Bardzo dziwna sytuacja

Dziękuję wszystkim za pomoc, nowy dysk włączony. Działa.

I teraz kolejne pytanie. Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy darmowy antywirus? Dotychczas miałem Avasta, ale raczej nie wykrywał infekcji, jedynie na przeglądarkach.

1 polubienie

Kaspersky Free + SpyShelter Silent + Sandboxie.
Macrium Reflect Free + KeePass

opcjonalnie VeraCrypt

Dziękuję. Jaką powinien mieć temperaturę dysk? Bo teraz, po kilku godzinach nie wyłączania komputera osiągnął 39 C

PS. Temperatura spadła do 36 stopni, wcześniej grałem w grę przez godzinę.

Poniżej 50 stopni.

1 polubienie

Jeszcze ci mało?
Seagate zdechł więc wymień go na normalny dysk, nie kupuj więcej ścierwa.

Najlepszy to ten systemowy, nie potrzebujesz innego, Avast jest tak dobry że własną stronę postrzegał niegdyś jako zagrożenie, chyba najlepsza wpadka producenta antywirusa w historii.

BTW, zaktualizuj ten skansen do Windowsa 10, to nic nie kosztuje.

Co to ma wspólnego z tematem?
Windows 7 jest niezły, od 10 na pewno lepszy.

Tak, zwłaszcza, że za moment traci wsparcie, a póki co aktualizacja do W10 dalej jest możliwa - instalator W10 przyjmuje klucz W7. Nie wiadomo czy za moment Microsoft nie zamknie takiej możliwości. I tak tyle czasu dawał możliwość przesiadki.

Już wymienił na to samo. Niektórym wystarczy jeden padnięty dysk przy przekreślić firmę, inni nawet mimo ostrzeżeń społeczności dalej kupują szrot. Nie nasze pieniądze więc w sumie mi to lotto. Sam z Seagate mam kiepskie doświadczenia zarówno w Desktopie jak i laptopach - zwłaszcza laptopach, gdzie te dyski działają grubo poniżej oczekiwań.

No i co z tego?
Dla mnie najważniejsze że Win7 to ja mogę kontrolować a nie Windows 10 mnie.

1 polubienie

Przy braku łatek może być w końcu tak, że to nie tylko Ty będziesz ten system kontrolował… Microsoft chyba długo nie będzie chciał trzymać W7 przy życiu więc szybko oprogramowanie wszelkiej maści będzie W10 only. Też jakoś nie jestem zadowolony z porzucenia W7, ale W10 jest w miarę używalny. Jakoś mi się udało uniknąć nieprzyjemnych przygód.

Bajki w stylu nie Tylko Ty będziesz kontrolował Win 7…

W tej chwili legalnie M$ kontroluje Win10 a lemingi się cieszą że jaki system bezpieczny :wink:

Jak instalowałeś łatki na bieżąco to już kilka dodatków i tak masz - jak nie to będziesz miał firm trzecich, bo ostatnio łatali kilka grubszych podatności. Win XP dzisiaj np bardzo szybko wcielić do jakiegoś botnetu, bo podatności, które tam zostały są znane już chyba wszędzie po ciemnej stronie mocy.

No przecież to jest własność MS, to czego ty oczekujesz? :smiley: Tak samo W7 jest kontrolowany przez firmę, która jest jego właścicielem. Przestańcie ludzie opowiadać te zabobony.
Jak chcesz mieć niezależny system operacyjny to albo napisz go sobie sam, albo wybierz rozwiązanie OO, a nie kupuj od megakorporacji, a później płacz :smiley:

A przyjdzie czas że … obudzicie się z subskrypcja Windows 10 w komputerze :rofl::rofl::rofl:

i komunikatem, zapłać by używać ,

wtedy pogadamy…

No to wtedy pogadamy. Póki co tylko teoretyzujesz i zachwalasz niewspierany produkt. Jeśli MS przejdzie na taki model z W10, to w najgorszym wypadku po zakończenia okresu wsparcia aktualnej wersji (buildu) jego użytkownicy zostaną w takiej sytuacji jak od stycznia wszyscy posiadacze W7, ale z tego co kojarzę każda wersja Windowsa ma w eula zapewnione wsparcie przynajmniej 5 lat… :thinking: albo dłużej patrząc na W7.

5 lat to LTSB. W innym wypadku masz 18 miesięcy:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

2 polubienia

Miałem wkleić ten sam link.
Pożyjemy zobaczymy

Niemniej nie wierze w to, że nagle MS wszystkich, którzy kupili W10 za pełną cenę przerzuci na model subskrypcji. Był taki koncept gdzieś kiedyś i w sumie nie wiem czy to nie był jakiś fejk, ale takim posunięciem MS wkurzyłby wszystkich swoich klientów. Ludzie masowo crackowaliby system nawet kosztem braku łatek, byleby nie płacić. Już teraz wiele osób ma problem z Officem 365 i nie dla każdego jest to opłacalny system dystrybucji.

Niezbadane są wyniki finansowe firmy, jak słupki się nie będą zgadzać to ktoś musi zapłacić.

Model dystrybucji: WindowsWare - zablokuje Ci dostęp do Twoich danych i co mu zrobisz ?
Zapłać (okup) abonament i witaj z powrotem w grze.

Fakt że to wersja taka ekstremalna ale mało przyjemna

To równie bezsensowne, jak twierdzenie, że po co w 2009 roku kupowałem Celerona E3400, jak mogłem poczekać do 2019 roku i za te same pieniądze mieć Corei5 ósmej generacji. :wink:
Co będzie sprzedawał Microsoft za 10 czy 15 lat nikt nie wie, ale wtedy albo kupisz Windowsa 365, albo nie.
A dziś równie dobrze zamiast Windows 10 można zainstalować Ubuntu czy innego Linuksa. A jak ktoś lubi, to i Windows 7, ale musi mieć świadomość, że ta wersja za miesiąc nie dostanie już nawet łatek bezpieczeństwa.

2 polubienia

To może wypowiem się teraz ja :slight_smile:
Tego dysku używałem około 6 lat, nigdy nie miałem z nim problemu. Części się zużywają, to normalne. Nie jest dla mnie aż tak to konieczne, żeby wydawać 400zł na SSD takiej samej pojemności, skoro dysk nic w zasadzie nie zmieni oprócz szybszego działania. To pewnie 3/4 mojego aktualnego komputera. A dlaczego nie Windows 10? Ponieważ na tym dysku po prostu nie daje rady, dlatego korzystam z Windowsa 7. Sądzę, że nikomu z Was nie robi różnicy interface tego czy tego systemu. Mi też nie robi. Również jest mi to bez różnicy czy będą nowe łatki, mam podstawowe aktualizacje zainstalowane i tyle mi wystarczy. Przez wiele lat użytkowania z komputera miałem tylko raz sytuację, że ktoś się włamał. Więc skoro mam wydawać 400zł na dysk z taką samą pojemnością, który będzie działać szybciej, to wolę sobie chwilę poczekać i mieć dysk HDD za 100zł. I tak nie ma sensu żeby remontować ten komputer.