Avast 7 | Problem z osłonami

Witam, mam nadzieję że mi pomożecie.Od wczoraj najnowsza wersja Avasta free nie chce mi się aktualizować, gdy włączę aktualizacje to pojawia mi się komunikat '‘Uruchamianie,proszę czekać… ‘’’ i tak mógłbym czekać w nieskończoność i nic nie mogę zrobić, postanowiłem usunąć program z poziomu panelu sterowania to wyskoczył mi błąd 'Error reading product data from ''D:\Programy\Avast Free Antivirus\Setup cannot continue, więc postanowiłem usunąć go programem aswclear, lecz jeśli go uruchamiam to znów pojawia mi się inny błąd

http://zapodaj.net/images/9e67cf216197.png

czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi ? , nie mogę zaktualizować bazy wirusów, odinstalować też go nie mogę O_o

w razie czego : Windows7 Ultimate 64 bity Service Pack 1

bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co mam zrobić

Witam. Miałem podobny problem,ale poradziłem sobie z nim w prosty sposób.Ściągnąłem sobie programik Revo Uninstaler,i tym programem usunąłem starszą wersję Avasta,restaet komputera,i instalacja najnowszej wersji Avasta.Jest OK.Działa bez zarzutu.

Podczas deinstalacji wyskoczył taki błąd :

http://zapodaj.net/images/231a0407b2bf.png

I o co chodzi z tymi uprawnieniami ? , chcę usunąć stary folder po programie avast to się nie da

http://zapodaj.net/images/78f636f476b3.png

Jakim programem to usuwałeś.Pisze obrazek,a tam nic nie ma,dlaczego?

http://oi40.tinypic.com/2eutkd5.jpg po usunięciu avast nie mogę odtowrzyć żadnej piosenki x_x , co się dzieje ?

http://oi40.tinypic.com/hwfx2h.jpg Tym programem odinstalowałem i taki błąd wyskoczył

http://oi42.tinypic.com/ilinag.jpg

jak chcę usunąć folder to takie coś się pokazuje , mam nadzieje ze teraz obrazki działają

Ja mam system Windows XP Professional,i u mnie zadziałało bezbłędnie.odznaczyłem na liście zainstalowanych programów, zaznaczyło mi go w niebieskim prostokąciku,i dałem,odinstaluj.poszło.Tak mi zadziałało w XP,a z tego co widzę to masz 7.Jak jest w 7,to nie wiem,bo nie mam,ale wydaje mi się,że powinno zadziałać.

Odinstaluj Avast w trybie awaryjnym tym narzędziem: http://www.avast.com/uninstall-utility

Wziąłem przywracanie systemu i muzyka z dysku już działa mi bez problemowo, po przywróceniu pojawił się także avast z tą przestarzałą bazą wirusów.

Mógłby mi ktoś napisać jak dokładnie włączyć tryb awaryjny w win7 ? , byłym bardzo wdzięczny bo z win7 od nie dawna korzystam

Hej,

Uruchamiasz ponownie komputer i gdy znikną informacje o testach POST BIOS’u bądź logo producenta płyty głównej bądź laptopa, wciskasz wielokrotnie klawisz funkcyjny F8. Pojawi się dzięki temu menu rozruchowe, w którym będziesz mógł wybrać opcję uruchomienia systemu w trybie awaryjnym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję wszystkim za pomoc, udało sie zainstalować go od nowa ale jeszcze jeden problem mam

x2vs5f.jpg

dlaczego jak włączam uruchom osłony to się nie uruchamiają ? , to jest już śmieszne normalnie, ten program jest taki kiepski czy tylko ja mam z nim takie problemy ? , moglibyście mi polecić jakiś dobry darmowy antywirus gdyby tego problemu nie dało się rozwiązać ?

Hej,

:arrow: Instalowałeś program korzystając z opcji Uruchom jako administrator?

:arrow: Czy sytuacja pojawia się po każdorazowym uruchomieniu systemu?

:arrow: Próbowałeś przywrócenia programowi ustawień domyślnych - Ustawienia -> Rozwiązywanie problemów -> Przywróć ustawienia domyślne?

:arrow: Uruchomiłeś skanowanie przy uruchomieniu systemu? Może w systemie nadal są zagrożenia, które powodują, że program nie uruchamia się poprawnie.

Używam programu na Windows XP oraz Windows 7 i nie zauważyłem podobnych problemów po aktualizacji - no może poza koniecznością zresetowania ustawień przez które przy każdym uruchomieniu komputera pojawiał się komunikat o tym, że aktualizacja jest już prawie zakończona. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tutaj gdzie masz napisane na czerwono najedź kursorem na niebieski napis włącz.Powinno zadziałać.Można potem kliknąć uruchom osłony,i w pełni system jest chroniony.Napisz,czy zadziałało.

Instalowałeś program korzystając z opcji Uruchom jako administrator? - Tak

:arrow: Czy sytuacja pojawia się po każdorazowym uruchomieniu systemu? - Tak

:arrow: Próbowałeś przywrócenia programowi ustawień domyślnych - Ustawienia -> Rozwiązywanie problemów -> Przywróć ustawienia domyślne? - Tak, i nic to nie dało

:arrow: Uruchomiłeś skanowanie przy uruchomieniu systemu? Może w systemie nadal są zagrożenia, które powodują, że program nie uruchamia się poprawnie. - Nie uruchamiałem ale to ma coś do rzeczy ? , system mam w miarę nowy i świeży.

miklas :

Aż tak głupi nie jestem :smiley: , tak robiłem ale nic to nie daje.

Więc wie ktoś jak mi pomóc uruchomić te osłony ?

Hej,

Rozumiem, że restart po resetowaniu ustawień też nie dał nic. Zatem spróbuj procedury jeszcze raz. Czyli uruchamiasz system jeszcze raz w trybie awaryjnym. Następnie posługując się narzędziem Avast Uninstall Utility odinstalowujesz pakiet (oczywiście korzystając z opcji Uruchom jako administrator). Następnie czyścisz dysk i rejestr ze śmieci przy pomocy programu CCleaner. Uruchamiasz ponownie system już w normalnym trybie i instalujesz program jeszcze raz (oczywiście też korzystając z opcji Uruchom jako administrator).

Bardzo wiele. Niektóre zagrożenia powodują takie objawy - w końcu jaki pożytek z antywirusa, który nie działa w czasie rzeczywistym? To tak, jakbyś nalał lekarstwa do zatrutej wody i miał nadzieję, że Ci pomoże, a trucizna zawarta w wodzie zniknie sobie sama. :stuck_out_tongue: Ewentualnie spróbuj przeskanować system programem Malwarebytes Anti-Malware.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://oi43.tinypic.com/2z7fwcw.jpg

Zrobię tak jak mówiłeś ale powiedz mi najpierw czy ta osłona poczty jest taka bardzo ważna i jak ją włączyć ?

:arrow: - Osłona systemu plików - Działa

:arrow: Osłona poczyty - nie działa

:arrow: Osłona WWW - Nie działa

:arrow: Osłona P2P - Nie działa

:arrow: Osłona komunikatorów - Działa

:arrow: Osłona Sieciowa - Działa

:arrow: Osłona przed skryptami - Działa

:arrow: Monitorowanie zachowań - Działa

do czego służy osłona www ? i czym się różni od osłony sieciowej ?

osłona poczty jest bardzo ważna ?

Hej,

Ochrona poczty skanuje pocztę przychodzącą i wychodzącą, gdy korzysta się z programu pocztowego - np. Outlook’a czy Thunderbird’a. Jeśli przeglądasz pocztę poprzez stronę WWW (jakiekolwiek rozwiązanie w stylu Web mail), wtedy osłona na dobrą sprawę nie jest potrzebna i można na stałe ją wyłączyć.

Domyślnie skanuje wszystkie pliki, które wczytują się w czasie wyświetlania danej strony internetowej. Skaner ten wykrywa potencjalnie szkodliwe elementy zawarte na stronach www.

Osłona sieciowa działa na podobnej zasadzie co firewall - w poprzednich wersjach Avasta była określana jako przezroczysty serwer proxy. Częściowo zarządza ona i analizuje ruch sieciowy blokując to, co może być niebezpieczne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja włączyłem osłony w czasie rzeczywistym ,kliknij włącz,następnie masz osłonę poczty wyłączoną,kliknij włącz.Pisze,że program oczekuje na rejestrację,ja kliknąłem,zarejestruj.To trwało chwilkę,ale wcześniej już miałem klucz rejestracyjny,więc nie musiałem wpisywać nowego klucza.Termin ważności licencji kończył mi się w czerwcu tego roku,przy poprzedniej wersji,a po rejestracji nowej,do 26.02.2013.Spróbuj ta jak Ci napisałem,mnie to pomogło.Napisz z jakim powodzeniem Ci się to udało.

Program już zarejestrowałem, ale jak klikam na ‘‘włącz’’ to się tylko zaznacza na niebiesko i program nie reaguje.Jeśli Ty albo ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o pomoc, jak nic się nie da zrobić to zmienię antywirusa bo przez tego straciłem cały ranek na użeranie się z nim

Osłona poczty jest bardzo ważna,bo ktoś może przesłać Ci plik,lub wiadomość zarażoną wirusem,a Avast Cię powiadomi,że wiadomość jest zarażona,lub plik.Włącz wszystkie osłony.Ja po instalacji,Avast wykonał mi szybkie skanowanie,ale postępowałem,tak jak było tam wyświetlane.Na koniec po szybkim skanowaniu podziękowali mi za cierpliwość,zakończyłem,wyłączyłem komputer,włączyłem go,i wszystko działało.Jeśli Ci to nie pomoże,odinstaluj go,spróbuj go zainstalować od nowa,i postępuj tak jak zalecają Ci na monitorze,wyświetla się informacja.Ja inaczej już nie wiem.

Hej,

A zrobiłeś to, o czym pisałem w poprzednich postach? Czyli instalacja programu jeszcze raz wraz z czyszczeniem dysku i rejestru, skanowanie przed uruchomieniem systemu oraz skanowanie programem Malwarebytes Anti-Malware. Jeśli będziesz wybiórczo wykonywał zalecenia, to wszelka pomoc zakończy się tak czy inaczej niepowodzeniem.

:arrow: Rozumiem, że nie masz zainstalowanego innego pakietu, który w podobny sposób ma zabezpieczać system?

Tylko i wyłącznie gdy używasz klienta poczty. Jeśli korzystasz z poczty przez przeglądarkę WWW, taka osłona jest zbędna.

Pozdrawiam,

Dimatheus