Bezpieczna listwa z USB

Cześć,

Poszukuję bezpiecznej listwy przeciw napięciowej do sprzętu komputerowego, fajnie jakby miała USB.

Nie przedłużacza z włącznikiem tylko rzeczywiście chroniącej dodatkowo sprzęt elektroniczny.

Ktoś poleci? :slight_smile:

Niema czegoś takiego, a USB w tych listwach to tragedia. Bez QC, bez PD. Syf. Kup solidną listwę Legranda i ładowarkę no. Baseusa.

Sam się o tym przekonałem, gdy listwa zrobiła zwarcie przez USB. Telefon mamy padł, ale jakoś się obudził za kilka godzin z wyczerpaną baterią. Do tego USB ciągle syczy, ale normalne gniazdka są sprawne i nic się złego nie dzieje z podłączonym sprzętem. Producent jest nieznany, a listwa z Bricomarche za 60 złotych. Myślę jednak, że te za 100 czy 200 lub więcej to już coś dużo lepszego

Myślę, że coś takiego powinno się sprawdzić. ma dwa gniazda USB, 4 gniazda z uziemieniem, więc jeżeli tyle Ci wystarczy, powinno być ok

Ja tylko proforma zapytam, kiedy budynek budowany/modernizowana instalacja elektryczna. :wink: Bo listwą, listwą, a dalej może być Sajgon.

Na morele są te listwy taniej, bo w innym wątku sugerowałem komuś, ale nie wiem czy połączenie listwy i gniazda USB to super pomysł.

Ja mam takie coś i działa.

Wersje do europejskich wtyczek:

1 polubienie

Dzięki, jest to jakiś pomysł

Na szczęście tak, ale sąsiedzi mają remont i już poprzednio się przekonałem, że to co montują w blokach jest ok, ale listwa to listwa

dzięki, sprawdzam

Listwa nic nie daje. Co najwyższej zakłóca. Zabezpieczenie niemal zerowe. Jak ktoś chce zabezpieczenia, to zakłada kontroler napięcia przy bezpiecznikach i ma na cały dom. Nawet UPS nie chroni przed przepięciem.

A próbowałeś coś od Natec? Listwa Extreme Media SP5 robi robotę w moim przypadku. Nie ma mocnych błysków w gniazdkach gdy podłączam prądożerny sprzęt, a laptop o wiele rzadziej włącza się samemu po podłączeniu zasilania. Mam też tanią ładowarkę z dwoma portami i gdy łapie zadyszkę, listwa nie daje jej prądu

Niema to nic wspólnego z listwą lub jej brakiem. Laptop nie powinien się włączać i i skrzyć nawet po podpięciu bezpośrednio do gniazdka. Iskrzenie może wystąpić jeśli jest uszkodzony zasilacz, lub podłączamy włączone urządzenie o znacznym poborze prądu, suszarka, farelka itp.

Zależy jaki. To jest w sumie akumulator.