Bezkarne łamanie prawa na naszej klasie

Witam

Na klasowym forum naszej klasy pojawiły się komentarze (bardzo wulgarne) w stosunku wobec mnie i 3 innych osób.

Przesączone przekleństwami, nieprawdziwymi zarzutami itd.

Zaalarmowaliśmy ludzi zarządzających serwisem nasza-klasa.pl już w poniedziałek, niestety mija 4 dzień i żadnej reakcji ani odpowiedzi nie ma.

Komentarze wciąż się pojawiają nawet co 2-3 godziny, nazbierało się ich już ponad 50.

Niestety moderatora klasowego nie sposób przekonać do zrobienia coś z tym problemem.

Wiem że przeczytało to już kilkadziesiąt osób i ich też to oburzyło, te komentarze złamały nie tylko prawo, ale także zasady moralne.

A szykanujące materiały powinni zostać usunięte z Internetu, mam pytanie czy jest może jakiś sposób by ktoś to usunął?

Gdzie szukać pomocy?

Proszę o poradę.

jeżeli te komentarze obrażają kogokolwiek to na policje :]

tylko że lepiej by nikt ich nie usuwał :stuck_out_tongue:

żartownisiowi odechce się bazgrania takich komentarzy gdy niebieski się z nim skontaktują.

author_vision może nie uwierzysz ale Ci niebiescy uznali to za wykroczenie niewielkie i kazali napisać do administratorów naszej klasy :evil:

Nie ma może jakiegoś kontaktu telefonicznego z administracją naszej-klasy?

Akurat byś się dodzwonił :stuck_out_tongue:

Napisz PW do użytkownika naszej klasy o numerze 1

napisałem, nie wiesz ile się czeka na odpowiedź?

Pewnie jest tak samo jak zgłoszenie naruszenia regulaminu po 4 dniach nic.

Niech ktoś pomoże to już jest naprawdę uciążliwe

Czy można to gdzies zgłosić :(((((

gdzie szukać pomocy

PROSZE

bo im się d…y nie chce ruszyć …

policja ma obowiązek przyjąć takie zgłoszenie od tego są nie policji oceniać czy wykroczenie jest wielkie czy nie od tego jest sąd ! a sąd w takim przypadkach nakłada kare pieniężną :]

nie można nikogo publicznie obrażać …

Właśnie w takiej sytuacji się znalazłem, nie ma jakiejś pomocy w Intenrecie? :frowning:

jak ktoś pisze 80 postów z wulgaryzmami na Ciebie i Twoich najbliższych nie jest to miłe.

Masz problem skieruj sprawę do sądu i tyle.

nie, nie chodzi mi o to aby ukarać tych ludzi, chodzi mi o to żeby tylko te materiały zniknęły z naszej klasy.

jak sprawa nabierze rozgłosu do ta administracja pożal się boże naszej klasy już zrobi swoje.

Właśnie mija kolejny dzień i nic nie robią!

Żadnej reakcji z ich strony.

Dziękuję za pomoc.

Poszedłem jeszcze raz na policję o 23, tym razem powiedziałem że jeżeli policja nic z tym nie zrobi dzwonię do lokalnej gazety.

Przed północą komentarzy już nie było! A po 13 policja namierzyła żartownisia, okazał się nim być jakiś 13 latek z Bydgoszczy.

Tłumaczył się że mu się nudziło, ale czasy nadeszły…

Wielkie dzięki :slight_smile:

A ktoś wie,jak znaleźć admina czy kogoś,kto się zajmuje kontami na NK??Nie mogę się dopatrzeć,a szukanie użytkownika o numerze 1 daje rezultat taki,że mi piszą,że za dużo wyników i mam podać dokładniejsze kryteria.

Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści.

ehh po co od razu strzelać na policję?

administratorzy by to usunęli i tyle, a trwa to długo bo otrzymują codziennie ponad 3 tyś maili tego typu, więc nie dziw się że ci nie odpisali po 4 dniach

Bo to co opisał autor tematu to łamanie prawa.

  • bo każdy ma prawo do obrony swojego dobrego imienia

  • bo chamstwo trzeba tępić w zarodku

Obrażając i znieważając kogoś publicznie, nie tylko łamiesz prawo, ale też godzisz w prawa innych ludzi. W tym wypadku pokrzywdzony ma jak najbardziej oczywiste prawo do obrony.

Nasza-Klasa miał być w zamierzeniu miejscem spotkań po latach. Tymczasem pełno tam ludzi, którzy widzą się codziennie w podstawówkach, gimnazjach, którzy znają się od przysłowiowej piaskownicy.

hej mam wielki problem i w sumie nie bardzo wiem co robić…po pierwsze jak mam się skontaktować z administratorem naszej klasy??? pisałam jedną wiadomość ale nikt mi nie odpowiada…Mój problem polega na tym iż na moim profilu pod zdjęciem ukazał się obrazliwy komentarz do znajomej i późniwj nastepne, wię szybko je usunełam ale okazałao sie ze niektóre z nich były z fikcyjnego konta i oskarzona mnie o ich napisanie. A ze sa skasowane to nie mam żadnej lini obrony co robić??

Normalnie porażka, =D> za spostrzegawczość!

Podaję instrukcję, jak wyszukać użytkownika “naszej-klasy” o numerze 1:

  1. Kiedy się już zalogujesz, przejdź do swojego profilu.

  2. Poszukaj w polu “adres” przeglądarki internetowej, adres www portalu “Nasza-klasa”.

  3. Odszukaj na końcu tego adresu, ciąg cyfr po znaku “/”, np. 6780034.

  4. Skasuj ten ciąg cyfr, wpisz 1 i wciśnij “ENTER”.

  5. Po chwili, ukaże się profil główny portalu “Nasza-klasa” (Pan Gąbka).

A jeśli chodzi o administrację portalu, to naprawdę odpowiedź dostaje się po kilku lub kilkunastu dniach, jeśli problem jest na większą skalę, to już po jednym dniu albo po paru godzinach widać efekty.

żałuj że nie widziałeś jak na siebie jedna “para” u mnie najeżdżała (skończyło się na haji w budzie :smiley: )

tak na serio to tylko jakieśtam forum i ja bym się tam nie przejmował niech to wywalą i będzie git bo przecież nigdy nie dowiedziecie swoich praw