Bardzo niskie FPS

(BoMbelaZ^) #1

Czesc!

Mam karte graficzna Radeon 9600 pro, plyte glowna GIGABYTE(845PE) , DDRAM 1024 (2x512), procesor 2GHz Celeron. Problem jest taki ze w grze Counter-strike nie mam tych 99fps'ow co jest bardzo dziwne majac taki sprzet jak ja , glownie chodzi mi o karte !!

(Korniak4) #2

a jaki to counter strike

(BoMbelaZ^) #3

1.6 :roll:

(Korniak4) #4

u to faktycznie gra powinna zdecydowanie lepiej chodzic na tej karcie tez miałem radka 9600pro ale nie miałem problemów

(BoMbelaZ^) #5

jakas rada? tylko nie mowice ze format :> zrobilem reinstalke steam i nadal =/

(Clubbasse207) #6

a próbowałeś przeionstalować stery od grafiki ?

(BoMbelaZ^) #7

tak. mam oryginalne z plyty sterowniki. Odinstalowalem je, pobralem z jakiejsc strony najnowsze i bylo tak jak jest teraz czyli zle a wiec spowrotem zainstalowalem te z plyty bo czytalem ze sa najstabilniejsze...

(Korniak4) #8

a jak temperaturki :slight_smile:

(Ford Fokus) #9

Zmień w opcjach (jeżeli nie jest ustawione domyślnie) Graphic driver z Software na OpenGL.

(BoMbelaZ^) #10

temepraturki

jak najlepiej :slight_smile:

Złączono Posta : 07.09.2006 (Czw) 16:00

ciekawe gdzie w opcjach :]

p.s. w opcjach counter-strike mam ustawione na openGL !!

(D Ark) #11

http://omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php

(L337 Crew) #12

BoMbelaZ^ a co z rate'ami ?

http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=4039

Mówisz, że przy strzale :hmmm: a powiedz, używałeś komendy interp ?

I najważniejsze pytanie:

czy wcześniej na tym sprzęcie (konfigu kompa) gra działała ok ?

Powiedz jeszcze jakiej używasz rozdzielczości itd.

Pozatym jesteś pewien, że zapamiętuje ustawienie opengl ?

(BoMbelaZ^) #13

Kiedsys mialem FX5200 to o lepiej chodzilo niz teraz na radku 9600 pro. Hmm teraz przeskanowalem kompa programami typu: Search&Destroy , poustawialem sobie te rate, interp itp i musze powiedziec ze plynniej chodzi ale fpsy takie same i przy smoku ja nie zabije nic :confused: Gram na rozdzielczosci 800x600. W grze zapamietuje opnGL bo gdyby nie zapamietywalo to nie moglbym w to grac, bo wiem jak jest na software :]. Ja nie wiem co mam robic jesli chodzi o te fpsy, gra nie chodzi super jak powinna na tej karcie, wiem bo kumpel ma to samo i o WIELE lepiej mu chodzi. prosze o pomoc!

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 13:30

To jest oddzielny sterownik czy moge to zainstalowac na ten co mam ?

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 14:59

Zainstalowalem te sterowniki, odinstalowalem stare. I co z tego jezeli teraz pograc nie moge na openGL bo mam TAKI komunikat i z tego sie nie ciesze : /

(L337 Crew) #14

no i tutaj jest problemem niewłaściwy sterownik :stuck_out_tongue:

Skasuj tamte i zainstaluj te:

rad_w2kxp_omega_38252

możesz je pobrać tutaj:

http://public.planetmirror.com/pub/guru ... omega/?fl=

sam na nich gram i nie mam żadnych problemów z cs'em .

(mam radka 9550).

Co do Twojej grafy - jest ona o niebo lepsza od tego poprzedniego fx'a ;]

Oczywiście zależy w jakiej wersji, ale tak czy inaczej nie wierzę by to była wina kompa ;]

(BoMbelaZ^) #15

Sluchaj. W trybie awaryjnym usunolem sterowniki WSZYSTKIE do ATI programem Drive Cleaner. Potem normalnie juz zaisntalowalem omega, te co ty masz i nadal to samo. Wylaczylem synchronizacje pionowa w openGL , w grze jest na openGL i nadal mi beznadziejnie chodzi. Z rate'ami zrobilem wszystko jak kazali, i nic nadal to samo !!

(Kampos5) #16

W ustawieniach ATI Catalizator (czy jak to się zwie) daj wszystko na Perfomance. W moim wypadku pomogło i mam 20-25 fps więcej :slight_smile:

(BoMbelaZ^) #17

stary ja tez nie wiem jak sie to zwie albo jestes pewny albo nie! ja tego nie widze na sterowniku omega...

(L337 Crew) #18

jeśli podczas instalacji wybrałeś, by na pulpicie utworzyło skróty, to powinieneś mieć coś takiego:

ATI Tray Tools

Jeśli nie masz - udaj się do:

:wink:

Ewentualnie jeszcze jeden panel:

ATI 3D Control Panel

(system) #19

zrób formata jak nic nie pomaga :wink:

(BoMbelaZ^) #20

Kochani , ale wiem ze to tam trzeba szukac :slight_smile: tylko przeszukalem wszystkie opcyjki i nie zauwazylem ATI Catalizator.

To bedzie ostatecznosc, ale wole sie pomeczyc bo nie lubie formata : /