Bad sectory, co zrobić z dyskiem twardym?

Witam, mam pewien problem, od jakiegos czasu (kilka dni) po uruchomieniu sie komputera wszystko się zacina, obojętnie jaką ikonkę kliknę nie uruchamia się, po kilku minutach wyskakuje komunikat, że explolator przestał działać lub inne programy sie nie uruchamiają, czasami sie resetuje, a jeżeli okno się juz włączy to po próbie kliknięcia np. : na dysk D, pisze : ‘Brak odpowiedzi’. Pobrałem Advanced System Care 7, wszedzie było cos nie tak, po naprawie działo się to samo, pobralem HD Tune, wszedłem w zakładkę Health i wszedzie pisze : ‘ok’ pozniej zrobiłem ‘Error scana’ i wykryl 9 sniszczonych sektorów. Po jakims czasie jak już komputer chodzi z 20 min nic się nie dzieje, sporadycznie tylko cos się zatnie i działa. Czy dysk jest do wymiany ?

Scan HD Tune

post-252120-0-25892000-1391098424_thumb.

Daj screen z opcji health.

tam na dole cos zjadlo, dolaczam :slight_smile:

 

post-252120-0-30364500-1391098892_thumb.

post-252120-0-20210700-1391099018_thumb.

Coś niedobrze z dyskiem, powierzchnia się sypie.

 

Można spróbować go wyzerować w MHDD - kasuje wszystkie dane na dysku, dobrze jakbyś wkleił zdjęcie ze scanowania powierzchni dysku w MHDD - funkcja f4.

 

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-podstawowa-instrukcja-obslugi/

Jak juz zrobie skan to F8 zeby byl gdzies screen ?

 

Trzeba zrobić zdjęcie po jednym przebiegu.

 

 

Parametr 01 powinien być 0, a masz?  i jest jeszcze C5, który może się zrobić na 05, czyli bady, ale spróbować warto i zawsze zdążysz kupić nowy.

Tylko niezbyt orientuje się jak zrobic screena podczas uruchomionego pragramu MHDD, skrotem F8 ? czy inaczej ?

 

Trzeba zrobić zdjęcie aparatem, telefonem… i wkleić tu zdjęcie.

Ok, rozumiem. Odpalilem program ale nie odczytal zadnego dysku. Wybieralem opcje 1 i 2. Przy zadnym porcie nie bylo nazwy mojego dysku. Coś zlle odpalilem, czy to zlla wersja programu ? MHDD 4.6 pobralem.

W biosie na czas testu kontroler dysku przestaw na IDE lub podobnie (nie ahci,raid).

Jest na IDE1, jakies inne pomysly ?

 

odpalilem go znowu:) i dalej nie czyta dysku…

Podaj model płyty głównej.

 

P.S 9 “czerwonych kwadracików” w HD Tune nie musi oznaczać że masz 9 zniszczonych sektorów

Płyta główna :

Acer TravelMate 5742g

 

To laptop? to nie ma czegoś takiego jak IDE 1, może być opcja IDE,Compatibility te ustaw ( nie ahci)

tak to laptop, IDE1 mam DVD a na IDE0 pisalo dysk twardy…

A byłeś w biosie? - tam to masz lub wklej zdjęcia opcji biosu jak nie wiesz.

bylem w biosie. znalazlem opcje IDE, mialles racje, mialem ahci, wybacz, troszke zielony jestem. Odpalam znowu, zaraz dam znac…

Robisz tak jak ze screenami.

 

Po teście przed uruchomieniem systemu kontroler dysku przestaw ponownie na ahci.

Skan MHDD

 

Cześć,