Avast Free Antivirus - problem z wykrywaniem zagrożeń

Posiadam najnowszą darmową wersję Avasta 2014.9.0.2013. Skanując cały system program nie wykrywa żanych zagrożeń. Gdy skanuje jakąś część tego samego dysku (np: okreslony folder) program wykrywa zagrożenia - dlaczego?

witam.

dlaczego używasz czegoś takiego jak Avast?

w mojej opini, wbrew kreowanemu tu wizerunkowi tegoż programu, nie ma on nic wspólnego z progmamem antywirusowym.

cel jego powstania nie jest dla mnie jasny.nie rozgryzłem jeszcze tego, ale może z czasem… kto wie?

odinstaluj ten pseudoantywirus, zainstaluj inny np.AVG lub Essentials Mircosoftu (też darmowe, które rzeczywiście są antywirusami)

i przeskanuj komputer.

możesz być zaskoczony wynikami.

instalujemy tylko jeden program antywirusowy 

przeskanuj sobie tym,sprawdzisz czy coś wykryje

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-CureIt,Program,Windows,12976.html

Hej,

Zapewne różnica wynika z ustawień programu. Inne mogą być przy skanowaniu ogólnym, a inne w przypadku skanowania zawartości folderu. Zresztą pytanie, jaki skaner włączałeś - szybki czy pełen?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odnoście innych antyvirusów to kilka dobrych lat uzywałem AVG - koszmarny panikarz - masa wykluczeń co nowa aktualizacja - kupa straconego czasu przy czym ani jednego tak naprawdę wirusa, ale byłem przy nim i byłem póki nie pojawiła sie ostatnia aktualizacja na rok 2014 która zawiesiła komputer mnie i znajomej i tak musieliśmy zrobić całkowity format więc za AVG juz podziękuję

 

Czy Dr.WEB CureIt! 9.0.0.11130 moge używac razem z Avastem? Czy może to tylko dokładka a nie antywirus?

 

Jeśli chodzi o ustawienia - mogę prosić o pomoc jak to ustawić? Skanowałem pełnym skanerem z poziomu programu (I nic nie wykrywało) a potem za pomoca kliknięcia myszką na dany folder i wybrania opcji skanuj za pomoca Avast ( i juz miałem kilka zagrożeń)

można uruchamiasz go z pulpitu i skanujesz system

tylko pobieraj go sobie tam gdzie pisze linki bezpośrednie 

Mam Avasta od bardzo dawna i nie narzekam.

  1. Szybkie skanowanie.

  2. Pełne skanowanie systemu.

  3. Skanowanie nośników wymiennych.

  4. Wybierz folder do skanowania.

  5. Skanowanie podczas uruchomienia systemu.

  6. Skanowanie za pomocą wygaszacza ekranu avastSS.

 

Systemy Windows XP SP3 oraz Windows 7 SP1.

 

Tak możesz używać.

Ja używam, skanuję tym programem od czasu do czasu a oprócz niego dodatkowo jeszcze

 programem Malwarebytes Anti-Malware

XMan - a wyjasnisz jak to możlwie i jak to być moze ustawić żeby wyniki skanowania zawsze były takie same? Po prostu nie chcę się zdzwiwić pewnego dnia że nagle mam mnóstwo zagrożeń bo nie skanowałem na raty albo folderami a zawsze pełnym i dokładnym sposobem skanu który nic mi nie wykrywa

Żaden antywirus nie jest w pełni pewny.

Nie ma takiego antywirusa.

Skanuj p/w podanymi trybami, czasami oprócz nich coś znajdzie Skanowanie za pomocą wygaszacza ekranu avastSS. oraz sprawdzaj za pomocą p/w programów Dr.WEB CureIt! oraz MBAM.

Zarejestrowałeś avasta:

http://www.avast.com/pl-pl/registration-free-antivirus.php

Masz ustawioną automatyczną aktualizację bazy/definicji  wirusów oraz automatyczną aktualizację programu ?

Zarejestrowany, automatyczne ściaganie definicji. 

 

Mam skanowac zawsze wszystkimi punktami - to zajmie cały dzień !!

 

Ale to trochę dziwne że skanując w różnych trybach Avast raz wykrywa coś a raz nie. Nigdy nie miałem tak w innym antywirusie! Może to kwestia jakichś ustawień?

Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy. Chodzi mi o to że skanuje tylko Avastem i w zależności o trybu skanowania raz wykrywa mi coś a raz nie. Jak skanowac by być pewnym że zawsze wykryje wszystko?

Rozumiem bardzo dobrze.

Pisałem że nie ma takiego antywirusa żeby wykrywał wszystko.

Jakby był to tylko jeden.

Od tego masz w avaście sześć trybów skanowania.

Ten czy inny to warto sprawdzać jeszcze dodatkowo Dr.WEB CureIt! oraz MBAM a w razie wykrycia infekcji podanie logów OTL+ Extras.

Ale używając innych antywirusów - w trybach szybkich, wolnych, dokładnych czy tez nie - wykrywały mi zawsze tyle samo zagrożeń - tutaj jeden, raz w ogóle, a raz kilka!

Używasz tylko jednego antywirusa.

Jak inne nie wykrywały zagrożeń to albo ich nie ma albo nie są dokładne.

W końcu sprawdziłeś wreszcie Dr.WEB CureIt! oraz MBAM ?

XMan - kurrcze… 

 

Trzymajmy się tylko AVASTA! Raz pokazuje w skanie calkowitym że nie ma zagrożeń, a gdy skanuje ten sam ułamek dysku inną funkcją są zagrożenia. O to mi chodzi! !!

 

Dr Web zostawie na deser. Póki co męczę się z ustawieniami Avasta. Albo ten wirus jest do kitu albo czegos nie wiem i pytam ale odpowiedzi brak.

Avast jak niemal każdy inny program AV czy nawet skaner na żądanie ma klika trybów skanowania…mamy tryb, który działa stale w tle monitorując system, są tryby na żądanie i każdy z nich ma swoje własne ustawienia dotyczące skanowanych obszarów dysków, systemu, pamięci, rejestry, pracujących procesów. W związku z tym, że skanują co innego i w nieco inny sposób, to i wyniki mogą być różne. Na dodatek jeszcze, każdy użytkownik może samemu te ustawienia zmieniać - poziom czułości, dodawać lub wykluczać lokalizacje na dysku, typy plików…co kto lubi i potrzebuje :slight_smile:

A jak ustawic go żeby skanował nawet powoli ale wszystko i bardzo dokładnie? Chciałbym po prostu wiedzieć na czym stoję. jesli mam miec nawet więcej wirusów to chciałbym o tym wiedzieć!

Hej,

A czy przypadkiem tych zagrożeń program nie znajduje Ci z plikach archiwum zip bądź rar?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie, wszystko mam rozpakowane.

 

Co do Dr Weba - chciał sie zainstalować i odinstalować Avasta. Podziekowałem mu.