz zabezpieczeń i łączyłeś się z siecią?

41727804535487278466_thumb.jpg

:arrow: Możesz pokazać na screen’ach, co i jak kolejno robisz?

:arrow: Jaki router posiadasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

75709146572737017124_thumb.jpg

64120914993586484416_thumb.jpg

78735996801179055603_thumb.jpg

75762914493311862637_thumb.jpg

I za każdym razem to samo…

Mój ruter to Airlive WT-2000ARM

Masz zainstalowane Service Packi?

Start - Centrum Sieci i udostępniania - z lewej strony Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi - czy jest tam Twoja sieć?

W Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi (tak jak wcześniej pisałem) nie mam żadnej sieci mimo tego, ze łączyłem sie juz z wieloma sieciami. System chyba mam aktualny (nie mam tego jak teraz sprawdzić jaki Service Pack), oczywiście jest legalny i wszystkie aktualizacje na bieżąco są automatycznie instalowane.

Kliknij Dodaj aby ręcznie utworzyć profil

Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

http://www.techit.pl/Img/Publikacje/VistaSP22.png

Wczoraj nie było mnie przy komputerze wiec nie miałem jak sprawdzić. Tweraz sprawdziłem i mam zainstalowany SP2.

Recznie też próbowałem dodawać sieć ale po wpisaniu wszystkich parametrów sieci po kliknieciu Dalej wyskakiwało okienko z komunikatem: Wystąpił nieczekiwany błąd

42129487809552917872_thumb.jpg

próbowałem recznie dodawać sieć przy połaczonej sieci, jak i przy rozłaczonej.

Można spróbować zaimportować profil z pliku xml :

<?xml version="1.0"?>

nowasiec


6E6F776173696563
nowasiec

true

ESS
auto



open
none
false

Sieć jest ustawiona na auto ,bez hasła i bez szyfrowania, jak się uda to będziesz mógł to zmienić oczywiście we właściwościach, SSID sieci to : nowasiec, możesz wpisać swoją nazwę TU ,tutaj 6E6F776173696563 jest ta sama nazwa (nawasiec) podana w wartościach HEX, użyj konwertera http://www.swingnote.com/tools/texttohex.php w polu wpisz swoją nazwę > convert > skopiuj to co jest za Hex (małe litery zamień na duże). Zawartość wklej do nowego tekstowego > zapisz jako > wszystkie pliki > profil.xml > ten plik umieść na dysku C. Teraz otwórz Start > Wiersz polecenia > skopiuj > wklej i potwierdź [ENTER] :

netsh wlan add profile filename=C:\profil.xml

Hej,

Jeszcze jedno dość ważne pytanie - korzystasz z konta o uprawnieniach administratora czy z konta o ograniczonych możliwościach?

Pozdrawiam,

Dimatheus

korzystam z uprawnień administratora, tylko ja mam konto na tym komputerze.

Hej,

:arrow: Próbowałeś ręcznego importowania ustawień sieci - tego, o czym pisał Łukash.

:arrow: Czy w nazwie użytkownika nie posiadasz polskich znaków diakrytycznych, takich jak litera ł czy ó?

To nie jest wcale tożsame. W systemie tworzone jest dodatkowe konto o nazwie Administrator , które posiada największe uprawnienia. Warto byłoby sprawdzić, czy podobny problem występuje i na tym koncie. Jak je aktywować i włączyć dowiesz się z tego i tego artykułu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus

91758311651225204683_thumb.jpg

@Łukash Zrobiłem tak jak mi podpowiedziałeś i na koncu dostałem taki komunikat:

80929142940082541269_thumb.jpg

W tej linijce spróbuj zmienić na manual :

manual

Hej,

:arrow: Spróbuj zalogować się na konto Administrator i wtedy wykonaj procedurę łączenia z siecią WiFi.

:arrow: Problem pojawił się nagle czy od początku się z nim borykałeś?

Może to nie znak diakrytyczny, ale w niektórych przypadkach znak dość problematyczny… Dlatego prosiłem o próbę połączenia z siecią z konta o nazwie Administrator. Ewentualnie możesz spróbować utworzyć drugie, dodatkowe konto o nazwie na przykład krzysiek i z niego wykonać podłączenie do sieci. Jakieś rezultaty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus to chyba nie problem , z tym że nie na pewno. Mam Viste i w nazwie konta występuje litera Ł -system nie miał z tym nigdy żadnych problemów, ale parę gier miało.

niestety ten sam komunikat :expressionless:

Próbowałeś tego o czym pisze @Dimatheus ?

Na moim komputerze nie ma konta o nazwie Administrator. są dwa konta: moje ekrzysiek.l i nowo założone krzysiek , oba z uprawnieniami administratora.

Zalogowałem sie na nowym koncie krzysiek tam połaczyłem sie z siecią, uruchomiłem jeszcze raz komputer i to samo na obu kontach. W Zarzadzaj sieciami bezprzewodowymi na krzysiek też nie ma żadnej sieci (po połaczeniu z siecią)

Problem (jeżeli dobrze pamietam) był od zawsze. moze czas przeinstalować system ? :expressionless:

Na innym forum podpowiedziano mi zebym zrobił tak:

Ale nie wiem o co chodzi w tym opisie