Avast wykrył "Zaawansowane trwałe zagrożenie"

Przed chwilą Avast wywalił mi taki komunikat jak poniżej. Dodam, że w tym momencie nie byłem przy komputerze, nic nie robiłem, nie przeglądałem internetu, nie korzystałem z programów…
Nie mam pojęcia co to jest, ale wystarczyło poczytać trzy minuty o APT żeby zrozumieć, że to coś bardzo niepokojącego…
Co mam robić?

Wyrzucić Avasta.

Pewnie bym się za bardzo tym nie przejął, ale w obecnej sytuacji geopolitycznej różne rzeczy przychodzą do głowy. Nie znam się na tym, ale jak wpisuję tę nazwę zagrożenia ze screenu w Google to wyskakują informacje, że to jest jakaś grupa hakerska ze wschodu…

Można przejrzeć plik prefs Firefoksa i może namierzysz wadliwą linię na jaką warczy Avast.

Największym zagrożenem dla twojego systemu jest Avast moim zdaniem. Sito tylko program co się włącza i nic nie robi realnego.

Zrób skan FRST i załącz logi na forum.
Opis jak to zrobić:

1 polubienie

Hmmm… Avast zablokował mi ten program FRST. Tym razem taki komunikat. Szczerze powiem, że się trochę obawiam to otworzyć, może niepotrzbnie?

Na reddit widziałem posty ludzi, którzy też dostali dzisiaj ostrzeżenie o APT z Avasta albo AVG. Ciekawe.

Przywróc go z kwarantanny i dodaj do wyłączonych czy jak tam Avast to teraz określa.
Praktycznie chyba kazdy AV tak traktuje FRST.
P.S. Na forum avasta jest info ze to false positive i jest vto w trakcie naprawy.
https://forum.avast.com/index.php?topic=318639.0

1 polubienie

Antywirusy tak traktują programy które mocniej ingerują w system,to jest działanie podobne do wirusów mimo,że program jest nieszkodliwy to antywirus będzie zgłaszał alarm.

Również na Twitterze dużo osób z różnych części świata zgłaszało ten sam problem co ja.

Jednak chyba problem się rozwiązał. Avast podał na Twitterze, że to był fałszywy alarm.

Masz komputer zawirusowany Avastem, sugeruję pozbyć się tego szkodliwego oprogramowania.

1 polubienie

Jeśli uważasz jakies oprogramowanie za szkodliwe to moze byś to jakoś konkretnie opisał i udowodnił.
Nie na zasadzie, bo tak uwazam i ktos tak gdzieś napisał.

Konkretnie.
Na przykład. Ten program zainstalowany na 200 milionach pecetów spowodował szkody na (podać liczbę szkód), polegajace na tym (wyszczególnić procentowo jakie szkody)

I nie pisz o błedach które czasem robi.
Błedy popełnia kazdy program
Od „byle czego” po każdy system operacyjny
Czy na podstawie tego uznasz ze to wszystko jest szkodliwe?
To jest tworzone przez ludzi a nie jakiegoś nieomylnego boga.

1 polubienie

FRST nie jest szkodliwy, choć może być wykrywany przez niektóre antywirusy za zagrożenie. Załącz logi FRST + Addition do analizy. Muszę zaznaczyć, że oznaczenie zagrożenia (VBS.Gamaredon) wykryte u ciebie jest wynikiem błędu tak jak podał @Yakii.

Btw. zamiast Avast, polecam bezpłatny Bitdefender. :wink:

Proszę bardzo, Avast handlował danymi swoich użytkowników.

“ Wysyłali Każde kliknięcie, każde wyszukanie, każdy zakup. Na każdej stronie”

To nie pierwszy raz, dodatek Avasta do przeglądarek robił to samo.

Avast padał też ofiarą hackerów.

Avast miał luki które pozwalały instalować malware, wykonywać dowolny kod czy kasować pliki.

Avast jest tak świetny, że potrafi wykrywać sam siebie jako wirusa.
o07bpt

Widziałem całą masę komputerów w których było pełno wirusów mimo Avasta, takich w których Avast uszkodził system w trakcie aktualizacji, takich w których Avast blokował Internet.
Nie polecam nikomu tego programu, bo to jest szkodliwe dziadostwo, które handlowało danymi ludzi.

Koniecznie i niezwłocznie usunąć wirusa o nazwie Avast.

Jeżeli masz windows 10 lub nowszy nie potrzebujesz dodatkowej „ochrony”, systemowe oprogramowanie wystarczy.

Pamiętasz jak Avast nawet na własną stronę domową krzyczał że stanowi zagrożenie!
Szukałem takiego screena ale na szybko nie znalazłem…

Pamiętam mój pierwszy PC, XP, jedno jajo i zawrotne 512MB ramu, komputer robił co chciał, ja wiedziałem że jest zawirusowany a Avast się kłócił że jest ok.
Potem przeszedłem na AVG, odkąd używam Win10 nawet nie myślę o antywirusach.
Fakt, wkurza blokowaniem programów P2P, blokuje mi modem 3G USB…
Infekcji jednak żadnych.

Handlowanie danymi nie lezy w kwestii oprogramowania a decydentów firmy. Rożróznij to.
Luki w oprogramowaniu miało wiele programów w tym systemy operacyjne.
Atakiem hakerów padło wiele systemów operacyjnych w tym serwery z których je można pobrać.
Przegladarka avasta nie jest programem antywirusowym.

Wiele aktualizacji systemów operacyjnych potrafiło je uszkodzić. Nie wiedziałes o tym?
Nie ma programów av w pełni skutecznych, Zajrzyj na strony Av-Comparatives, Av-test.
Sa programy lepsze, gorsze. Ty zaś piszesz ze jest szkodliwy. Rozróznij te pojęcia, młody.

Pewnie przy pomocy lupy. :joy: a ta „masa” to twój bo raczej nie te miliony uzytkowników.

Zamieściłem go powyżej. :grinning:

Nie, raczej w setkach bym liczył niż w milionach, ale kto wie co przyszłość przyniesie.

Masz racje w setkach. A konkretnie ponad cztery setki razy milion (435 000 000).
Poszukaj to sie dowiesz.

Wiesz, że biją dzwony, ale nie wiesz w którym kościele.
Rozmowa z tobą wygląda tak:
-Bardzo kiepska akustyka na tym koncercie proszę pana.
-Ma pan rację, ja też nic nie widzę.

Fakty są takie, że Avast był wykorzystywany do handlu danymi, że stosowali dodatki do przeglądarek które robiły to samo, że mieli włamania na serwery, że swoją własną stronę blokowali jako niebezpieczną i własny program jako szkodliwy.

To jest w najlepszym przypadku Gang Olsena a nie poważna firma.

Pisałem ci byś gdy piszesz w lustro nie patrzał.
Masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz. Widze ze masz. Więc powtórzę.
Moze zrozumiesz, może.