Benchmark.pl pisze, że darmowa aktualizacja do Windows 10 jest NIELEGALNA i mogą być kary

Ciekawe. Wygląda na to, że MS stworzył szarą strefę. Pewnie nie mogą zablokować aktywowania 10-tek kluczami z 7-mek bo wtedy przestałaby być możliwa reinstalacja systemu na tych urządzeniach, gdzie aktualizację wykonano od razu wtedy kiedy się pojawiła i tam użyto przy tym tego uniwersalnego, dla wszystkich takiego samego klucza… :wink:

Chłopaki z MS mają głowy nie od parady. Pozwolą na aktywację “dziesiątki” kluczem od “siódemki” jeszcze przez jakiś czas, poczekają aż W7 umrze śmiercią naturalną przy wsparciu ze strony producentów przeglądarek i sterowników kart graficznych i…

… sprawdzą daty pierwszej aktywacji. Wszystkie W10 aktywowane po 29 lipca 2016 r. kluczami od W7 otrzymają propozycję nie do odrzucenia: albo kupisz licencję albo zablokujemy (aktywowany niezgodnie z licencją) system.

Szach mat! :wink:

… Janusze Biznesu z Allegro będą mieli 99% zarobku dla siebie, bo przeciętny Kowalski tylko się wkur… i wklepie kod “żeby mu komunikat znikł”. John i Helmut pewnie myślą podobnie, a Saszka z Mao nawet o MS Store nie pomyślą.

Raczej sądzę, że MS nie zablokuje, oni sa świadomi ryzyka, zablokują natomiast całkowicie próby przeniesienia takiego OS na inny komputer. Użytkownik się przyzwyczai, będzie zadowolony, zbierze pieniążki na nowy sprzęt, to zamiast RX 570 kupi Windowsa i posiedzi na integrze. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja bym przynajmniej szedł 2 drogą.

Tak tak…
Nie zapominać tylko, że benchmark.pl jest od dawna naganiaczem klientów dla Komputronika.

dobreprogramy są naganiaczem klientów dla X-KOM i co z tego?? Co to ma do nielegalności darmowej aktualizacji do Windows 10??

Ale DP nie jest w grupie finansowej z XKom, nie prowadzi ich sklepu etc.

Od kiedy Benchmark wlazł do miski Komputronika ich artykuły stały się mało wiarygodne pod względem polecania sprzętu, testów i właśnie tekstów co warto a co nie etc.

Oczywiście zawsze możesz mieć inne zdanie.

1lajk

Jak zweryfikować czy aktualizacja do 10 była przeprowadzona w odpowiednim terminie? Nie pytam tu o datę instalacji systemu, bo po aktualizacji później można legalnie reinstalować taki system wielokrotnie.

To już sam Microsoft wie. Zadam jeszcze raz pytanie. Jak myślicie, dlaczego Microsoft zostawił furtkę, która cały czas działa, aby jak najwięcej osób przeszło na Windows 10. Oni doskonale wiedzą, co robią.

Zadajesz pytanie z gotową odpowiedzią :wink:

To się nazywa "pytanie retoryczne" :slight_smile:

Wracając do tematu.

Jak sprawdzić w takim wypadku czy mamy legalny Windows nie znając daty pierwszej aktywacji ?

1lajk

Nie zrobią tego, nie opłaca się taka akcja.

Opłaca, nie opłaca, zawsze można puścić w świat fake newsa :wink:

1lajk

Co nie zmienia faktu, że MS liczy na większą ilość osób przesiadających się na Windows 10 ze starszych systemów i po prostu pozwalają na aktualizację/uaktualnienie.

A to nie wiedziałem, dzięki za info.

Jeszcze raz. Na początku akcji aktualizacja W10 nie mógł być aktywowany kluczami z 7/8. Dlatego używano uniwersalnego klucza, takiego samego dla wszystkich. I to ma swoje konsekwencje :slight_smile:

Powinni odpuścić beta-testerom :wink:

Dla mnie ten cały Insider zamknąć bo przez to jest wieczna wersja testowa, a nie system operacyjny z prawdziwego zdarzenia.

Oj cała prawda jest tak, że Microsoft zakładał 1.000.000.000 aktywacji w ciągu 3 lat od premiery.
No i okazało się, że mimo rozdania darmowych aktualizacji, doliczenia do tego systemów z komórek i konsol (tak doliczali bo jądro z w10) nadal jest crap.
Bo w maju 2019r było 825 mln aktywacji (nie mam nowszych danych).

A przypominam, że premiera w10 była w 2015.

Dlatego właśnie nadal działa upgarde aktywacja etc. W 4 lata nie wyrobili 3 letniego planu.

Przypuszczam, że nie zmieni się to do momentu osiągnięcia jakiegoś ich tajnego progu.

1lajk